Архів категорії: Черкаська обласна організація

У ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ КРАЄЗНАВСТВА У М.ЧЕРКАСИ ПРОВЕЛИ ЗАСІДАННЯ КРАЄЗНАВЧОГО КЛУБУ «МОЯ ЧЕРКАЩИНА»

28 травня 2024 р., у Всеукраїнський день краєзнавства,  Черкаська обласна організація Національної спілки краєзнавців України на базі авторської школи, Черкаської гімназії № 9 імені О.М. Луценка Черкаської міської ради, провела засідання краєзнавчого клубу «Моя Черкащина»

Фото 1

Відкриваючи засідання краєзнавчого клубу очільник краєзнавців Черкащини зазначив: “Щиро вітаю всіх подвижників краєзнавчого руху в нашій державі, і зокрема, на Черкащині, з професійним святом! Нехай сьогоднішня потужна патріотична складова діяльності кожного краєзнавця наближає нашу Перемогу над рашизмом. Слід зазначити, що краєзнавці Черкащини сьогодні і в лавах Збройних Сил України, і в територіальній обороні, і у активному волонтерському русі. Тож сьогодні, у Всеукраїнський день краєзнавства, щиро вітаю їх зі святом. І пишаюсь тим, що очолюю сьогодні дружну родину краєзнавців Черкащини”.

Під час засідання голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, доктор історичних наук, професор, проректор з гуманітарно-виховних питань Черкаського державного технологічного університету Валентин Лазуренко за дорученням голови Національної спілки краєзнавців України, доктора історичних наук, професора, член-кореспондента НАН України Олександра Реєнта вручив посвідчення членів НСКУ вчителю історії Черкаської гімназії №9 Андрію Стецюку та завідувачці відділу краєзнавства Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка Оксані Писанко. До речі, учасникам клубу «Моя Черкащина» Андрій Стецюк представив цікаві національно-патріотичні креативні проєкти, які реалізують учні гімназії.

Фото 2

Фото 3

З вітальними словами до учасників заходу в онлайн-режимі звернувся почесний краєзнавець України, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації з гуманітарних питань Олександр Шамрай.

Привітати учасників засідання завітала директор гімназії, заслужений працівник освіти України, депутат Черкаської обласної ради Ірина Топчій, яка відзначила важливість краєзнавчого напряму під час навчального процесу.

«Наш колектив усвідомлює важливість краєзнавчої роботи, що ви здійснюєте. Ми ж несемо цю інформацію до наших дітей, батьків. Беремо активну участь у краєзнавчих проєктах. Наприклад, курс «Моя Черкащина» реально працює, подобається учням. І вихід на міжгалузеві проєкти здійснюється завдяки цьому факультативу і спрямований саме на краєзнавче пізнання. Ми намагаємося втілювати ваші ідеї і напрацювання в практичне навчання», – зазначила Ірина Вікторівна.

Фото 4

Валентин Лазуренко відзначив, що невипадково обрали гімназію №9 Черкас локацією для засідання президії обласної спілки краєзнавців та проведення клубу, адже колектив навчального закладу приділяє багато уваги краєзнавчим ініціативам. Голова обласної організації спілки вручив Почесну грамоту Ірині Топчій за непохитну національно-патріотичну та громадянську позицію, небайдужість до історії рідного краю, вагомий внесок у формування української ідентичності.

Також під час засідання презентувати цьогорічну МАНівську роботу мала можливість учениця 10-В класу гімназії, переможниця обласного етапу конкурсу у секції “Історичне краєзнавствоНіка Доан. Вона досліджувала історію зародження та розвитку партнерських відносин і співробітництва між містом Черкаси (Україна) та зарубіжними містами-побратимами. Учасники клубу задавали чимало питань юній краєзнавиці, серед яких були і питання щодо активізації взаємин міст-побратимів Черкас в умовах сучасної російсько-української війни.

