Інститут модернізації змісту освіти пропонує університетам використовувати підручник “Основи краєзнавства” у навчальному процесі

Основи краєзнавстваРаніше ми повідомляли, що Національна спілка краєзнавців України та Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна підготували і видали підручник для студентів вищих навчальних закладів «Основи краєзнавства».

Інформуємо, що Державна наукова установа “Інститут модернізації змісту освіти” пропонує університетам використовувати підручник “Основи краєзнавства” у навчальному процесі.

Основи краєзнавства: підруч. для студ. вищ. навч. закл. / кол. авт.; за заг. ред. чл.-кор. НАНУ О. П. Реєнта. — Х. : ХНУ імені В.Н.Каразіна, 2016. — 276 с.
ISBN 978-966-285-372-8

Зміст підручника “Основи краєзнавства”.

Підручник «Основи краєзнавства» для студентів вищих навчальних закладів уніфікований для всіх спеціальностей, містить сучасні теоретичні та практичні розробки з основних питань краєзнавства. Авторський колектив з урахуванням результатів найновіших наукових досліджень приділив увагу висвітленню науково-методологічних засад краєзнавства, історії розвитку науки, головних напрямів у структурі краєзнавства та впливу краєзнавчих знань на патріотичне виховання молодого покоління. У додатках вміщено навчально-методичний та хрестоматійний матеріал із дисципліни «Основи краєзнавства». Для викладачів та студентів вищих навчальних закладів.

Читати далі Інститут модернізації змісту освіти пропонує університетам використовувати підручник “Основи краєзнавства” у навчальному процесі

Бібліометричний профіль журналу “Краєзнавство” в системі Google Scholar

У 2017 році виповнюється 90 років з моменту виходу першого номеру журналу “Краєзнавство” — періодичного органу Національної спілки краєзнавців України.

Журнал Краєзнавство

Цьому ювілею НСКУ та її регіональні організації присвятили, й запланували до кінця року провести, низку наукових і культурно-просвітницьких заходів. Крім того, відповідне питання обговорювалося на двох засіданнях Президії Спілки (16 лютого, 29 травня), неодноразово ставало предметом розмови на радіо та телебаченні.

Окремим напрямом відзначення 90-річчя журналу “Краєзнавство” стала діяльність щодо посилення рівня його присутності у веб-просторі, підвищення наукового статусу. З цією метою нещодавно було створено окремий бібліометричний профіль видання в системі Google Scholar.

На даний час до нього включено майже 700 статей, статистика цитування яких налічує більше 430 разів (у тому числі більше 330 раз, починаючи з 2012 р.). Індекс Гірша журналу складає 7 (за період із 2012 р. – 6), а i10-індекс – 4 (з 2012 р. – 2). Ці показники не є сталими і постійно зростають.

Після останнього оновлення (20.06.2017) рейтингу наукових періодичних видань, що мають бібліометричні профілі, який розміщено на порталі «Бібліометрика української науки», «Краєзнавство» перебуває на 245 місці. Читати далі Бібліометричний профіль журналу “Краєзнавство” в системі Google Scholar

Фотовиставка “Скарби середньовічного мистецтва словацького Рудогір’я” в Закарпатському краєзнавчому музеї

Фотовиставка Закарпаття-2Скарби середньовічного мистецтва словацького Рудогір?я представлені на міжнародній фотовиставці, відкритій 21 червня 2017 року в Закарпатському обласному краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького. Виставка — результат міжнародного фотопленеру, який відбувся у жовтні 2016 року в Словацькій Республіці.

Організаторами виставки виступили Спілка фотохудожників Закарпаття, Закарпатська обласна організація Національної спілки краєзнавців України та обласний краєзнавчий музей ім. Т.Легоцького.

Фотовиставка Закарпаття-3До експозиції включено пам?ятки архітектури та розписи храмів сіл Словацького Рудогір?я: Чечейовце, Турня над Бодвов, Педер, Плешівець, Охтіна, Коцельовце, Штітнік і Лучка.

Читати далі Фотовиставка “Скарби середньовічного мистецтва словацького Рудогір’я” в Закарпатському краєзнавчому музеї

Вітаємо президента НАПН України, академіка НАН України Василя Кременя із 70-ти річчям!

Кремень Василь25 червня 2017 року виповнилося 70 років президенту Національної академії педагогічних наук України, академіку НАН України В.Г.Кременю.

