Популяризація краєзнавцями історії Луганського краю в ЗМІ

Одним із пріоритетних завдань Луганської обласної організації НСКУ є поширення інформації про минуле та сучасне Луганщини в засобах масової інформації. В умовах інформаційної агресії вкрай важливо акцентувати увагу суспільства на актуальних фарватерпитаннях історії краю, надавати об’єктивні відомості у науково-популярному стилі.

НабокаЧерговим кроком на виконання зазначеної мети стала публікація низки статей члена Правління Луганської ОО НСКУ, доктора історичних наук Олександра Вікторовича Набоки на порталі інтернет-видання «Східний фарватер». Роботи присвячені одним з найбільш обговорюваних тем історії Луганського краю – початкам промислового освоєння та трагедії Голодомору.

Переглянути ці статті можна за посиланнями:

  1. «Великий перелом. Голодомор 1932 – 1933 років на Луганщині»

Голодомор на ЛуганщиніУ публікації висвітлюються події, пов’язані із розгортанням Голодомору 1932–1933 років у сільськогосподарських районах Луганської області. Головний наголос зроблено на розгляді руху селянського спротиву насильницькій колективізації та політиці більшовицької влади на селі у досліджуваний період.

  1. «Карл Густав Гаскойн. Шотландський слід у модернізації Луганського краю»Гаскойн

Автор розглянув діяльність вихідця з Шотландії Карла Густава Гаскойна, який у 1895 році заснував один із перших на території краю завод із виробництва артилерії та боєприпасів і став родоначальником міста Луганськ.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *