Архів категорії: Київська міська організація

125-та річниця відвідин Іваном Франком Києва

26 лютого 2010 р. В приміщенні  Музею видатних діячів української культури відбулася зустріч української інтелігенції з нагоди 125-річчя перших відвідин Києва видатним українським діячем Іваном Франком.

 

В урочистостях взяли участь відомі науковці, франкознавці, діячи культури і кіно, нащадки великих родин Франків, Чикаленків, Лисенків, Леонтовичів, працівники музеїв, творча громадськість Києва.

На вечорі виступив Голова Національної спілки краєзнавців України, академік НАН України, Герой України, Петро Тимофійович Тронько. Він поділився теплими спогадами про зустріч з дітьми І.Я. Франка – Петром, Тарасом і Ганною, яких він добре знав особисто і співпрацював довгий час. Про родину Франків, їх стосунки і традиції розповів онук Івана Франка, Роланд Тарасович Франко, заступник директора фонду відтворення історико-культурної спадщини імені О.Гончара, член правління НСКУ. Відомий науковець С.А.Гальченко, торкаючись значення творчості І.Франка, які були вилучені, і не ввійшли в багатотомні видання митця.

Затишну атмосферу вечора доповнив перегляд документального фільму «Та, що була поруч» про дружину І.Я.Франка Ольгу Хоружинську. На зустрічі був присутнім і мав слово режисер фільму Василь Вітер, який підкреслив роль І.Франка, його творчого здобутку у вихованні сучасного молодого покоління.

Лейтмотивом щирого спілкування стала ще одне визначна подія – створення музею І.Я.Франка у Києві. Національна спілка краєзнавців України постійно опікується цією проблемою, яку активну розробляє Роланд Тарасович Франко. За ініціативи краєзнавчої громадськості Обухівщини в с. Халеп’є створюється літературний музей Івана Франка на Дніпрі. Маємо надію, що музей Івана Франка обов’язково постане в столиці України – Києві.

Установча конференція Київської міської організації Національної спілки краєзнавців України

26 лютого 2010 року в Києві, у приміщенні  історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка  відбулася Установча конференція  Київської міської організації  Національної спілки краєзнавців, на яку прибули делегати  з усіх районів міста Києва – відомі вчені, викладачі вузів, краєзнавці, учителі шкіл, працівники мистецько-культурних закладів тощо.

 

Серед запрошених –  Віталій Ковалинський  – завідувач відділом Музею історії Києва, Надія Грищенко   –  завідувач краєзнавчим відділом Публічної  бібліотеки імені Лесі Українки, Григорій Савченко – професор КНУ ім. Т.Шевченка, голова правління Київської обласної організації НСКУ, представники музеїв та архівів, вищих учбових закладів столиці України  та інші.

Конференцію відкрив заступник  голови НСКУ Григорій Клепак,  який передав теплі вітання  делегатам і гостям Установчої конференції від голови НСКУ, академіка НАН України, Героя України Петра Тронька. Зі щирими словами привітань до присутніх звернулись –  директор Інституту географії НАН України, віце-президент Українського географічного товариства, академік НАН України, доктор географічних наук, професор Леонід Руденко, декан історичного  факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка,  член-кореспондент  НАН України, доктор історичних  наук,  професор Віктор Колесник.

Виступили з доповідями: “Про організаційні засади створення Київської міської організації Національної спілки краєзнавців України”  –   член правління НСКУ, голова  первинного осередку Київського національного університету імені Тараса Шевченка КМО НСКУ, доцент  кафедри етнології та краєзнавства КНУ імені Тараса Шевченка, кандидат історичних наук Олександр Гончаров;  “Про  “Положення  Київської міської організації Національної спілки краєзнавців України” – заступник голови НСКУ Григорій Клепак.

В обговореннях доповідей  взяли участь: Олег Кий – києвознавець і колекціонер, Сергій Вакулишин – голова Святошинського осередку КМО НСКУ, методист Центру позашкільної освіти “Північне сяйво” Святошинської райдержадміністрації м. Києва, завідувач Музеєм історії Світошинського району; Наталія Терес – голова  Голосіївського осередку КМО НСКУ, доцент  кафедри етнології та краєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член комісії КМДА з питань перейменувань вулиць Києва, кандидат історичних наук; Віктор Киркевич – краєзнавець, літератор, колекціонер,  заслужений працівник культури України. Виступаючі розповіли про здобутки місцевих краєзнавчих осередків та окремих краєзнавців, означили невирішені проблеми,  внесли конкретні пропозиції щодо  подальшого розвитку краєзнавства в столиці України.

