Науково-краєзнавча експедиція “Історико-культурна спадщина Чернігівщини: проблеми збереження та форми популяризації”

DSC_02046 червня 2018 р. на Чернігово-Сіверщину завітала науково-краєзнавча експедиція Національної спілки краєзнавців України «Історико-культурна спадщина Чернігівщини: проблеми збереження та форми популяризації» на чолі з головою Спілки, членом-кореспондентом НАН України, доктором історичних наук, професором О.П.Реєнтом.

Її метою стало ознайомлення із культурним надбанням DSC_0165Чернігівщини, вивчення досвіду краєзнавців із пам’яткоохоронної справи, привернення уваги громадськості України до краєзнавчих набутків Чернігівської обласної організації НСКУ.

У  експедиції взяли участь представники керівних органів Спілки, члени Президії та Правління, краєзнавці та науковці.

Читати далі Науково-краєзнавча експедиція “Історико-культурна спадщина Чернігівщини: проблеми збереження та форми популяризації”

Відбулося вручення премій Київського міського голови за особливі досягнення молоді

imgbig22 червня 2018 року в колонній залі Київської міської державної адміністрації відбулося урочисте вручення премій Київського міського голови за особливі досягнення молоді у розбудові столиці України – міста-героя Києва.

За результатами засідання конкурсної комісії було відібрано 100 кандидатів на присудження премії, із них: за наукові досягнення – 50, за творчі досягнення – 19, за внесок у розвиток молодіжного руху – 30. Премія присуджується у розмірі 3000 грн кожна.

Читати далі Відбулося вручення премій Київського міського голови за особливі досягнення молоді

Міжнародна наукова конференція «Народна творчість українців у просторі та часі»

Берегиня 2018 Конференція10-11 серпня 2018 року в рамках Восьмого Міжнародного фестивалю українського фольклору “Берегиня” відбудеться Міжнародна наукова конференція «Народна творчість українців у просторі та часі».

Організатори заходу: Управління культури Волинської облдержадміністрації, Волинський обласний науково-методичний центр культури, Волинський краєзнавчий музей, Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України.

Інформаційний лист

Читати далі Міжнародна наукова конференція «Народна творчість українців у просторі та часі»

Науково-краєзнавча експедиція НСКУ «Народне музейництво Закарпаття: здобутки і перспективи»

IMG_20180616_13044214-16 червня 2018 року відбулася науково-краєзнавча експедиція Національної спілки краєзнавців України «Народне музейництво Закарпаття: здобутки і перспективи».

Її метою стало вивчення громадської ініціативи у збереженні IMG_20180615_183228історико-культурної спадщини краю та ролі громади у створенні скансенів, привернення уваги до громадських музеїв як соціокультурних центрів громадського життя області та країни, і, водночас, індикаторів формування громадянського суспільства.

IMG_20180616_181902У  експедиції взяли участь представники керівних органів Спілки, члени Президії та Правління, голови регіональних організацій, краєзнавці, науковці, громадські діячі з різних областей України (Вінницької, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Чернівецької, Харківської та ін.).

Читати далі Науково-краєзнавча експедиція НСКУ «Народне музейництво Закарпаття: здобутки і перспективи»

Відійшов у вічність український поет, Герой України Іван Драч

драчУранці 19 червня 2018 року помер відомий український поет, перекладач, державний і громадський діяч, перший голова Народного Руху України, Герой України Іван Федорович Драч (1936-2018).

Національна спілка краєзнавців України з глибоким сумом зустріла цю звістку та висловлює щирі співчуття родині, близьким, колегам, усім, хто знав і працював із ним.

Читати далі Відійшов у вічність український поет, Герой України Іван Драч

Вітаємо із Днем народження представників керівних органів Спілки, відомих вчених, краєзнавців

Національна спілка краєзнавців України вітає відомих краєзнавців, вчених-істориків, представників керівних органів, які у ці дні святкують свій День народження:Вербиленко Г.А.

