Архів категорії: Кримська республіканська організація

«Кримські татари та українці: віхи спільної боротьби». Документальне кіно про солідарність двох народів

На кримськотатарському телеканалі ATR відбула прем’єра нового циклу документальних телепрограм «Кримські татари та українці: віхи спільної боротьби та солідарності».

У ньому розповідається про ключові епізоди спільної боротьби кримськотатарського та українського народів за часів середньовіччя, жовтневого перевороту, сталінського терору, а також про події повернення кримськотатарського народу на історичну батьківщину після депортації та початку російської анексії Криму 2014 року.

Читати далі «Кримські татари та українці: віхи спільної боротьби». Документальне кіно про солідарність двох народів

Депортація кримськотатарського народу 1944 року – інтерв’ю Олега Бажана засобам ЗМІ

Упродовж 18-21 травня 1944 року радянський тоталітарний режим здійснив депортацію (насильницьке виселення) кримськотатарського народу з їхньої історичної Батьківщини — Кримського півострову.

Тогочасним подіям було присвячено низку телевізійних та радіопрограм, публікацій періодичної преси та інтернет-порталів. У якості респондента та фахівця відповідної проблематики у ЗМІ неодноразово виступав член Президії Національної спілки краєзнавців України, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук Олег Бажан.

Крим. Киримли. ПоверненняОлег Бажан у студії програми “Розсекречена історія” на UA:Перший.

Читати далі Депортація кримськотатарського народу 1944 року – інтерв’ю Олега Бажана засобам ЗМІ

Чи передавав Хрущов Крим Україні? – Олег Бажан у студії програми “Розсекречена історія”

Передача КримуХто був ініціатором передачі Криму до складу України в 1954 р.? Хрущов чи не Хрущов? П’яний чи тверезий? Який міф про Крим створила Україна? 

Про це і не лише у програмі “Розсекречена Історія” на телеканалі “UA:Перший” розмовляв ведучий Олександр Зінченко та гості студії журналіст Павло Казарін, історики Олег Бажан (член Президії Національної спілки краєзнавців України, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України) та Петро Вольвач.

Читати далі Чи передавав Хрущов Крим Україні? – Олег Бажан у студії програми “Розсекречена історія”

Включення Криму до складу УРСР – Олег Бажан у студії програми “Історія з мясом” на “Skrypin.ua”

Олег Бажан - скрипін.юаЯкими були наслідки депортацій ряду національностей з Криму? Яким був внесок УРСР у відродження півострова? Як кримські татари боролися за повернення на батьківщину? Як депортації змінили обличчя півострова і його долю у 2014 р.?

На ці та інші питання про приєднання Кримського півострову до України та його розвиток у наступні десятиліття в ефірі програми “Історія з мясом” на “Skrypin.ua” відповідав Олег Бажан – кандидат історичних наук, член Президії Національної спілки краєзнавців України, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України.

Читати далі Включення Криму до складу УРСР – Олег Бажан у студії програми “Історія з мясом” на “Skrypin.ua”

Незнаний півострів: Крим у ХХ ст. – Олег Бажан у студії програми “Історія з мясом” на “Skrypin.ua”

«Мы вытоптали мусульманский рай», «расхитили и разорили край. Осиротелые зияют сакли…» – писав Максиміліан Волошин про наслідки російського завоювання Криму.

Якими ці наслідки були після депортацій ряду національностей з Криму? Яким був внесок УРСР у відродження півострова? Як депортації змінили обличчя півострова і його долю у 2014 р.?

На ці та інші питання про становище Кримського півострову в ХХ ст. в ефірі програми “Історія з мясом” на “Skrypin.ua” відповідав Олег Бажан – кандидат історичних наук, член Президії Національної спілки краєзнавців України, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України.