Конференція одностайно ухвалила  рішення створити Київську  міську організацію Національної спілки краєзнавців України. Було сформовано персональний склад Правління та Ревізійної комісії, затверджено “Положення Київської міської організації Національної спілки України”. Президії правління  КМО НСКУ доручено здійснити заходи по реєстрації міської організації в органах влади згідно з Законом України “Про професійних творчих працівників та творчі спілки”. Накреслено ряд конкретних заходів щодо розвитку краєзнавчого руху в столиці.

В урочистій обстановці членам Київської міської організації  Національної спілки краєзнавців України вручено членські квитки нового зразка  та відзначено  активістів  міської організації державними нагородами та грамотами  Спілки.

Делегати та гості конференції ознайомилися з виставкою праць краєзнавців Києва – членів Спілки, експозицією  Музею історії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

В цей же день відбулося засідання Правління Київської міської організації  Національної спілки краєзнавців України, на якому обрано Президію Правління у складі 11 осіб,  голову Правління, заступників та відповідального секретаря,  затверджено склад комісій Правління.

Церемонія відзначення переможців і дипломантів Першого всеукраїнського конкурсу на кращий громадський музей.

Церемонія відзначення пере...

24 грудня 2009 року у Національному музеї літератури України відбулась церемонія відзначення переможців і дипломантів Першого всеукраїнського конкурсу на кращий громадський музей. 

Його організувала Національна спілка краєзнавців України спільно з Міністерством культури і туризму України та Міністерством освіти і науки України у жовтні-грудні. За роки радянської України та незалежності такий конкурс проведено вперше.

Метою конкурсу була активізація творчої та пошукової діяльності краєзнавчої громадськості, розвитку музейної справи, формування цілеспрямованої роботи щодо популяризації громадських музеїв в українському суспільстві.

Ініціативу Спілки активно підтримали музейники-ентузіасти з усіх регіонів України. На сьогодні в Україні діє більше 6 тисяч громадських музеїв, з яких 4 тисячі ? шкільні. На регіональному рівні у конкурсі взяло участь близько 1000 громадських музеїв, що діють у складі підприємств, установ, організацій та як приватні. 103 із них стали переможцями заключного туру.

У церемонії відзначення переможців, на яку з’їхалось понад 90 керівників громадських музеїв з усієї України, взяли участь: Тронько П. Т. – голова Національної спілки краєзнавців України, академік НАН України, Герой України; Бондар Н. І. ? заступник директора Національного музею літератури України; Крулько І. І. ? заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді і спорту; Сікорський М. І. – засновник та почесний директор Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», Герой України; Куковальська Н. М. – генеральний директор Національного історико-культурного заповідника «Софія Київська»; Федака П. М. – генеральний директор Національного музею народної архітектури і побуту України НАН України; Гальченко С. А. – заступник директора Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, голова Асоціації музеїв України; Франко Р. Т. – заступник голови правління Всеукраїнського фонду відтворення видатних пам’яток історико-архітектурної спадщини ім. Олеся Гончара, внук І. Я. Франка; Аржевітін С. М. – народний депутат України, член правління Національної спілки краєзнавців України, відомий краєзнавець, засновник 8 музеїв у своєму рідному селі Колочава Закарпатської області та автор багатотомної науково-дослідницької праці про село; Омельченко Д. Г. – заступник директора Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, член президії НСКУ.

 

 

 

 

ПЕРЕМОЖЦЯМИ СТАЛИ:

За номінацією «Історія рідного краю»:

І місце:

Торчинський народний районний історичний музей (Волинська область)

ІІ місце:

Верхньодніпровський районний народний історико-краєзнавчий музей (Дніпропетров. обл.);

Історико-краєзнавчий музей м. Армянськ (АР Крим)

Народний музей історії с. Некременне (Донецька обл.)

Народний зразковий історико-краєзнавчий музей с. Бортники (Івано-Франківська обл.)

Народний музей історії с. Ягільниця (Тернопільська обл.)

ІІІ місце:

Іванківський народний краєзнавчий музей (Київська обл.)

Народний історико-краєзнавчий музей Добротвора та навколишніх сіл (Львівська обл.)

Шкільний історико-краєзнавчий музей с. Городнє (Одеська обл.)