  • 13 червня — Вербиленко Галина Анатоліївна — член Ревізійної комісії Національної спілки краєзнавців України;
  • 14 червня — Аржевітін Станіслав Михайлович — член Правління АржевітінНСКУ, Почесний краєзнавець України, завідувач кафедри банківської справи Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, доктор економічних наук, Заслужений економіст України;
  • 14 червня — Жив’юк Андрій Анатолійович — Жив_юк Аголова Рівненської обласної організації НСКУ, член Правління НСКУ, керівник науково-редакційної групи книг “Реабілітовані історією. Рівненська область”, доцент кафедри історії Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, кандидат історичних наук, доцент;
  • 15 червня —Телячий Ю Телячий Юрій Васильович — член Президії НСКУ, Почесний краєзнавець України, начальник Управління контролю  у сфері вищої освіти Державної інспекції навчальних закладів України, доктор історичних наук, професор;Тронько Л
  • 15 червня — Тронько Лариса Петрівна — член Президії НСКУ, кандидат технічних наук.

Читати далі Вітаємо із Днем народження представників керівних органів Спілки, відомих вчених, краєзнавців

Краєзнавці Донеччини зібралися в селі Маяки на Слов’янщині

Сiльська хата ХIХ ст.З ініціативи правління Донецької обласної організації НСКУ на Донеччині пройшов тиждень краєзнавства, приурочений до Всеукраїнського дня краєзнавства, який відзначається щорічно 28 травня. Будемо сподіватися, що Верховна Рада України у найближчий час прийме довгоочікуване для краєзнавців рішення, щоб це Сторожова вежасвято внести у календар пам’ятних дат.

Але на Донеччині воно відзначається вдруге. У містах і селищах донецького краю пройшли зустрічі з членами НСКУ, Почесними краєзнавцями Донеччини, Почесними краєзнавцями НСКУ, презентації краєзнавчих видань, виставки літератури з історії рідного краю, круглі столи, конференції тощо.

Читати далі Краєзнавці Донеччини зібралися в селі Маяки на Слов’янщині

Науково-краєзнавча робота студентів коледжів ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка»

1Нещодавно у приміщенні музею Педагогічної Слави Луганського національного університету імені Тараса Шевченка відбулося нагородження студентів коледжів за активну участь у ІІ обласному конкурсі-огляді електронних проектів краєзнавчого напряму «Єдина і сильна».

5За результатами цього конкурсу кращими визнано роботи: Гусаковської Катерини, Кривульчак Анастасії та Мірошник Ольги. Керівником і наставником молодих науковців стала кандидат історичних наук, доцент, член Правління Луганської ОО НСКУ О.І.Бублик.

Читати далі Науково-краєзнавча робота студентів коледжів ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка»

Академік Петро Тронько – випуск програми “Пишемо історію”

Петро ТронькоЙого називали літописцем сучасної України, улюбленцем долі і живою легендою, патріархом українського краєзнавства і невтомним трудівником на ниві науки і культури. Це йшлося про одну людину – Петра Тимофійовича Тронько.

Запрошуємо переглянути черговий випуск програми “Пишемо історію”, який вийшов в ефірі каналу “UATV” і був присвячений особистості та життю Героя України, голови Національної спілки краєзнавців України у 1990-2011 рр. П.Т.Тронька.

Читати далі Академік Петро Тронько – випуск програми “Пишемо історію”

Смерть за колосок – черговий випуск програми “Україна: лабіринти історії”

Причини і наслідки постанови Йосипа Сталіна про зазіхання на соціалістичну власність, яка у народі отримала назву “Закону про 5 колосків”, стали темою чергового випуску програми “Україна: лабіринти історії”, який вийшов в ефір на телеканалі “UATV Russian”.

У ньому також розповідається про заходи покарання за жменю зерна, взяту з поля і каральні операції членів комуністичної партії СРСР в українських селах. Доведено, що беззаперечне виконання кремлівських вказівок призвело до Голодомору 1932-1933 року, результати якого вразили світ.

Читати далі Смерть за колосок – черговий випуск програми “Україна: лабіринти історії”