Архів категорії: Hаціональна спілка краєзнавців України

Відеоролик від ПЕДАГОГІЧНого МУЗЕю УКРАЇНИ до Всеукраїнського дня краєзнавства

До Всеукраїнського Дня краєзнавства Педагогічний музей підготував відеоролик «Там, де ти живеш…»
(з колекції Педагогічного музею України навчальних посібників з краєзнавства).
Фото.1.

Відзначення Дня краєзнавства на Прикарпатті

З нагоди Всеукраїнського дня краєзнавства було проведено зустрічі краєзнавців  Прикарпаття у районах області, зокрема 18 травня 2023року  у м. Коломия у Національному музеї  народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського відбулася презентація першого українського видання класичної праці польського етнографа, фольклориста Оскара Кольберга “Покуття”. Численна коломийська аудиторія мала унікальну нагоду поспілкуватися з українським перекладачем “Покуття” Остапом Українцем і видавчинею – директоркою “Твоєї Підпільної Гуманітарки” Катериною Дудкою.

Фото 1 Читати далі Відзначення Дня краєзнавства на Прикарпатті

Відбулося засідання президії НСКУ приурочене Всеукраїнському дню краєзнавства

25 травня 2023 р. відбулося засідання президії НСКУ приурочене Всеукраїнському дню краєзнавства на якому було обговорено ряд питань щодо роботи Спілки за перше півріччя 2023 р., прийнято нових членів до Спілки, нагороджено активних краєзнавців.

Фото 1

Читати далі Відбулося засідання президії НСКУ приурочене Всеукраїнському дню краєзнавства

Вітаємо із всеукраїнським днем краєзнавства!

28 травня відзначається Всеукраїнський день краєзнавства – свято, започатковане Національною спілкою краєзнавців України у 2017 р.

День-краєзнавства-1 Читати далі Вітаємо із всеукраїнським днем краєзнавства!

Інтерв’ю члена президії НСКУ Олега Бажана з нагоди Дня боротьби за права кримськотатарського народу

Інтерв’ю члена президії НСКУ Олега Бажана інтернет виданню “Українська правда” з нагоди Дня боротьби за права кримськотатарського народу читати тут
О.Бажан

У ПОЛТАВІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ВЧЕНОЇ-ІСТОРИКИНІ ВІРИ ЖУК (1928-2008)

13 квітня 2023 року у Полтаві було проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Наукова спадщина вченої Віри Жук (1928-2008)», присвячену 95-річчю від дня народження вченої. Віра Жук – визначна вчена-болгаристка, архівіста, краєзнавиця, педагогиня.

Фото 1

Читати далі У ПОЛТАВІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ВЧЕНОЇ-ІСТОРИКИНІ ВІРИ ЖУК (1928-2008)

МОЛОДІЖНА КОНФЕРЕНЦІЯ під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Міністерства закордонних справ України «ЮНЕСКО у дзеркалі досліджень молоді: сфера культури»

Національна спілка краєзнавців України, підтримавши ініціативу своїх партнерів Київської Малої академії наук учнівської молоді, взяла участь у підготовці та проведенні Міжнародної практичної конференції «ЮНЕСКО у дзеркалі досліджень  молоді: сфера культури», яка відбулася 25 квітня 2023 р. під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО. Конференція для юнацтва в умовах російської агресії та знищення історико-культурних цінностей держави була покликана сформувати в молодого покоління розуміння значимості ролі культурної спадщини в формуванні національної ідентичності, познайомити його з сучасними дослідженнями, актуальними проблемами у справі забезпечення захисту та збереження культурного надбання України та унікальних пам’яток природи та культури Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні та за кордоном, отримати навички дослідницької роботи.Фото 1 Читати далі МОЛОДІЖНА КОНФЕРЕНЦІЯ під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Міністерства закордонних справ України «ЮНЕСКО у дзеркалі досліджень молоді: сфера культури»

Інтервю члена Президії Національної спілки краєзнавців Олега Бажана на Радіо культура з нагоди 37 річниці Чорнобильської катастрофи.

Інтерв’ю члена Президії Національної спілки краєзнавців Олега Бажана на Радіо культура з нагоди 37 річниці Чорнобильської катастрофи.

Слухати: https://bit.ly/3Va2Qnl

Олег Бажан

Прес-секретар НСКУ Дмитрій Ніколайчук

Всеукраїнська акція «Україна пам’ятає і Світ не забуде»

У зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні Міністерство освіти і науки України ініціює проведення Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді «Україна пам’ятає і Світ не забуде».

Фото 1. Читати далі Всеукраїнська акція «Україна пам’ятає і Світ не забуде»

«ПЕРСОНАЛІСТИЧНИЙ ВИМІР ІСТОРІЇ ЧЕРКАЩИНИ»: у Черкасах відбулася Друга регіональна історико-краєзнавча конференція

15 березня 2023 р. в Черкаському державному технологічному університеті відбулася Друга регіональна історико-краєзнавча конференція «Персоналістичний вимір історії Черкащини», присвячена пам’яті доктора історичних наук, професора, почесного краєзнавця України, заслуженого працівника освіти України Миколи Бушина (1938 – 2022) з нагоди 85-річчя від дня народження вченого.

Фото_банер Читати далі «ПЕРСОНАЛІСТИЧНИЙ ВИМІР ІСТОРІЇ ЧЕРКАЩИНИ»: у Черкасах відбулася Друга регіональна історико-краєзнавча конференція