Читати далі Незнаний півострів: Крим у ХХ ст. – Олег Бажан у студії програми “Історія з мясом” на “Skrypin.ua”

За переглядом документального фільму «Крим. Спротив»

1801668b445bb87b593f2516f8788a12-640x34112 липня 2016 року відбувся прем’єрний показ документального фільму «Крим. Спротив» (автор ідеї та сценарію фільму Еміне Джеппар, головний режисер — Фатіма Османова), який відвідав Президент України Петро Порошенко.

кримФільм отримав схвальну оцінку з боку української громадськості та влади. Адже, на жаль, ми маємо на сьогодні лише поодинокі, здебільшого підготовлені на ентузіазмі та патріотизмі, суспільні проекти, які цілісно висвітлюють хроніку окупації Кримського півострова Російською Федерацією від початку 2014 року до сьогодні.

Читати далі За переглядом документального фільму «Крим. Спротив»

«Актуальні питання охорони і використання культурної спадщини в Криму»

Шановні колеги, запрошуємо Вас прийняти участь у Всеукраїнській конференції «Актуальні питання охорони і використання культурної спадщини в Криму», яка відбудеться 18 квітня 2014 року в м. Сімферополі за адресою: вул. Кримської правди, 4.

З повагою, Оргкомітет.

РЕСПУБЛИКАНСКИЙ КОМИТЕТ АР КРЫМ ПО ОХРАНЕ КУЛЬТУРНОГО НАСЛЕДИЯ

 

КРУ «НАУЧНО-ИССЛЕДОВАТЕЛЬСКИЙ ЦЕНТР ПАМЯТНИКООХРАННЫХ ИССЛЕДОВАНИЙ АР КРЫМ»

 

КРЫМСКАЯ РЕСПУБЛИКАНСКАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ

НАЦИОНАЛЬНОГО СОЮЗА КРАЕВЕДОВ УКРАИНЫ

 

КРЫМСКОЕ ОТДЕЛЕНИЕ ЦЕНТРА ПАМЯТНИКОВЕДЕНИЯ НАН УКРАИНЫ И УООПИК

 

КРЫМСКАЯ РЕСПУБЛИКАНСКАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ

УКРАИНСКОГО  ОБЩЕСТВА ОХРАНЫ ПАМЯТНИКОВ ИСТОРИИ И КУЛЬТУРЫ

 

УНИВЕРСИТЕТ ЭКОНОМИКИ И УПРАВЛЕНИЯ

 

приглашают принять участие

 

во Всеукраинской научно-практической конференции

«Актуальные проблемы охраны и использования

 культурного наследия в Крыму»,

 

 которая состоится  18 апреля 2014 года

по адресу: г. Симферополь, ул. Крымской правды, 4

 

На конференции предполагается рассмотрение таких вопросов:

– Современное состояние охраны и использования объектов культурного наследия.

– Памятники архитектуры Крыма.

– Проблемы охраны культурного наследия народов Крыма.

– Увековечивание страниц истории Крыма.

– Вклад выдающихся деятелей науки и культуры Крыма  в дело сохранения культурного наследия.

– Культурное наследие и туризм.

 

Заявку на участие в конференции просьба отправить в оргкомитет не позднее                             10 апреля 2014 г.

 

В заявке на участие в конференции необходимо указать фамилию, имя, отчество, место учебы или работы, тему доклада.

 

По материалам конференции планируется издание сборника тезисов.

Материалы для сборника необходимо оформить следующим образом:

текст в формате WORD (*.doc); шрифт Times New Roman; кегль 14; все поля по 2 см.; сноски цитируемой литературы и источников – автоматические, концевые; инициалы и фамилия автора – в правом верхнем углу страницы, название тезисов – заглавными буквами ниже по центру перед текстом. Тезисы не должны превышать объем 3 страниц формата А-4.

Заявки на участие в конференции и тезисы докладов необходимо направлять по электронной почте на адрес: karmazinanata@ukr.net

Контактный телефон: 0509216149 Кармазина Наталья Валерьевна

Побачив світ новий збірник

Побачив світ новий збірник...