Кузьмівський літературно-етнографічний музей «Олеся» (Рівненська область)

Народний музей історії Красилівського району (Хмельницька область)

Музей історії Святошинського району при Центрі позашкільної освіти «Північне сяйво» (м. Київ)

Міжшкільний краєзнавчий музей імені Є. Н. Овена (м. Севастополь)

Дипломами відзначені:

Музей історії села Війтівка (Вінницька обл.)

Музей історії села П’ятківка (Вінницька обл.)

Історико-краєзнавчий музей Гарячківської ЗОШ І-ІІІ ступенів (Вінницька обл.)

Музей історії курорту Бердянськ (Запорізька обл.)

Історико-краєзнавчий музей «Пам’ять серця» (с. Віролюбівка, Донецька обл.)

Народний музей «Спортивна слава Кіровоградщини» (м. Кіровоград)

Народний музей історії Херсонського державного аграрного університету (м. Херсон)

Краєзнавчий музей Нетішинської ЗОШ №2 (Хмельницька обл.)

Краєзнавчий музей села Шарівка (Хмельницька обл.)

Музей історії рідного міста Києва

Краєзнавчий музей Севастопольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №31 (АР Крим)

Музей пам’яті Поліського району Київської області (м. Переяслав-Хмельницький).

 

За номінацією «Видатний земляк»:

І місце:

Історико-меморіальний музей Митрополита Андрея Шептицького ЗОШ І-ІІІ ступенів №34 імені М. Шашкевича (м. Львів)

ІІ місце:

Літературний музей Григорія Кочура (м. Ірпінь, Київська обл.)

Зразковий музей академіка Михайла Кравчука ЗОШ І-ІІ ступенів с. Човниця (Волинська обл.)

Чорторийський мистецько-меморіальний музей-садиба Івана Миколайчука (Чернівецька обл.)

Кліщенський літературно-меморіальний музей ім. М. П. Старицького (Черкаська обл.)

ІІІ місце:

Музей-кімната композитора Родіона Андрійовича Скалецького (с. Михайлівка Вінницька обл.)

Музей Бойової Слави Козятинського ЗНВК «Школа-інтернат-гімназія» імені В.М.Підгорбунського (Вінницька обл.)

Донбаський історико-літературний музей Василя Стуса (м. Горлівка)

Музей Героя України, народної артистки України, лауреата Національної премії України імені Т. Г. Шевченка Раїси Кириченко (м. Полтава)

Літературно-меморіальний музей Уласа Самчука (с. Дермань Друга, Рівненська обл.)

Шкільний музей А. С. Макаренка Харківської ЗОШ І-ІІ ступенів № 100 (м. Харків)

Зразковий історико-етнографічний музей Остапа Вересая (с. Сокиринці, Чернігівська обл.)

Музей К. К. Рокоссовського при ЗОШ № 105 імені К. К. Рокоссовського (м. Києва)

Дипломами відзначені:

Районний народний музей імені Джозефа Конрада (с. Терехове, Житомирська область)

Музей історії Олександрійського педагогічного коледжу імені В. Сухомлинського (Кіровоградська обл.)

Музей «Одеські сторінки в історії космонавтики» (м. Одеса)

Музейно-виставковий комплекс ім. академіка В. П. Філатова (м. Одеса)

Романковецький літературно-меморіальний музей К.Ф.Поповича (Чернівецька область)

Музей ім. Героя Радянського Союзу Кузьми Савича Гнідаша (м. Прилуки, Чернігівщина)

 

За номінацією «Традиції та звичаї моєї малої Батьківщини»:

І місце:

Музейний комплекс «Старе село» (с. Колочава, Закарпатська обл.)

Музей історії с. Погорілівка (Чернівецька обл.)

ІІ місце:

Музей народознавства при Бишівській ЗОШ І-ІІІ ступенів (Львівська обл.)

Зразковий етнографічний музей «Світлиця» при Луцькому НВК «Гімназія № 14» (м. Луцьк)

Липківський етнографічно-краєзнавчий музей (Рівненська обл.)

Музей народного побуту при ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 м. Славути (Хмельниччина)

ІІІ місце:

Історико-етнографічний музей при Луко-Барській ЗОШ І-ІІ ступенів (Вінницька обл.)

Народний музей історії баяну ім. В. О. Барелюка (м. Шахтарськ, Донецька обл.)

Етнографічний музей «Берегиня» (смт. Коротич, Харківська обл.)

