27-й випуск історико-краєзнавчого наукового альманаху “Південний Захід. Одесика”

odessika_27__firstВийшов друком 27-й випуск історико-краєзнавчого наукового альманаху «Південний Захід. Одесика — Юго-Запад. Одессика».

Статті,  вміщені у виданні, згруповано за наступними рубриками: “Степи Лукомор’я”, “Край в епоху диктатур”, “Обличчя земляків”, “Студентська трибуна”, “Книжкова полиця краєзнавця”.

Повнотекстовий варіант 27-го випуску альманаху

Південний захід. Одесика. Історико-краєзнавчий науковий альманах. – Вип. 27. – Одеса: Друкарський дім, 2019. – 268 с.

Читати далі 27-й випуск історико-краєзнавчого наукового альманаху “Південний Захід. Одесика”

Міжнародна науково-практична конференція «Проблема екзистенційного вибору під час Голодомору – геноциду»

Інформаційний-лист-Голодомор_page-0001До 86-их роковин Голодомору-геноциду 20 листопада 2019 р. відбудеться Міжнародна науково-практична конференція «Проблема екзистенційного вибору під час Голодомору – геноциду».

Метою проведення конференції є акцентування уваги на проблемі незворотного особистого вибору з наявного кола можливостей під час вчинення геноцидних дій. Соціально-філософського аналізу вимагають і сучасні реалії України, коли «одиниця натовпу», якою була людина в нещодавньому тоталітарному суспільстві, стає зрілою особистістю, здатною проявляти свободу в думках і вчинках, зокрема щодо управління державою, захисту її  інтересів на різних рівнях.

Читати далі Міжнародна науково-практична конференція «Проблема екзистенційного вибору під час Голодомору – геноциду»

Указом Президента України Олегу Бажану присвоєно звання “Заслужений працівник культури України”

Бажан О.Г22 серпня 2019 року Президент України Володимир Зеленський підписав Указ “Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Незалежності України”.

За поданням Національної спілки краєзнавців України, відповідно до його тексту “за значний особистий внесок у О.Г.Бажандержавне будівництво, соціально- економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм”, першому заступнику головного редактора журналу “Краєзнавство”, старшому науковому співробітнику Інституту історії України НАН України, кандидату історичних наук БАЖАНУ Олегу Григоровичу присвоєно почесне звання “Заслужений працівник культури України”.

Читати далі Указом Президента України Олегу Бажану присвоєно звання “Заслужений працівник культури України”

Вийшов друком збірник матеріалів ІІІ Всеукраїнської науково-практичної краєзнавчої конференції «Минуле і сучасність: Таврія. Херсонщина. Каховка»

Conference of Kakhovka. 2018_page-0001Нещодавно вийшов друком збірник матеріалів ІІІ Всеукраїнської науково-практичної краєзнавчої конференції «Минуле і сучасність: Таврія. Херсонщина. Каховка», яка відбулася 14–15 вересня 2018 року у місті Каховка Херсонської області, за ініціативи Виконавчого комітету Каховської міської ради, під егідою Херсонської обласної організації Національної спілки краєзнавців України та у партнерстві з Новокаховським гуманітарним інститутом ВМУРоЛ «Україна» і Каховським історичним музеєм.

Минуле і сучасність: Таврія. Херсонщина. Каховка: збірник матеріалів ІІІ Всеукраїнської науково-практичної краєзнавчої конференції (14–15 вересня 2018 р.) / Упоряд. М.В.Гончар. – Каховка – Херсон: Гілея, 2018. – 194 с.

Повнотекстовий варіант збірника

Читати далі Вийшов друком збірник матеріалів ІІІ Всеукраїнської науково-практичної краєзнавчої конференції «Минуле і сучасність: Таврія. Херсонщина. Каховка»

Краєзнавець Шаміль Акічев видав книгу “Пам’ятні дати з історії Конотопщини”

1Науковий співробітник Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М. Лазаревського, краєзнавець Шаміль Акічев видав книгу “Пам’ятні дати з історії Конотопщини” — повідомляє портал Конотоп.City.

Книга як науково-популярне видання готувалася до друку понад 30 років. Краєзнавцю довелось попрацювати в архівах та бібліотеках Києва, Харкова, Львова, Дніпра, Чернігова, Сум, Ніжина, Конотопа, щоб знайти маловідомі та невідомі факти з 2історії краю.

До книги увійшли архівні та газетні матеріали, відомості з різних джерел та дані про діячів із різноманітних енциклопедичних видань, у першу чергу з енциклопедичного видання “Сумщина в іменах”.

Читати далі Краєзнавець Шаміль Акічев видав книгу “Пам’ятні дати з історії Конотопщини”

На Хмельниччині відбулася всеукраїнська науково-краєзнавча конференція “Селище Дунаївці в сузір’ї територіальних громад: минуле і сьогодення”

1д2 серпня 2019 року в селищі Дунаївці Хмельницької області в приміщенні школи  відбулася науково-краєзнавча конференція «Селище Дунаївці в сузір’ї територіальних громад: минуле і сьогодення», присвячена 105-річчю селища.

У роботі конференції взяли участь науковці із Хмельницької та Вінницької областей, представники районної влади та органів 4дмісцевого самоврядування.

Під час заходу було презентовано книгу «Селище Дунаївці в сузір’ї громад», авторами якої є краєзнавець Віктор Прокопчук і начальник архівного відділу Дунаєвецької районної державної адміністрації Аксинія Камінська. Книга містить історії 18 населених пунктів, які увійшли до Дунаєвецької селищної об’єднаної територіальної громади, заснованої 2015 року із центром у селищі Дунаївці.

Читати далі На Хмельниччині відбулася всеукраїнська науково-краєзнавча конференція “Селище Дунаївці в сузір’ї територіальних громад: минуле і сьогодення”

Вітаємо із 60-річчям доктора історичних наук, професора Надію Іванівну Коцур

Коцур Н.І.10 серпня 2019 року виповнюється 60 років Коцур Надії Іванівні – завідувачу кафедрою медико-біологічних дисциплін і валеології ДВНЗ “Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди“, Заслуженому працівнику освіти України, доктору історичних наук, професору.

У науковому доробку Н.І.Коцур більше 350 наукових і навчально-методичних праць, в тому числі близько 10 монографій та понад 30 навчальних, навчально-методичних посібників та підручників. Сфера її дослідницьких інтересів охоплює різноманітні питання, пов’язані із становленням і розвитком природничих та медичних наук в Україні, вітчизняної науки і техніки в другій половині ХІХ–ХХІ століття, біографістики, регіоналістики, історії України, тощо.

Читати далі Вітаємо із 60-річчям доктора історичних наук, професора Надію Іванівну Коцур

На Черкащині увічнено пам’ять відомого українського діяча, бандуриста Михайла Злобинця

З_6У практичній роботі осередків НСКУ Черкащини важливе місце посідає тема Української революції 1917–1921 рр., зокрема пошуково-просвітницька робота з вивчення життя і діяльності незаслужено забутих земляків-учасників революції та увічнення їх пам’яті.

Одна із таких постатей – Михайло Олександрович Злобинець, який народився 1885 року на Золотоніщині. Відомий як активний культурно-освітній, громадський та політичний діяч доби Української революції 1917–1921 рр., поет, бандурист, педагог.

Першими дослідниками життєпису Михайла Злобинця були краєзнавці Михайло Пономаренко, Віктор Почепцов, Віктор Козоріз.

Читати далі На Черкащині увічнено пам’ять відомого українського діяча, бандуриста Михайла Злобинця