22 листопада 2024 р. в Черкаському державному технологічному університеті за співорганізації Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, Черкаського державного технологічного університету, Державного архіву Черкаської області, Черкаського обласного краєзнавчого музею, Фонду «Рідна країна, за участі істориків, краєзнавців, науковців, освітян, аспірантів, студентів відбувся круглий стіл «Уроки української історії: 20 років Помаранчевій революції».
Архів категорії: Черкаська обласна організація
СПІЛКА КРАЄЗНАВЦІВ ЧЕРКАЩИНИ СТАЛА СПІВОРГАНІЗАТОРОМ III-Ї ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «МУЗЕЇ У ФОРМУВАННІ ПОЛІТИКИ ПАМ’ЯТІ»
6 листопада 2024 р. вже втретє Черкаський обласний краєзнавчий музей (очільник, член НСКУ – Ірина Собко) провів ІІІ Всеукраїнську науково-практичній конференцію «Музеї у формуванні політики пам’яті» та яка тематично мала назву: «Розстріляне відродження» в контексті формування національної культурної ідентичності».
Читати далі СПІЛКА КРАЄЗНАВЦІВ ЧЕРКАЩИНИ СТАЛА СПІВОРГАНІЗАТОРОМ III-Ї ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «МУЗЕЇ У ФОРМУВАННІ ПОЛІТИКИ ПАМ’ЯТІ»
«Культурно-історична спадщина України: перспективи дослідження та традиції збереження»: У Черкасах за підтримки Національної спілки краєзнавців України пройшла VIІ всеукраїнська конференція (з міжнародною участю)
31 жовтня 2024 р. в Черкаському державному технологічному університеті у змішаному форматі за підтримки Національної спілки краєзнавців України відбулась VІІ Всеукраїнська науково-практична конференція (з міжнародною участю) «Культурно-історична спадщина України: перспективи дослідження та традиції збереження», започаткована кафедрою історії та права.
Читати далі «Культурно-історична спадщина України: перспективи дослідження та традиції збереження»: У Черкасах за підтримки Національної спілки краєзнавців України пройшла VIІ всеукраїнська конференція (з міжнародною участю)
На Черкащині до 220-ї річниці від дня народження вченого енциклопедиста Михайла Максимовича пройшла низка просвітницьких краєзнавчих заходів
«Таємниці життя і світогляду видатного українського вченого-енциклопедиста Михайла Максимовича (1804-1873)», під такою назвою 13 вересня 2024 р. в Черкаському державному технологічному університеті, за ініціативи кафедри історії та права, фонду «Рідна країна» та Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, відбувся круглий стіл, присвячений 220-річчю від дня народження видатного українського науковця, фольклориста, історика, філолога, етнографа, поета й першого ректора Університету Святого Володимира Михайла Максимовича (1804-1873).
Читати далі На Черкащині до 220-ї річниці від дня народження вченого енциклопедиста Михайла Максимовича пройшла низка просвітницьких краєзнавчих заходів
«Сергій Шелухін: життєдіяльність на вівтарі української ідеї»: під такою назвою на Черкащині пройшли Перші Шелухінські читання
В жовтневі дні 2024 р. ми згадуємо неординарну постать в історії українського державотворення, уродженця села Деньги, що на Черкащині Сергія Шелухіна (6.10.1864 – 25.12.1938).
Читати далі «Сергій Шелухін: життєдіяльність на вівтарі української ідеї»: під такою назвою на Черкащині пройшли Перші Шелухінські читання
У ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ КРАЄЗНАВСТВА У М.ЧЕРКАСИ ПРОВЕЛИ ЗАСІДАННЯ КРАЄЗНАВЧОГО КЛУБУ «МОЯ ЧЕРКАЩИНА»
28 травня 2024 р., у Всеукраїнський день краєзнавства, Черкаська обласна організація Національної спілки краєзнавців України на базі авторської школи, Черкаської гімназії № 9 імені О.М. Луценка Черкаської міської ради, провела засідання краєзнавчого клубу «Моя Черкащина».
Читати далі У ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ КРАЄЗНАВСТВА У М.ЧЕРКАСИ ПРОВЕЛИ ЗАСІДАННЯ КРАЄЗНАВЧОГО КЛУБУ «МОЯ ЧЕРКАЩИНА»
ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ НА ЧЕРКАЩИНІ
Краєзнавці Черкащини з нагоди 210-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка долучились до проведення ряду національно-просвітницьких шевченківських заходів.
У Черкасах за підтримки Національної спілки краєзнавців України пройшлаVІ всеукраїнська конференція «Культурно-історична спадщина України: перспективи дослідження та традиції збереження»
7-8 грудня 2023 року в Черкаському державному технологічному університеті за підтримки Національної спілки краєзнавців України відбулась VІ Всеукраїнська науково-практична конференція (з міжнародною участю) «Культурно-історична спадщина України: перспективи дослідження та традиції збереження», започаткована кафедрою історії та права. Ушосте подія об’єднала небайдужих до культурно-історичної спадщини краєзнавців, істориків, науковців, освітян, музеєзнавців, етнографів, громадських діячів, студентів.
У ЧЕРКАСАХ ВІДКРИТО МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ ПОЧЕСНОМУ КРАЄЗНАВЦЮ УКРАЇНИ ВАСИЛЮ СТРАШЕВИЧУ
У Черкасах відкрито меморіальну дошку Василю Борисовичу СТРАШЕВИЧУ (1937–2020) – Почесному краєзнавцю України, журналісту, організатору фізичної культури і спорту.
Василь Борисович – яскрава постать в історії Черкащини. Впродовж усього життя, до останніх днів він досліджував і популяризував знання про рідний край, був його справжнім літописцем. Народився 3 березня 1937 року в Черкасах у багатодітній робітничій родині в подніпровській частині міста – Митниці, був середнім серед п’яти братів. Його дитинство припало на роки воєнного лихоліття і важкі часи відбудови. Він закінчив Київський державний інститут фізичної культури, здобув журналістську освіту, досяг значних особистих успіхів у багатьох видах спорту, став відомим організатором фізкультурно-спортивної роботи і краєзнавства на Черкащині.
Читати далі У ЧЕРКАСАХ ВІДКРИТО МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ ПОЧЕСНОМУ КРАЄЗНАВЦЮ УКРАЇНИ ВАСИЛЮ СТРАШЕВИЧУ
ОСВІТЯНСЬКИЙ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧИЙ ПРОЄКТ «МОЯ ЧЕРКАЩИНА» ПРАЦЮЄ НА ПЕРЕМОГУ
Починаючи з нинішнього навчального року в усіх школах Черкаської області запроваджено вивчення історії рідного краю. Курс має необхідне навчально-методичне забезпечення, розроблене в рамках регіонального освітнього проєкту «Моя Черкащина».
Читати далі ОСВІТЯНСЬКИЙ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧИЙ ПРОЄКТ «МОЯ ЧЕРКАЩИНА» ПРАЦЮЄ НА ПЕРЕМОГУ