Черкаські краєзнавці відкрили електронну бібліотеку «Моя Черкащина»

12Напередодні Дня незалежності на сайті Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України відкрито  електронну бібліотеку «Моя Черкащина».
До неї увійшли електронні аналоги друкованих видань про Черкащину. Електронна книгозбірня постійно поповнюватиметься літературою про рідний край, розширюючи хронологічні і тематичні межі інформації. Вже розміщені окремі номери журналу «Краєзнавство Черкащини», збірники обласних  науково-краєзнавчих конференцій «Черкащина в контексті історії України», книги, присвячені різним сторінкам історії краю, його культурним традиціям, шевченкознавчій тематиці, видатним постатям Черкащини, номерів журналу «Краєзнавство Черкащини», інших матеріалів.

ACD (3)Голова обласної організації НСКУ Василь Мельниченко зазначив, що потреба в такій сучасній формі книгокористування давно назріла, оскільки краєзнавча література видається з великими труднощами і зовсім малими тиражами, відразу стаючи раритетом. Електронна бібліотека започаткована за пропозиціями громадськості, передусім освітян, працівників культури, журналістів, студентів, учнів, не байдужих до історії рідного краю черкащан.

ШевченкіаеаСтворення електронної книгозбірні – внесок обласної організації НСКУ у справу вивчення і поширення знань про Черкащину, виховання у її жителів поваги до власної історії і сучасності, до гідної наслідування трудової і ратної звитяги наших земляків. Адже сьогодні краєзнавча література, як і знання про край взагалі, становить основу формування у молоді високих громадянсько-патріотичних  якостей, любові до рідної землі і держави, готовності захищати на ній мир і спокій.

kniga3Пропоновані користувачам праці черкаських краєзнавців та краєзнавчі матеріали подаються в алфавітному порядку. Бібліотека відкрита для читачів, надає вільний доступ до інформації і знань про рідний край скрізь, де є інтернет. Ініціатива краєзнавців схвально зустрінута громадськістю.

Черкаські краєзнавці сподіваються, що з часом електронна бібліотека «Моя Черкащина», розміщена на сайті «Краєзнавча Черкащина» (nsku.ck.ua) стане важливим пізнавально-виховним осередком інформаційного простору нашого краю.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *