У Хмельницькому присуджено міську премію у галузі краєзнавчих досліджень

Захар_єв-2Згідно з рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради міську премію імені Михайла Якимовича Орловського у галузі історико-краєзнавчих досліджень у 2016 році з врученням диплому лауреата та виплатою грошової винагороди у розмірі дві тисячі гривень присуджено Захар’єву Володимиру Анатолійовичу члену Національної спілки краєзнавців України та громадської організації «Спілка Археологів України».

В.Захар’єв видав і підготував до випуску ряд книг про історичне минуле населених пунктів Хмельницької області; створив і відкрив на приватній основі і с.Миньківці Дунаєвецького району Хмельницької області Меморіальний музей графа-реформатора Ігнація Сцібор Мархоцького (2011), музей історії рідного села Залісці, краєзнавчі музеї у школах с.Сокілець та с.Міцівці Дунаєвецького району, відділ археології у Дунаєвецькому районному історичному музеї.

Цієї почесної відзнаки він удостоєний за вагомий особистий внесок у вивчення та дослідження історії Поділля та міста Хмельницького. Урочисте вручення диплому та премії лауреату відбудеться у рамках святкових заходів, приурочених Дню міста.

Читати далі У Хмельницькому присуджено міську премію у галузі краєзнавчих досліджень

ІV Міжнародні Спаські наукові читання ? анонс

Спаські читання_текст анонса на сайт НСКУПочинаючи з 2010 р. кожні два роки в Ніжині та Батурині відбувається вже гарно знане, насамперед у вітчизняних наукових колах, достатньо представницьке зібрання — міжнародні Спаські читання, до участі в яких залучаються провідні вчені, а також наукова молодь (аспіранти, здобувачі, студенти-магістранти) — як з України, так і закордонні спеціалісти в галузі пам’яткознавства, музеології, історичної регіоналістики, етнології, церковної історії тощо. Щоразу такий захід на теренах Ніжина й Батурина силами співорганізаторів (а їх цього разу аж 18 установ і організацій, у тому числі й закордонні!) — серед котрих і Національна спілка краєзнавців України — перетворювався на загальноміську культурно-освітню подію, адже кожні Спаські читання присвячувалися певним подіям з історії Чернігівського краю.

spassІV Міжнародні Спаські наукові читання, що мають відбутися 21–23 вересня 2016 р., не є в цьому винятком — вони присвячені 125-річчю від дня народження представника широко відомої ніжинської родини вчених, релігійних і громадських діячів Спаських — Євгенії Юріївни Спаської (1891–1980), вітчизняного вченого-етнолога, музейника, мистецтвознавця, представниці покоління української інтелігенції сумно відомого «розстріляного відродження», що змушена була через сталінські репресії провести майже половину життя у вигнанні, далеко від рідної домівки.

Читати далі ІV Міжнародні Спаські наукові читання ? анонс

Збірник матеріалів науково-краєзнавчої конференції “Минуле і сучасність: Херсонщина. Таврія. Каховка”

Каховка16?17 вересня 2016 року в місті Каховка Херсонської області відбулася Всеукраїнська науково-практична краєзнавча конференція “Минуле і сучасність: Херсонщина. Таврія. Каховка”.

До початку роботи заходу було надруковано збірник матеріалів конференції до якого увійшли доповіді учасників. Їх тематика охоплює різні аспекти історії, краєзнавства, історії освіти, культури, географії, економіки Каховки, Херсонщини, Півдня України у минулому й сьогоденні.

Матеріали конференції надруковані в авторській редакції.

Повнотекстовий варіант збірника

Запрошуємо взяти участь у Всеукраїнському музейному Форумі

ДО ВСІХ МУЗЕЙНИКІВ УКРАЇНИ!

Шановні колеги!

3–5 липня 2017 року в місті Переяслав-Хмельницький вперше в Україні відбудеться Всеукраїнський музейний Форум, на якому планується обговорити актуальні питання розвитку музейної справи в нашій країні.

ФОРУМ МУЗ.Форум організується Переяслав-Хмельницькою міською радою, разом з рядом інших організацій, на ознаменування 1110-ї річниці міста на базі Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» та ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

В програмі Форуму передбачаються: науково-практична конференція, круглі столи та панельні сесії, присвячені основним питанням музейної справи, майстер-класи, презентації музеїв та їх виставки, екскурсії, товариські зустрічі та ін.

Читати далі Запрошуємо взяти участь у Всеукраїнському музейному Форумі

21-й випуск історико-краєзнавчого наукового альманаху “Південний Захід. Одесика”

Одесика_21 вип.Вийшов друком 21-й випуск історико-краєзнавчого наукового альманаху «Південний Захід. Одесика – Юго-Запад. Одессика».

Статті,  вміщені у виданні, згруповано за наступними рубриками: “Степи Лукомор’я”, “Одеські старожитності”, “Край в епоху диктатур”, “Обличчя земляків”, Одеса нашого покоління. До 220-ї річниці Одеського судоремонтного заводу”, “Студентська трибуна”, “Наші ювіляри”, “Книжкова полиця краєзнавця”, “Конференції”.