Упродовж засідання краєзнавчого клубу «Моя Черкащина» також виступили члени Національної спілки краєзнавців України: директор Державного архіву Черкаської області Тетяна Клименко; археолог, методист секції «Історія» Черкаського обласного центру роботи з обдарованими дітьми Тетяна Нераденко; доктор історичних наук, професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Лариса Синявська; вчитель історії Черкаської гімназії №9 Андрій Стецюк; директор Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка Людмила Дядик; кандидат історичних наук, доцент, завідувачка кафедри історії та права ЧДТУ Ірина Стадник.

фото 5

Принагідно голова Черкаської обласної організації НСКУ Валентин Лазуренко презентував нещодавно видану разом із своїми дітьми Євгеном і Міланою дитячу краєзнавчу книгу оповідань «Дитячі подорожі до історичного Суботова» та вручив відзнаки обласної організації НСКУ краєзнавцям регіону з нагоди Всеукраїнського дня краєзнавства.

КРАЄЗНАВЦІ ЧЕРКАЩИНИ ЄДИНІ: УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!

Богдан КУЛИНИЧ, 

член Національної спілки краєзнавців України

ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ НА ЧЕРКАЩИНІ

Краєзнавці Черкащини з нагоди 210-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка долучились до проведення ряду національно-просвітницьких шевченківських заходів.

Т.Шевченко Читати далі ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ НА ЧЕРКАЩИНІ

У Черкасах за підтримки Національної спілки краєзнавців України пройшлаVІ всеукраїнська конференція «Культурно-історична спадщина України: перспективи дослідження та традиції збереження»

7-8 грудня 2023 року в Черкаському державному технологічному університеті за підтримки Національної спілки краєзнавців України відбулась VІ Всеукраїнська науково-практична конференція (з міжнародною участю) «Культурно-історична спадщина України: перспективи дослідження та традиції збереження», започаткована кафедрою історії та права. Ушосте подія об’єднала небайдужих до культурно-історичної спадщини краєзнавців, істориків, науковців, освітян, музеєзнавців, етнографів, громадських діячів, студентів.

Фото 1

Читати далі У Черкасах за підтримки Національної спілки краєзнавців України пройшлаVІ всеукраїнська конференція «Культурно-історична спадщина України: перспективи дослідження та традиції збереження»

У ЧЕРКАСАХ ВІДКРИТО МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ ПОЧЕСНОМУ КРАЄЗНАВЦЮ УКРАЇНИ ВАСИЛЮ СТРАШЕВИЧУ

У Черкасах відкрито меморіальну дошку Василю Борисовичу СТРАШЕВИЧУ (1937–2020) – Почесному краєзнавцю України, журналісту, організатору фізичної культури і спорту.

Василь Борисович – яскрава постать в історії Черкащини. Впродовж усього життя, до останніх днів він досліджував і популяризував знання про рідний край, був його справжнім літописцем. Народився 3 березня 1937 року в Черкасах у багатодітній робітничій родині в подніпровській частині міста – Митниці, був середнім серед п’яти братів. Його дитинство припало на роки воєнного лихоліття і важкі часи відбудови. Він закінчив Київський державний інститут фізичної культури, здобув журналістську освіту, досяг значних особистих успіхів у багатьох видах спорту, став відомим організатором фізкультурно-спортивної роботи і краєзнавства на Черкащині.

Фото 1 Читати далі У ЧЕРКАСАХ ВІДКРИТО МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ ПОЧЕСНОМУ КРАЄЗНАВЦЮ УКРАЇНИ ВАСИЛЮ СТРАШЕВИЧУ

ОСВІТЯНСЬКИЙ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧИЙ ПРОЄКТ «МОЯ ЧЕРКАЩИНА» ПРАЦЮЄ НА ПЕРЕМОГУ

Починаючи з нинішнього навчального року в усіх школах Черкаської області запроваджено вивчення історії рідного краю. Курс має необхідне навчально-методичне забезпечення, розроблене в рамках регіонального освітнього проєкту «Моя Черкащина».