Кримська республіканська організація національної спілки краєзнавців України завершила видання матеріалів 6 Міжнародної наукової конференції “Актуальные вопросы истории, культуры, этнографии Юго-Восточного Крыма”. У збірці презентовані краєзнавчі дослідження визнанних вчених та молодих науковців – членів Кримської Республіканської організації НСКУ.
Надруковані доповіді різноманітних напрямків: проблеми та перспективи вивчення і збереження культурної спадщини,історіїї науки та музейного будівництва, історії та етнографії.

«Актуальні питання історії, культури, етнографії Південно-Східного Криму»

«Актуальні питання історії...

4–6 жовтня 2013 року в селищі Новий Світ пройшла шоста наукова конференція “Актуальні питання історії, культури, етнографії Південно-Східного Криму”, організаторами якої виступили Кримська регіональна організація Національної спілки краєзнавців України, благодійний фонд «Афінеон» та Новосвітська селищна рада. У рамках роботи конференції було заслухано більш ніж 30 доповідей з історії, етнографії, археології, проблемам музеєфікації об’єктів культурної спадщини Південно-Східного Криму.

Конференція об’єднала як професійних дослідників так й місцевих краєзнавців, студентів, що займаються розробками історії місцевого краю.

Передбачається випуск збірки матеріалів конференцій.

 

————————————————————————————————————————————————————————-

 

Шановні колеги !

Благодійна організація «Благодійний фонд «Афинеон» спільно з Кримською регіональною організацією Національної спілки краєзнавців України та юридичним факультетом Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського запрошують Вас взяти участь у роботі шостої Науковій конференції «Актуальні питання історії, культури, етнографії Південно-Східного Криму» , яка проходитиме 5-6 жовтня 2013 року в смт Новий Світ.
Тематичні напрямки конференції:
– Історія та культура Південно-Східного Криму;
– Археологічні дослідження;
– Етнографічне вивчення Південно-Східного Криму;
– Проблеми музеєфікації об’єктів історико-культурної спадщини;
– Особливості правових відносин.
Оргкомітет приймає заявки на участь у роботі конференції та тексти доповідей за темою власних наукових досліджень обсягом до 10 -ти сторінок тексту (більший обсяг обговорюється додатково ) в електронному вигляді до 20 вересня 2013 :
– 14 кеглем , гарнітура Times New Roman , інтервал 1 ; посилання : кінцеві ( кегль 12 , інтервал 1 ; індекси посилань у тексті у квадратних дужках звичайними цифрами ( напр. : [2 , с. 15] , де перша цифра – номер джерела в списку , друга – сторінка ( сторінки); в посиланнях на архівні документи інформація подається через кому .
– Графіка ( ілюстрації , графіки , схеми ) окремим файлом у форматі jpg або tiff , розміром не менше 10х15 см , де 10 см базова ( менша) сторона . Підписи до ілюстрацій подавати окремим списком наприкінці тексту.
Заявки та доповіді приймаються за адресою: afineon-sudak@mail.ru , довідки за тел. 050-66-06-110 – координатор конференції – Ольга Сергіївна.
Оргкомітет залишає за собою право відбору доповідей для включення в програму конференції . Тексти , не оформлені у відповідності з вказаними вимогами , публікуватися не будуть.
Відомості про автора ( авторів ) у публікації просимо давати за наступною схемою : прізвище , ім’я , по батькові; вчений ступінь, наукове звання , місце роботи , посада , місто , електронну адресу.
Проживання, харчування учасників конференції за рахунок сторони, що відправляє . Орієнтовна вартість проживання в готелі на період проведення конференції буде становити від 100 грн. (залежно від рівня комфортності номерів). Про необхідність бронювання номера прохання сповістити окремо .

Запрошення на конференцію буде направлено додатково .

Оргкомітет

Додаток ІДодаток ІIДодаток ІII