Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття»

125–26  березня 2016 року на Черкащині відбулася Всеукраїнська історико–краєзнавча конференція учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття». Організаторами конференції були КЗ «Черкаський обласний центр туризму, краєзнавства і екскурсії учнівської молоді» Черкаської облради (далі ЧОЦТКЕУМ) та Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки України за сприяння і підтримки Управління освіти і науки Черкаської обласної держадміністрації та Національної спілки краєзнавців України.

У заході взяли участь 14 делегацій з 12 областей України та юні краєзнавці 15 районів і 4 міст Черкаської області. «Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться й живе», ці слова Василя Симоненка стали епіграфом до конференції, адже її ключовими завданнями були здобуття учасниками знань про історичні події і факти, політичних, військових і духовних діячів державотворення на землях сучасної України, пошук шляхів подолання теперішніх проблем щодо зміцнення Української державності. Читати далі Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття»

У Харкові було відкрито пам’ятну меморіальну дошку Костеві Гордієнку, Степану Сапеляку, Юрію Шевельову

IMG_996Наприкінці березня 2016 року, на фасаді будинку письменників, в Харкові було відкрито пам’ятну меморіальну дошку харківським письменникам лауреатам Національної премії України імені Т.Г.Шевченка: Костеві Гордієнко, Степану Сапеляку, Юрію Шевельову. У відкритті меморіальної дошки взяли участь провідні науковці, письменники, журналісти та громадські діячі Харківщини. Почесне право відкрити дошку надано голові Харківської обласної організації НСПУ Михайлу Сидоржевському та автору проекту, громадському діячу, Миколі Шакіну. Освятив дошку священик Української Автокефальної Церкви міста Харкова Владика Ігор. Читати далі У Харкові було відкрито пам’ятну меморіальну дошку Костеві Гордієнку, Степану Сапеляку, Юрію Шевельову

Вихід книги «Народні перекази Закарпаття» члена правління Закарпатської обласної організації Романа Офіцинського

jpgНещодавно вийшла у світ монографія члена правління Закарпатської обласної організації НСКУ, професора, доктора історичних наук, завідувача кафедри історії України Ужгородського національного університету Романа  Офіцинського під назвою «Народні перекази Закарпаття». Це перша книга закарпатського краєзнавця, видана під грифом Національної спілки краєзнавців України.

У книзі розглянуто народні перекази Закарпаття з врахуванням особливостей жанру, збирацької та публікаторської діяльності на фоні конкретного історичного періоду і т. ін. Народні перекази вагоме історичне джерело, в якому містяться не лише конкретні факти, а й народна свідомість, світорозуміння, оцінки і прагнення.
Книга адресована всім шанувальникам духовної та матеріальної культури України. Читати далі Вихід книги «Народні перекази Закарпаття» члена правління Закарпатської обласної організації Романа Офіцинського

засідання Єдиної координаційної ради з питань краєзнавства (смт. Лисянка Черкаської обл.)

Exif_JPEG_42011 березня 2016 р. у містечку Лисянка Черкаської області відбулось засідання Єдиної координаційної ради з питань краєзнавства (далі — ЄКР), яка діє при районних органах влади і покликана сприяти розвитку краєзнавчого руху в краї, налагоджувати взаємодію органів влади та місцевої краєзнавчої організації «Витоки» Національної спілки краєзнавців України, впроваджувати у життя краєзнавчі проекти задля розвитку на Лисянщині освіти, науки та культури, зміцнення патріотизму населення та консолідації громадянського суспільства в дусі вимог часу.
Читати далі засідання Єдиної координаційної ради з питань краєзнавства (смт. Лисянка Черкаської обл.)

Звіт про діяльність Київської міської організації НСКУ за 2015 р.

Повний звіт Київської міської організації НСКУ за 2015 р.

Узагальнений огляд звіту:

І. Організаційна діяльність:
Протягом звітного періоду на належному рівні підтримувалось внутрішнє діловодство та облік членів організації, збір членських внесків, звітність Київської міської організації НСКУ.
Загальна кількість членів КМО НСКУ становить 165 осіб.
Президією правління здійснювалось інформаційне наповнення офіційного веб-сайту НСКУ матеріалами про заходи, які проводилися міською організацією. Члени президії правління КМО НСКУ організовували та брали участь в усіх заходах, які проводилися Спілкою, пленумах та засіданнях президії правління НСКУ, які відбувалися як у Києві, так і в інших містах України: Читати далі Звіт про діяльність Київської міської організації НСКУ за 2015 р.

