Краєзнавці Віктор Савчук та Оксана Сушко – переможці Хмельницького обласного конкурсу науково-дослідних робіт

media-share-0-02-05-85b504a3542ecf40932535fbdНапередодні Дня науки під головуванням голови постійної комісії Хмельницької обласної ради з питань науки, освіти, культури, молодіжної політики, спорту і туризму Інни Ящук відбулося засідання конкурсної комісії з підбиття підсумків XV обласного конкурсу науково-дослідних робіт.

За результатами її оцінки визнано переможцем в номінації «Науково-дослідні роботи за тематикою суспільних та гуманітарних наук» колектив авторів науково-дослідної роботи dobrovolskyj«”Червона газета” й українізація в Північному Кавказі (1926–1932 рр.)» у складі Савчука Віктора Олексійовича – кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника, члена Кам’янець-Подільської міської організації НСКУ, члена міськрайонної організації НСЖУ, Сушко Оксани Вікторівни – кандидата історичних наук, члена Кам’янець-Подільської міської організації НСКУ, з врученням першої премії.

З метою забезпечення належного відзначення переможців конкурсу, підвищення його престижності та посилення конкуренції між учасниками, їх мотивації до подальших наукових пошуків, спрямованих на впровадження нових розробок у різних сферах життя області, обласна рада своїм розпорядженням від 20.12.2019 року значно збільшила грошові премії переможцям, а саме – першу премію до десяти тисяч гривень.

Довідково: наукове дослідження «”Червона газета” й українізація Північного Кавказу» (1926–1932 рр.) вийшло друком у Кам’янці-Подільському і видрукувано у двох томах. У ньому йдеться про складні, подекуди суперечливі аспекти реалізації національної політики у 20-их – 30-х роках, гострі проблеми, пов’язані з цим та їх вирішення з боку тодішньої влади, її структурних підрозділів. На основі широкого аналізу першоджерел, офіційних документів уперше на пострадянському просторі досліджено внесок крайової україномовної «Червоної Газети» у розвиток національно-культурного життя українського населення Північного Кавказу у 1926–1932 роках ХХ століття. Автори у згаданій праці простежують тривалий етап здійснення перетворень, які відбувалися, аналізують складні ситуації щодо здійснення широкої, проте не завжди й в усьому чітко спланованої, добре продуманої політики так званої «українізації», зупиняються на історичних недоліках й прорахунках, котрі мали місце. Помітне місце відводиться тому, як сприймали нові заходи, зокрема широке запровадження української мови, культури , національних звичаїв, які викликали нові зміни у житті простих українців у місцях їх компактного проживання за межами України.

Монографія кам’янецьких науковців-краєзнавців, яку вони присвятили своєму вчителеві академіку НАН України, Героєві України Петру Троньку, поза будь-яким сумнівом, стане помітним внеском в українську історіографію, прислужиться усім, хто цікавиться історією України, її національних меншин і, звичайно ж, історією журналістики на перехресті непростих століть минулого тисячоліття.

Василь Добровольський,
член НСЖУ (м. Кам’янець-Подільський)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *