Журнал «Краєзнавство»: історія та сучасні напрями діяльності (доповідь голови НСКУ О.П.Реєнта на засіданні Правління 12.07.2017 р.)

DSC_00532017 року виповнюється 90 років журналу «Краєзнавство». Історія часопису бере витоки з 1925 р., що ознаменувався важливою подією для розвитку краєзнавчого руху в Україні – Всеукраїнською конференцією з краєзнавства, яка відбулася 28?31 травня 1925 р. в Харкові. З цією датою пов’язане й відзначення вперше з 2017 р. Всеукраїнського дня краєзнавства.

На конференцію зібралися представники з усіх областей України, фахівці різноманітних галузей науки, причетні до справи дослідження рідного краю. В роботі конференції брали участь музейні та архівні працівники, педагоги, географи, геологи, ботаніки, зоологи, етнографи, археологи, статистики, економісти, агрономи, метеорологи, діалектологи, пам’яткоохоронці з усіх куточків України і, звичайно ж, численні представники Всеукраїнської академії наук та її комісій і товариств.

DSC_0001Створеному під час конференції Українському комітету краєзнавства було добре зрозуміло, що для повноцінної роботи недостатньо юридично зареєструвати краєзнавчі осередки, налагодити інститут кореспондентів. Для цього був потрібен постійний зв’язок із краєзнавчими товариствами, гуртками, зацікавленими представниками громадськості, аматорами. Такий зв’язок ставав можливим, органічним і нерозривним завдяки Kraeznavstvo_1_1993друкованому органу Українського комітету краєзнавства. Саме він мав стати, з одного боку, методичним органом, а з іншого – органом, де краєзнавчі організації мали б змогу друкувати результати своєї роботи, концентрувати та систематизувати краєзнавчий матеріал.

Поява журналу «Краєзнавство» була продиктована необхідністю вплинути на краєзнавчий рух як з боку УКК, який перетворився в методичний і організаційний центр, так і з боку влади.

Читати далі Журнал «Краєзнавство»: історія та сучасні напрями діяльності (доповідь голови НСКУ О.П.Реєнта на засіданні Правління 12.07.2017 р.)