Василь Григорович — відомий український вчений у галузі соціальної філософії, філософії освіти, педагогіки та політології. Крім того, він є автором науково-популярного історико-краєзнавчого Любитове моє рідне селонарису про своє рідне село (“Любитове — моє рідне село”), який є результатом його багаторічних наукових джерелознавчих пошуків, глибоких роздумів та упорядкування спогадів.

Високо оцінивши внесок В.Г.Кременя у вивченні, дослідженні та популяризації історико-культурних і природних багатств рідного краю, Президія Національної спілки краєзнавців України на засіданні 29 травня 2017 р. прийняла рішення про присудження йому Премії імені академіка Петра Тронька 2017 року.

Читати далі Вітаємо президента НАПН України, академіка НАН України Василя Кременя із 70-ти річчям!

Рішення Податкової інспекції про присвоєння Національній спілці краєзнавців України ознаки неприбутковості

Рішення податкової21 червня 2017 року було отримано рішення Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м.Києві про присвоєння Національній спілці краєзнавців України ознаки неприбутковості (за результатами підтвердження відповідності неприбуткової організації вимогам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України).
Ознака неприбутковості: 0034 — творчі спілки.

Відповідне рішення (за №1726554600533 від 21.04.2017 р.) надійшло за підписом начальника ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м.Києві Нечепорук Оксани Анатоліївни.

Текст рішення

НСКУ-Реєстр неприбуткових організацій

Читати далі Рішення Податкової інспекції про присвоєння Національній спілці краєзнавців України ознаки неприбутковості

Міжнародна наукова історико-краєзнавча конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Любомль та Любомльщина в українській та європейській історії»

Минуле і сучасне Волині та ПоліссяУ жовтні 2017 року відбудеться Міжнародна наукова історико-краєзнавча конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Любомль та Любомльщина в українській та європейській історії», присвячена 730-ій річниці з часу першої відомої писемної згадки про місто Любомль та 810-ої річниці з часу писемної згадки про літописне місто Угровськ.

Одним із організаторів заходу виступила Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України.

Інформаційний лист

Минуле і сучасне Волині та Полісся-2Пропонуються такі напрями роботи конференції:

  1. Любомльщина і Прибужжя в історіографії. Дослідники краю.
  2. Археологія та давня історія Любомльського краю.
  3. Волинь і Любомльщина у період Середньовіччя і раннього модерного часу.
  4. Край у ХІХ – на початку ХХ ст.: культура, економіка, повсякденне життя.
  5. Любомль і Любомльщина у роки Першої світової війни і Української революції.
  6. Любомльщина в міжвоєнний період.
  7. Любомльський край в роки Другої світової війни.
  8. Друга половина ХХ ст.: повернення радянської влади і український визвольний рух.
  9. Любомльщина в роки незалежної України.
  10. Видатні особистості краю.
  11. Етнографія, народний побут та обрядовість Любомльщини та Полісся.
  12. Природа Любомльщини: історія вивчення, сучасні дослідження, заповідні території.
  13. Пам’ятки архітектури, історії та культури краю, їх охорона та туристичний потенціал.
  14. Історико-краєзнавчі дослідження на теренах Любомльщини. Любомльський краєзнавчий музей як осередок збереження історичної пам’яті краю.
  15. Методологія досліджень у локальній історії. Загальні проблеми історичного краєзнавства і волинезнавства.

Запрошуємо взяти участь у роботі конференції. Планується видати збірник матеріалів конференції. Матеріали приймаються до 1 вересня 2017 р.

Читати далі Міжнародна наукова історико-краєзнавча конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Любомль та Любомльщина в українській та європейській історії»

Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція «Житомирщина: події і люди»

Житомирщина_ події і люди-001Запрошуємо взяти участь у Всеукраїнській науково-краєзнавчій конференції «Житомирщина: події і люди», яка відбудеться в м. Житомирі 22–23 вересня 2017 року з нагоди 80-ої річниці від часу утворення Житомирської області (23.09.1937 р.).

Інформаційний лист

На конференції передбачається розглянути наступні напрямки досліджень:

  • Історіографія, джерелознавство, етнографія та археологія;
  • Історія розвиту ремесел, промисловості, торгівлі, транспорту, житлово-комунального господарства, медицини, освіти та культури області;
  • Події Української революції 1917–1921 років і наш край;
  • Військові протистояння на території краю;
  • Наші співвітчизники на захисті незалежності та територіальної цілісності України;
  • Актуальні питання історії та сьогодення архівної, бібліотечної, музейної та пам’яткоохоронної справ, краєзнавчого руху та туризму;
  • Постаті Житомирського краю;
  • Історія населених пунктів області;
  • Методика краєзнавчої роботи в навчальних закладах.

