28 травня відзначається Всеукраїнський день краєзнавства – свято, започатковане Національною спілкою краєзнавців України у 2017 р. Ми зібрали список подій та заходів які були приуроченні Всеукраїнському деню краєзнавства. Маштаби і розголос приємно вражає.
Нові колективні праці «Основи краєзнавства», «Історичне краєзнавство. Як написати науково-дослідницьку роботу: запитання та відповіді» та монографія голови НСКУ Олександра Реєнта«Краєзнавство в Україні: історичні традиції і стратегія розвитку», разом із збірником документів і матеріалів «Джерела духовності», безкоштовно передані музейникам завдяки співпраці Кіровоградської обласної організації НСКУ (керівник Олег Бабенко), громадської спілки «Олександрійський громадський простір “КУБ” Культура. Урбаністика. Бізнес» (керівник О.Панібратенко).
Рівно 80 років тому Кіровоградщина переживала криваву трагедію – навальний наступ німецьких військ буквально не по днях, а по годинах окуповував міста і села. Червона армія відступала, лишаючи напризволяще цивільне населення. Хаотична евакуація, політика випаленої землі, страх перед владою, що відступала і тією, яка насувалась.
7 травня 2021 року‚ напередодні Дня пам’яті та примирення (8 травня) та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня)‚ в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація книги Вадима Колєчкіна і Бориса Шевченка «Битва за Центральну Україну. Військове протистояння між Червоною армією і вермахтом на Кіровоградщині у січні-березні 1944 року».
Наприкінці 2020 року в місті Олександрії Кіровоградської області презентовано нове краєзнавче видання “Олександрія. Історія Задніпров’я””, в якому пропонується інноваційний підхід до спілкування із читачами та комплексна оцінка минулого.
Майже 400 сторінок книги присвячено історії північно-східного Задніпров’я. Саме так за козацьких часів називали частину нинішньої Кіровоградщини, що тяжіє і до Дніпра, і до степових обширів, які колонізувала Гетьманщина.
Автор видання Віктор Голобородько, член Національної спілки краєзнавців України запропонував книгу із популярним викладом та публіцистичною мову спілкування.
12 листопада 2020 року у заочно-дистанційному режимі відбулася VII науково-краєзнавча конференція “З минулого до майбуття”, присвячена 95-річчю утворення Державного архіву Кіровоградської області та 95-річчю Національної спілки краєзнавців України.
4 листопада 2020 року, з дотриманням карантинних обмежень та соціальної дистанції, відбулося засідання Президії НСКУ.
Безпосередню участь у заході взяли представники кількох інститутів, університетів і закладів позашкільної освіти. Прийняття рішень також відбувалося частково у онлайн та дистанційному форматах.
Засідання мало, головним чином, урочистий характер, на ньому голова НСКУ, член-кореспондент НАН України Олександр Реєнт вручив Спілчанські премії та відзнаки.