Пішохідна краєзнавча екскурсія Старим Подолом міста Києва

2530 травня 2019 р., за організаційної підтримки Київської міської організації НСКУ, відбулася декількагодинна пішохідна краєзнавча екскурсія Старим Подолом міста Києва.

24Під час прогулянки краєзнавці, головним чином представники центрального офісу Спілки та її осередку в Інституті історії України НАН України, ознайомилися із історією місцевості, пам’яток архітектури, вулиць, будівель тощо.

Цікаву та пізнавальну екскурсію провела Пирогова Наталія Віталіївна – голова ГО “Гільдія екскурсоводів”.

Читати далі Пішохідна краєзнавча екскурсія Старим Подолом міста Києва

Відбулося урочисте нагородження голови НСКУ Олександра Реєнта орденом “За заслуги” І ступеня

IMG_20190529_14484729 травня 2019 року відбулося засідання Президії НАН України. На початку роботи, відповідно до Указу Президента, відбулося урочисте нагородження вчених державними нагородами України з нагоди Дня науки.

Президент НАН України, IMG_20190529_141313академік Борис Євгенович Патон вручив орден “За заслуги” І ступеня голові Національної спілки краєзнавців України, заступнику директора Інституту історії України НАН України, члену-кореспонденту НАН України РЕЄНТУ Олександру Петровичу

Як зазначено в указі Президента нагородження відбулося “за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу України, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм”.

Читати далі Відбулося урочисте нагородження голови НСКУ Олександра Реєнта орденом “За заслуги” І ступеня

Чи добре ми знаємо свій край? Чому б кожному з нас не стати краєзнавцем? Євген Букет – гість ефіру радіо “Голос Донбасу”

Чи добре ми знаємо свій край? Чому б кожному з нас не стати краєзнавцем? Як безкоштовно побачити найкрасивіші місця планети?

27 травня 2019 року гостем програми “Вільна тема” на радіо “Голос Донбасу” був член правління Національної спілки краєзнавців України, головний редактор газети “Культура і життя” Євген Букет.

Читати далі Чи добре ми знаємо свій край? Чому б кожному з нас не стати краєзнавцем? Євген Букет – гість ефіру радіо “Голос Донбасу”

28 травня відзначається Всеукраїнський день краєзнавства

День краєзнавстваЩорічно 28 травня відзначається Всеукраїнський день краєзнавства – свято, започатковане Національною спілкою краєзнавців України у 2017 р.

Його метою є поглиблення дослідження та популяризації історії, культури, мови, звичаїв і традицій українського народу, репрезентація практичних здобутків у цьому напрямку; залучення до вивчення та пізнання рідного краю широких верств населення; підвищення суспільної уваги до діяльності краєзнавців; поглиблення співпраці з державними органами влади, закладами культури та освіти, науковими установами, громадськими організаціями зацікавленими у розвитку краєзнавства.

Читати далі 28 травня відзначається Всеукраїнський день краєзнавства

Відбулася VII Міжнародна наукова конференція «Південь України: етноісторичний, мовний, культурний та релігійний виміри»

photo-3117–18 травня 2019 року в Одеському національному морському університеті відбулася VII Міжнародна наукова конференція «Південь України: етноісторичний, мовний, культурний та релігійний виміри».

У рамках заходу відбулося проведення декількох секційних засідань:
photo-11–  Історія народів та етносів Півдня України у часи імперій, тоталітаризму, демократії;
– Проблеми української та іноземної термінології і термінографії, мовні взаємовпливи;
– Духовність, традиції та обрядовість української та “сусідніх” етнокультур;
– Історія християнських церков та долі інших конфесій у регіоні;
– Роль архівних установ, музеїв та виставок у збереженні та популяризації культурно-історичної спадщини;
– Краєзнавство і туризм, природні, соціально-економічні та культурно-історичні складові;
– 70-річний досвід нового Китаю в економічному та соціальному розвитку в контексті перспектив дружнього співробітництва КНР і України.

Читати далі Відбулася VII Міжнародна наукова конференція «Південь України: етноісторичний, мовний, культурний та релігійний виміри»

Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція «Житомиру-1135», присвячена 1135-річчю заснування Житомира та 575-річчю надання місту Магдебурзького права

Інформаційний лист - Житомир27-28 вересня 2019 року в Житомирі відбудеться Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція «Житомиру-1135», присвячена 1135-річчю заснування міста Житомира та 575-річчю надання місту Житомиру Магдебурзького права.