Читати далі Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція «Житомирщина: події і люди»

Києвознавчі видання на Книжковому Арсеналі

Культурний ландшафт КиєваНа 7-му міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал» (2017 р.) відбулася публічна дискусія «Київ нон-фікшен». У дискусії взяли участь культуролог-києвознавець Владислава Осьмак та члени Київської міської організації НСКУ доктор історичних наук Марина Гримич, кандидати історичних наук Олена Брайченко, Оксана Овсіюк, Тіна Полек.

Київський арсеналУ рамках цього обговорення пройшла презентація двох видань. Одне з них має назву «Культурний ландшафт Києва та околиць». Книгу підготовлено колективом відділу культурологічних досліджень Науково-дослідного інституту українознавства МОН України. У виданні представлено статті українських та зарубіжних вчених (антропологів, етнологів, істориків, соціологів та культурологів), в яких розглядаються проблеми міського та приміського культурного ландшафту Києва. Особливістю презентованої книги є те, що дослідники звернули увагу не лише на «неживі» об’єкти київського простору (вулиці, архітектурні деталі), а й на людські практики в межах міського ландшафту, зокрема велику увагу присвячено значенню міграційних процесів у розвитку міста, щоденних культурних практик (релігія, дозвілля).

Читати далі Києвознавчі видання на Книжковому Арсеналі

Всеукраїнська конференція «Бібліотечне краєзнавство у культурному просторі України» (IV краєзнавчі читання пам’яті Петра Тронька)

Тематика _ІV Читання_2017-1Запрошуємо взяти участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Бібліотечне краєзнавство у культурному просторі України», яка відбудеться 2 листопада 2017 року в рамках Четвертих краєзнавчих читань, присвячених пам’яті українського державного і громадського діяча, вченого-історика, академіка НАН України Петра Тимофійовича Тронька.

Інформаційний лист
Заявка на участь

На пленарному та секційних засіданнях передбачається обговорити такі проблеми:
Сучасні теоретичні та методичні проблеми бібліотечного краєзнавства;
Бібліотеки і всесвітня мережа: краєзнавчі ресурси, продукти і послуги, бібліотеки у соціальних мережах;
Бібліотеки на допомогу вивченню та висвітленню подій Української революції 1917-1921 рр.;
Провідне друковане джерело краєзнавчої спільноти України: до 90-річчя наукового журналу «Краєзнавство»;
Інформаційно-бібліографічне забезпечення історико-краєзнавчих досліджень: біографістика, генеалогічні, топонімічні розвідки, вивчення історії населених пунктів;
Інноваційні технології в краєзнавчій бібліотечній діяльності;
Взаємодія бібліотек з архівними установами, музеями, місцевими краєзнавчими осередками;
Бібліотечна освіта: фахівці для інформаційного суспільства.

За результатами роботи конференції буде видано збірник доповідей і повідомлень. Заявки на участь у конференції та повідомлення згідно з вказаною тематикою прийматимуться до 15 вересня 2017 року.

Читати далі Всеукраїнська конференція «Бібліотечне краєзнавство у культурному просторі України» (IV краєзнавчі читання пам’яті Петра Тронька)

Відбулася конференція Київської міської організації НСКУ

2017613150622У залі засідань Національної спілки краєзнавців України відбулася конференція Київської міської організації НСКУ. На зібранні були присутні представники керівних органів осередку, члени Правління.

На порядку денному стояли питання щодо виконання рішень VI з’їзду Спілки, про роботу в першому півріччі 2017 р. та плани на другу половину року, обговорення і затвердження “Положення про Київську міську організацію НСКУ” та ін.

2017613150527Кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, голова організації Олександр Гончаров окреслив основні напрямки роботи КМО НСКУ (участь у заходах, організованих Спілкою — з’їзді, засіданні Президії, науково-краєзнавчій експедиції; організація і проведення Міжнародної конференції “Другі києвознавчі читання”; виступи київських краєзнавців у ЗМІ; науково-видавнича діяльність; співпраця з органами влади та громадськими організаціями тощо).

Читати далі Відбулася конференція Київської міської організації НСКУ