Засідання правління Закарпатської обласної організації НСКУ

9 березня 2016 року відбулося чергове засідання правління Закарпатської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

На ньому обговорено і прийнято рішення з таких актуальних питань:

  1. Про проведення звітно-виборних зборів ЗОО НСКУ.
    Доповів голова правління ЗОО НСКУ М.В. Делеган.
  2. Про виготовлення фірмового бланку ЗОО НСКУ.
    Доповів голова правління ЗОО НСКУ М.В. Делеган.
  3. Про відповідь Міністерства фінансів України на Звернення ЗОО НСКУ.
    Доповів В.С. Шеба, член правління ЗОО НСКУ, директор Закарпатського краєзнавчого музею.
  4. Про лист Міністерства культури України.
    Доповів член правління ЗОО НСКУ, голова Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України В.П. Густі.
  5. Про нагородження краєзнавців:
    а) В.С. Габорця (80 років),
    б) В.П. Густі (65 років),
    в) С.М. Аржевітіна (55 років).
    Доповів голова ЗОО НСКУ М.В. Делеган.
  1. Різне.

Читати далі Засідання правління Закарпатської обласної організації НСКУ

На Донеччині створено громадську Консультативну раду краєзнавців

Координаційна рада Донеччини15 березня 2016 року в місті Краматорську в житті Донецької обласної організації НСКУ відбулася історична подія  при управлінні культури і туризму Донецької ОДА була створена громадська Консультативна рада краєзнавців. Це один із реальних кроків тісної співпраці управлінців державної адміністрації з громадськими організаціями, залучення громадськості до питань управління.
(на фото (зліва направо) Валерій Романько голова Координаційної ради, Алана Певна начальник обласного  управління культури і туризму, Марина Ємцева —головний спеціаліст управління)
Читати далі На Донеччині створено громадську Консультативну раду краєзнавців

Ювілейний 20-тий випуск історико-краєзнавчого наукового альманаху “Південний Захід. Одесика”

maxresdefaultНещодавно вийшов друком 20-ий випуск історико-краєзнавчого наукового альманаху «Південний Захід. Одесика – Юго-Запад. Одессика».

За 10 років існування видання у ньому друкувалися бл. 120 авторів з України (з Одеси, Києва, Харкова, Львова, Миколаєва, Херсона, Дніпропетровська, Полтави, Івано-Франківська, Рівного, Донецька, Сімферополя, Ізмаїла, Первомайська), Франції, Молдови, Росії. Альманах співпрацює з Інститутом історії України НАН України, Національною спілкою краєзнавців України (на їхніх сайтах розміщені випуски альманаху, альманах формував число журналу «Краєзнавство»), Одеським національним університетом, Державним архівом Одеської області, Одеським Будинком вчених, Одеським літературним музеєм.

Читати далі Ювілейний 20-тий випуск історико-краєзнавчого наукового альманаху “Південний Захід. Одесика”

Презентація літературно-краєзнавчого видання очільника краєзнавців Донеччини Валерія Романька

Валерій Романько презентує своє нове виданняМісто Слов’янськ має свою давню та цікаву історію. Здавна це поселення славилося соляними промислами, керамікою, олівцями, курортом з лікувальними озерами тощо. Але однією з особливих сторінок краю є його літературно-мистецьке життя. Саме про літературні сторінки міста розповідається у книзі “Слов’янськ літературний: перша половина ХІХ — початок ХХІ століття: літературні портрети та хрестоматійний матеріал» (Слов’янськ, 2016. – 389 с.). Це друге видання, доповнене та уточнене, доцента Донбаського державного педагогічного університету, кандидата педагогічних наук, очільника краєзнавців Донеччини Валерія Івановича Романька. Чисельні праці краєзнавця та педагога, в тому числі і назване видання, широко використовують у своїй практиці вчителі шкіл та викладачі вишів для проведення літературно-краєзнавчої роботи. А сам Валерій Іванович уже майже три десятиліття у педагогічному університеті Слов’янська викладає навчальну дисципліну «Літературне краєзнавство».
Читати далі Презентація літературно-краєзнавчого видання очільника краєзнавців Донеччини Валерія Романька

Краєзнавці Донеччини презентували періодичні видання

обкладинка Любимий городНа початку 2016 року краєзнавці Донецького краю презентували відразу три історико-краєзнавчі видання:
– 3-й випуск альманаху «Любимый город»;
– 10-й випуск «Святогірського альманаху – 2015»;
– 1-й номер історико-краєзнавчого альманаху «Добре поле».

У м. Красноармійську, в історичному музеї, широкій громадськості представили 3-й випуск альманаху «Любимый город» (Київ, вид-во «МП Леся», 2015, 110 с.). Номер присвячено духовній та культурній скарбниці регіону – історії та сьогоденню православних храмів та парафій. У передмові протоієрей Олександр Кондратюк висловив подяку редактору-укладачеві Петру Гайворонському та усім авторам, благодійному фонду «Надія», які провели велику роботу, щоб читач дізнався не тільки про храми та парафії, а й про нелегку долю людей, які відстоювали святилища, віру Божу.

Читати далі Краєзнавці Донеччини презентували періодичні видання