Читати далі 21-й випуск історико-краєзнавчого наукового альманаху “Південний Захід. Одесика”

Засідання правління Закарпатської обласної організації НСКУ

Правління ЗОО НСКУ-1На черговому засіданні правління Закарпатської обласної організації НСКУ, яке проводив його голова Михайло Делеган, було розглянуто ряд проблемних питань. Серед них були й ті, які  обговорювалися в порядку контролю за виконанням раніше прийнятих рішень. Зокрема, актуальні питання стосувалися збереження творчої спадщини відомого скульптора, народного художника України, лауреата Державної (нині — Національної) премії імені Т.Шевченка В.І.Свиди та будинку сім’ї відомого художника Рошковича.

Спілчани підготували пропозиції щодо вирішення важливих завдань у сфері культури краю й надіслали їх для включення до зведеного плану управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації на 2017 рік. Так, запропоновано включити до плану фінансування книговидавництва на наступний рік й творчі доробки краєзнавців.

Читати далі Засідання правління Закарпатської обласної організації НСКУ

ЧУДНОВУ — 600 РОКІВ! Відбулася Всеукраїнська конференція «Чуднів і край в контексті історії малих і середніх міст Волині»

Чуднів-17?8 вересня 2016 року в приміщенні зали засідань Чуднівської міської ради Житомирської області відбулась Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція з міжнародною участю «Чуднів і край в контексті історії малих і середніх міст Волині», яка була присвячена 600-й річниці з часу першої писемної згадки про місто Чуднів в історичних документах та 25-й річниці з дня проголошення незалежності України. Організаторами конференції стали Національна спілка краєзнавців України, управління культури Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирська обласна організація НСКУ, Чуднівська районна державна адміністрація та виконавчий комітет Чуднівської районної ради.

Читати далі ЧУДНОВУ — 600 РОКІВ! Відбулася Всеукраїнська конференція «Чуднів і край в контексті історії малих і середніх міст Волині»

Вручення посвідчення члена Національної спілки краєзнавців України Вергунову Віктору Анатолійовичу

Вергунов_16 вересня 2016 року, відбулося урочисте вручення посвідчення члена Національної спілки краєзнавців України Вергунову Віктору Анатолійовичу — відомому українському вченому в галузі сільськогосподарської меліорації та історії природознавства, доктору сільськогосподарських наук, професору, члену-кореспонденту Національної академії аграрних наук України, члену Національної спілки журналістів України, директору Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН.

Читати далі Вручення посвідчення члена Національної спілки краєзнавців України Вергунову Віктору Анатолійовичу

У ДРАБІВСЬКОМУ РАЙОНІ НА ЧЕРКАЩИНІ ЗАСНОВАНО КРАЄЗНАВЧУ ПРЕМІЮ

КозорізБільше року у Драбівському районі Черкаської області діє затверджена сесією районної ради програма розвитку краєзнавства до 2018 року, участь у розробленні якої взяла обласна організація та місцевий осередок Національної спілки краєзнавців України.

Метою програми депутати визначили підвищення обізнаності різних верств населення, передусім дітей і молоді, з історією та сучасністю Драбівщини. Програма спрямована на формування у жителів району цілісного уявлення про багату на події історію рідного краю, про видатних земляків, які жили, боролися і творили на благо українського народу. Реалізація запланованих заходів підпорядкована вихованню у громадян патріотизму і гордості за свій рідний край і Україну, готовності відстоювати незалежність держави. Програмою передбачено дослідження та висвітлення історичних подій, пам’ятних дат та культурних надбань краю, підтримка видання краєзнавчої літератури та навчально-сертифікатметодичних матеріалів з історії Драбівщини, розширення мережі громадських музеїв та музейних кімнат, вивчення та відродження народної творчості, проведення краєзнавчо-просвітницьких заходів.

На виконання програми за участю місцевих краєзнавців засновано районну краєзнавчу премію (5 тис. гривень) імені Івана Городинця (03.09.1927–3.05.2014) — відомого педагога і краєзнавця, уродженця села Безпальче.

Читати далі У ДРАБІВСЬКОМУ РАЙОНІ НА ЧЕРКАЩИНІ ЗАСНОВАНО КРАЄЗНАВЧУ ПРЕМІЮ

Презентація книги-фотоальбому Дмитра Малакова “На Львівській площі Києва”

презентація малаковЗапрошуємо на презентацію книги-фотоальбому “На Львівській площі Києва” авторства Дмитра Малакова — українського краєзнавця, члена Національної спілки краєзнавців України, лауреата Премії імені Дмитра Яворницького НСКУ (2012).

Захід відбудеться 7 вересня 2016 року (початок о 17:00) в Державній науковій архiтектурно-будiвельній бiблiотеці iмені В.Г.Заболотного.

Дмитро МалаковПідготовлена до друку книга-фотоальбом відомого києвознавця є цікавою та унікальною інтерпретацією про історію однієї з найдавніших площ Києва від далекого минулого до сьогодення. Багатолітні дослідження автора, які містять чимало невідомих фактів, лаконічно поєднані з унікальними фотографіями.

Читати далі Презентація книги-фотоальбому Дмитра Малакова “На Львівській площі Києва”