Музей дитячої творчості (м. Чернігів)

Етнографічний музей «Джерело» при гімназії №237 (м. Київ)

Музей історії українського козацтва, побуту і культури українського народу (м. Київ)

Дипломами відзначені:

Музей старовини Північно-Західного Криму (м. Саки, АР Крим)

Народний музей ордена Леніна колгоспу «Росія» (смт. Восход, АР Крим)

Народний музей історії 5-ої гвардійської танкової армії та історії села Хащувате (Кіровоградська обл.)

Музей історії Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького (Запорізька обл.)

Народний музей хліба Покрови Пресвятої Богородиці Львівського автомобільно-дорожнього технікуму (м. Львів)

 

За номінацією «Краще експозиційне оформлення»:

І місце:

Музей Лесі Українки Волинського національного університету імені Лесі Українки (м. Луцьк)

Музей історії освіти Київщини м. Біла Церква (Київська область)

ІІ місце:

Музей трудової слави ВАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» (м. Кривий Ріг)

Народний музей ВАТ «Дніпропетровський металургійний завод імені Петровського»

Народний музей історії села Бистричі (Рівненська обл.)

Музей авіації та космонавтики (м. Чернівці)

Колінковецький історико-краєзнавчий музей (Чернівецька обл.)

ІІІ місце:

Народний краєзнавчий музей Краснолиманської міської ради (Донецька обл.)

Народний музей шахтарської слави (м. Тернівка, Дніпропетровська обл.)

Музей історії каналізації ВАТ «Київводоканал» (м. Київ)

Музей воєнної історії (м. Чернівці)

Музей історії народної освіти (м. Херсон)

Музей «Світлиця Раїси Панасівни Кириченко» (с. Землянки, Полтавська обл.)

Музей вузькоколійки (с. Колочава, Закарпатська обл.)

Пожежно-технічна виставка-музей (м. Кіровоград)

Дипломами відзначені:

Регіональний музей етнографії сіл пониззя ріки Теребля (с. Буштино, Закарпатська обл.)

Музейна кімната історії Токмацького професійного ліцею (Запорізька обл.)

Зал-музей Єврейської історії та Голокосту «Біль та надія» (м. Харків)

Народний геологічний музей села Берездів (Хмельницька обл.)

Музей українознавства «Берегиня» (м Славута, Хмельницька обл.)

 

За номінацією «Краща просвітницька діяльність»:

І місце:

Міжшкільний екологічний музей Дитячого екологічного центру (м. Дніпродзержинськ)

Музей історії спеціалізованої гімназії-інтернату для сліпих дітей ім. В.Г.Короленка (м. Харків)

ІІ місце:

Музейний комплекс «Стара школа» (с. Колочава, Закарпатська обл.)

Історико-краєзнавчий музей «Пошук» (с. Нова Олександрівка, Київська обл.)

Музейна кімната з історії освіти Кіровоградщини (м. Кіровоград)

Народний музей визвольної боротьби ОУН і УПА (с. Кавсько, Львівська обл.)

Музей історії Кловського ліцею №77 (м. Київ)

ІІІ місце:

Зоологічний музей Таврійського національного університету (м. Сімферополь)

Музей історії трамваю та тролейбуса республіканського виробничого підприємства «Кримтролейбус» (м. Сімферополь)

Музей бойової слави Крижопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів (Вінницька обл.)

Літературно-краєзнавчий музей Т.Г.Шевченка (с. Ордо-Василівка, Дніпропетровська обл.)

Музей бойової слави №19 Донецької ЗОШ І-ІІІ ст. № 138 (м. Донецьк)

Народний етнографічний музей «Берегиня» Білокриницької ЗОШ І-ІІІ ступенів (Рівненська обл.)

Зразковий музей «Історія школи» колегіуму № 11 (м. Чернігів)

Музей бойової слави 40 армії «Дороги, опалені війною»  (м. Київ)

Дипломами відзначені:

Музей історії освіти Волині при Волинському інституті післядипломної освіти (м. Луцьк)

Червоноармійська районна картинна галерея «Пулинські барви» (Житомирська обл.)

Музей історії Запорізького національного університету (м. Запоріжжя)

Музей історії жіноцтва, історії жіночого та гендерного руху (м. Харків)

Музей історії села Новопавлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (Херсонська обл.)

Музей «Вище професійне училище» Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова (м. Київ)

Музей історії професійно-технічної освіти (м. Київ)

 

ОРГКОМІТЕТ КОНКУРСУ