На конференції передбачається розглянути наступні напрямки досліджень:

  • Історія Житомира від давнини до сьогодення;
  • Розвиток культури, освіти, науки і мистецтва рідного краю;
  • Постаті землі Житомирської;
  • Актуальні питання історії та сьогодення архівної, бібліотечної, музейної та пам’яткоохоронної справ, краєзнавчого руху та туризму;
  • Загальні питання краєзнавства.

Інформаційний лист

Читати далі Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція «Житомиру-1135», присвячена 1135-річчю заснування Житомира та 575-річчю надання місту Магдебурзького права

Всесвітній день вишиванки в Національній спілці краєзнавців України

16 травня 2019 р. Національна спілка краєзнавців України спільно з Київською Малою академією наук учнівської молоді урочисто відзначили Всесвітній день вишиванки.

60832660У святі взяли участь учні та вчителі навчальних закладів Києва, вихованці та педагоги Київської Малої академії наук учнівської молоді, науковці, краєзнавці, колекціонери та дизайнери українських вишиванок, представники органів місцевої влади та засобів масової інформації.

Краєзнавці та педагоги запропонували учасникам зустрічі 60664619соціально-педагогічний проект «Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі», мета якого формувати в учнів повагу до традицій українського народу, зокрема прищепити любов до вишиванки як до родинного оберегу; стимулювати школярів до вивчення етнології, фольклористики, мистецтвознавства; розвивати творчі здібності учнів, бажання пізнавати більше про особливості української вишивки; виховувати шанобливе ставлення до української культури, традицій рідного народу.

Програма заходу

Читати далі Всесвітній день вишиванки в Національній спілці краєзнавців України

Президент України відзначив краєзнавців-істориків державними нагородами з нагоди Дня науки

23617 травня 2019 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ “Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня науки”.

Відповідно до його тексту “за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу України, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм” голову Національної спілки краєзнавців України, заступника директора Інституту історії України НАН України, члена-кореспондента НАН України РЕЄНТА Олександра Петровича було удостоєно орденом “За заслуги” І ступеня.
Читати далі Президент України відзначив краєзнавців-істориків державними нагородами з нагоди Дня науки

VII Міжнародна наукова конференція «Південь України: етноісторичний, мовний, культурний та релігійний виміри»

Південь - збірка17–18 травня 2019 року в Одеському національному морському університеті відбудеться VII Міжнародна наукова конференція «Південь України: етноісторичний, мовний, культурний та релігійний виміри».

Порядок роботи конференції передбачає проведення круглого столу “Мова, Церква, Герої: проблеми та досвід на шляху до євроінтеграції”, та секційних засідань:

–  Історія народів та етносів Півдня України у часи імперій, тоталітаризму, демократії;
– Проблеми української та іноземної термінології і термінографії, мовні взаємовпливи;
– Духовність, традиції та обрядовість української та “сусідніх” етнокультур;
– Історія християнських церков та долі інших конфесій у регіоні;
– Роль архівних установ, музеїв та виставок у збереженні та популяризації культурно-історичної спадщини;
– Краєзнавство і туризм, природні, соціально-економічні та культурно-історичні складові;
– 70-річний досвід нового Китаю в економічному та соціальному розвитку в контексті перспектив дружнього співробітництва КНР і України.

Програма конференції

Збірник матеріалів

Читати далі VII Міжнародна наукова конференція «Південь України: етноісторичний, мовний, культурний та релігійний виміри»

У Слов’янську відкрили пам’ятну дошку відомому поету і перекладачу Борису Слуцькому

Слуцький - дошка7 травня, у 100-річну річницю від дня народження відомого поета і перекладача Бориса Абрамовича Слуцького на його батьківщині, у місті Слов’янську Донецької області, на будинку старого корпусу педагогічного університету за адресою: вул. Університетська, 12 було відкрито пам’ятну дошку.

DSC00092Ініціатором заходу та автором проекту став відомий краєзнавець, письменник та науковець, голова Донецької обласної організації Національної спілки краєзнавців України Валерій Іванович Романько. Дошка виготовлена меценатами – фірмою ПП «Граніт-сервіс» (директор Андрій Мочалов).

Читати далі У Слов’янську відкрили пам’ятну дошку відомому поету і перекладачу Борису Слуцькому