У КНУ імені Тараса Шевченка розроблено нову освітню програму з краєзнавства, екскурсознавства та історико-культурного туризму

До пріоритетних напрямів діяльності Національної спілки краєзнавців України належить освітянське краєзнавство.

Програма

Спілка розглядає краєзнавство як один із важливих складників національної освіти і послідовно працює над розвитком краєзнавчого сегменту в освітній галузі. Впродовж останніх десятиліть НСКУ спрямувала свою роботу на вивчення та узагальнення набутого досвіду в освітянському краєзнавстві, підготовку навчальних робочих програм, підручників, посібників, методичних розробок із викладання краєзнавства в закладах вищої освіти та школах.

Читати далі У КНУ імені Тараса Шевченка розроблено нову освітню програму з краєзнавства, екскурсознавства та історико-культурного туризму

Голову Донецької облорганізації НСКУ Валерія Романька нагороджено годинником від голови Донецької облдержадміністрації

З_годинникомГолова Донецької обласної організації НСКУ, доцент Донбаського державного педагогічного університету Валерій Іванович Романько нагороджений цінним подарунком (годинником) від голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної ВЦА.

У розпорядженні голови Донецької ОДА П.О.Кириленка №851/5-20 від 07.08.2020 р. сказано:

Годинник«… за багаторічну сумлінну працю, вагомі професійні здобутки, значний особистий внесок у становлення українського краєзнавства та з нагоди відзначення 30-річчя заснування Донецької обласної організації Національної спілки краєзнавців України:

Читати далі Голову Донецької облорганізації НСКУ Валерія Романька нагороджено годинником від голови Донецької облдержадміністрації

З нагоди Дня незалежності України краєзнавці-історики, музейники отримали державні нагороди

президент21 серпня 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ “Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня незалежності України”.

Відповідно до його тексту “за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм” нагородами було відзначено низку державних і громадських діячів, видатних особистостей науки, культури та спорту.

Читати далі З нагоди Дня незалежності України краєзнавці-історики, музейники отримали державні нагороди

Указ Президента України “Про заходи щодо підтримки сфери культури, охорони культурної спадщини, розвитку креативних індустрій та туризму”

пр18 серпня 2020 року Президент України підписав указ “Про заходи щодо підтримки сфери культури, охорони культурної спадщини, розвитку креативних індустрій та туризму”.

Метою документу є сприяння розвитку культурного потенціалу України, збереження, популяризації та ефективного використання національного культурного надбання, створення умов для туристичної привабливості об’єктів культурної спадщини, підтримки креативних індустрій.

Читати далі Указ Президента України “Про заходи щодо підтримки сфери культури, охорони культурної спадщини, розвитку креативних індустрій та туризму”

Засновано науковий електронний журнал “Старожитності Лукомор’я”

СтарожитностіМиколаївська обласна організація Національної спілки краєзнавців України (м. Миколаїв) та Науково-дослідний центр “Лукомор’я” (м. Миколаїв) заснували науковий електронний український рецензований журнал “Старожитності Лукомор’я”.

Видання представляє собою мультидисциплінарний майданчик для дискусій з ключових питань української та загальної історії як професійних дослідників України та зарубіжжя, так і науковців-початківців.

Проблематика: археологія України та світу, історія України, світова історія, історія міжнародних відносин, краєзнавство, регіональна та локальна історія, історія науки, музеєзнавство та пам’яткознавство.

Читати далі Засновано науковий електронний журнал “Старожитності Лукомор’я”

Реабілітовані історією. Миколаївська область. Книга восьма (2020)

Реаб.іст. Мик.обл.Вийшла друком чергова книга багатотомної науково-документальної серії “Реабілітовані історією”, присвячена Миколаївській області.

Вміщені у виданні статті та нариси охоплюють події 1920–1970-х років, висвітлюючи репресивну політику тоталітарного режиму СРСР по відношенню до національних меншин, українського національного і дисидентського руху на території Миколаївщини.

Повнотекстовий варіант видання

Читати далі Реабілітовані історією. Миколаївська область. Книга восьма (2020)

Відкрито прийом заявок на Другий міжнародний історичний хакатон

Дату заходу оновлено: 14–16 листопада 2020

Хакатон

Design: @olle.l.olle

Міжнародний історичний хакатон #hack4history пройде вдруге у Мінську з 14 по 16 листопада 2020.

До участі запрошуються команди істориків, викладачів, співробітників музеїв, представників НГО, журналістів, дизайнерів і IT фахівців, у тому числі студентів з Німеччини, Росії, Польщі, України і Білорусі.

Читати далі Відкрито прийом заявок на Другий міжнародний історичний хакатон