Читати далі ОСВІТЯНСЬКИЙ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧИЙ ПРОЄКТ «МОЯ ЧЕРКАЩИНА» ПРАЦЮЄ НА ПЕРЕМОГУ

ВІДБУЛОСЯ ВРУЧЕННЯ ПРЕМІЇ ІМЕНІ АКАДЕМІКА ПЕТРА ТРОНЬКА НСКУ 2023 РОКУ

12 липня виповнилося 108 років від дня народження голови Національної спілки краєзнавців України у 1990-2011 рр. академіка, Героя України Петра Тимофійовича Тронька (1915-2011). Традиційно у цей день Президія НСКУ на чолі з головою Спілки, членом-кореспондентом НАН України Олександром РЕЄНТОМ вшанувала пам’ять Петра Тимофійовича та вручили Премію академіка Петра Тронька.

П.Тронько Читати далі ВІДБУЛОСЯ ВРУЧЕННЯ ПРЕМІЇ ІМЕНІ АКАДЕМІКА ПЕТРА ТРОНЬКА НСКУ 2023 РОКУ

ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ДНЯ КРАЄЗНАВСТВА ПРОВЕДЕНО РЕГІОНАЛЬНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ «КРАЄЗНАВЧИЙ ФРОНТ ЧЕРКАЩИНИ»

До Всеукраїнського Дня краєзнавства у Черкасах 29 травня 2023 р. відбувся Регіональний круглий стіл «КРАЄЗНАВЧИЙ ФРОНТ ЧЕРКАЩИНИ», присвячений  Всеукраїнському Дню краєзнавства. Захід проводився за ініціативи Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України та підтримки Черкаської обласної військової адміністрації в офлайн/онлайн форматі. Традиційно місцем проведення стала обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка – важливий осередок просвітницько-патріотичної роботи Черкащини.

Фото 1. Черкаси Читати далі ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ДНЯ КРАЄЗНАВСТВА ПРОВЕДЕНО РЕГІОНАЛЬНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ «КРАЄЗНАВЧИЙ ФРОНТ ЧЕРКАЩИНИ»

Краєзнавці відзначили Всеукраїнський день краєзнавства рядом заходів по всій Україні

28 травня відзначається Всеукраїнський день краєзнавства – свято, започатковане Національною спілкою краєзнавців України у 2017 р. Ми зібрали список подій та заходів які були приуроченні Всеукраїнському деню краєзнавства. Маштаби і розголос приємно вражає.

День-краєзнавства-1 Читати далі Краєзнавці відзначили Всеукраїнський день краєзнавства рядом заходів по всій Україні

ДО 70-РІЧЧЯ УТВОРЕННЯ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ ВІДБУВСЯ СЕМІНАР «РЕГІОНАЛЬНА ІСТОРІЯ ЧЕРКАЩИНИ: СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ВИМІР»

27 квітня 2023 року в Черкаському обласному краєзнавчому музеї відбувся Обласний науково-методичний семінар  «Регіональна історія Черкащини: соціокультурний вимір», до організації і проведення якого активно долучився краєзнавчий актив регіону.

Фото 1 Читати далі ДО 70-РІЧЧЯ УТВОРЕННЯ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ ВІДБУВСЯ СЕМІНАР «РЕГІОНАЛЬНА ІСТОРІЯ ЧЕРКАЩИНИ: СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ВИМІР»

Уповноважений із захисту державної мови зустрівся із краєзнавцями Черкащини

30 березня 2023 р. голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор Валентин Лазуренко зустрівся з Уповноваженим із захисту державної мови, членом НСКУ Тарасом Кременем, який цього дня перебував з робочим візитом на Черкащині.

Фото 1 Читати далі Уповноважений із захисту державної мови зустрівся із краєзнавцями Черкащини