Закарпатська обласна організація

Закарпатська ОО НСКУ заснована у 2013 році.
Добровільне об’єднання професійних дослідників і літописців рідного краю із статусом творчої спілки створено 4 лютого 2013 року на засіданні Установчих зборів і діє відповідно до Конституції України, Закону України «Про професійних творчих працівників та творчі спілки», інших законодавчих актів, Статуту Національної спілки краєзнавців України та Положення про Закарпатську обласну організацію НСКУ.
До її складу  органічно увійшли високопрофесійні та авторитетні, досвідчені і добре знані у краї та далеко за її межами особистості — збагачений життєвим досвідом краєзнавець В.В.Пагиря, президент Асоціації народних депутатів Закарпаття, колишній голова обласної ради і облвиконкому, кандидат економічних наук М.Ю.Волощук, начальник управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації, Заслужений працівник культури України Ю.Ф.Глеба, голова обласної організації Національної спілки письменників України, Заслужений працівник культури України, лауреат багатьох літературних премій В.П.Густі, колишній багаторічний начальник управління культури облдержадміністрації, заслужений працівник культури України В.С.Габорець, директор Закарпатського обласного художнього музею імені Й.Бокшая Ф.П.Ерфан, головний редактор об?єднаної редакції мистецьких програм Закарпатської державної телерадіокомпанії, письменник, сценарист і журналіст Д.М.Кешеля, перший заступник головного редактора всеукраїнського екологічного журналу «Зелені Карпати», співголова Міжнародної творчої асоціації «Corona Carpatica» — «Карпатська Корона», письменник, лауреат багатьох літературних, у тому числі всеукраїнських премій, В.В.Кухта, проректор Ужгородського національного університету, професор, доктор історичних наук Р.А.Офіцинський, генеральний директор ПП «Тур-медіа» В.Ю.Печко (м. Київ), доцент Ужгородського національного університету, кандидат філологічних наук І.М.Сенько, доктор історичних наук, професор Ужгородського національного університету С.Д.Федака, директор Ужгородського краєзнавчого музею В.С.Шеба та інші, всього 39 чоловік.
Організація згуртувала потужний інтелектуальний потенціал, сплав досвіду, знань, умінь, ініціативності та нестримної енергії, ефективна реалізація яких в умовах довір’я і співпраці, творчості та взаємопідтримки, як засвідчує реальна фактологія, є неминучою.
Важливе значення для формування і ефективної діяльності Закарпатської ОО НСКУ мав перехід до неї із Київської обласної організації депутата Верховної Ради України V–VI скликань, голови ради Асоціації українських банків, доктора економічних наук Станіслава Михайловича Аржевітна. Він — активний член Національної спілки краєзнавців України з 2009 року, відомий організатор і меценат краєзнавчого руху в Україні, ініціатор і творець музейно-краєзнавчого комплексу «Старе село» в селі Колочава Міжгірського району Закарпатської області.

17 квітня 2013 року, через два з половиною місяці після установчих зборів, в Ужгородському прес-клубі було проведено першу прес-конференцію і презентацію тринадцятої творчої організації області — Закарпатської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

За короткий період налагоджено ділові контакти з іншими творчими організаціями і громадськими об?єднаннями — письменників, художників, науковців, національних меншин (словаків, угорців, євреїв, росіян). Найбільш ділова співпраця краєзнавців з письменницькою організацією, голова правління якої В.П.Густі обраний членом правління ЗОО НСКУ. В практиці роботи численні заходи — прес-конференції, презентації нових видань, круглі столи, організація Всеукраїнської літературної премії імені Зореслава, відзначення ювілейних та дат, посадка і догляд за Шевченківською алеєю, підтримка обдарованої творчої молоді і та ін.

Установлено ефективну співпрацю із засобами масової інформації — обласним радіо і телебаченням, редакціями провідних газет і журналів. Активною і ефективною є робота журналіста, прес-секретаря обласної організації краєзнавців, доктора історичних наук, професора Ужгородського національного університету С.Д.Федаки.

Уже в травні 2013 року засновано веб-сайт організації — zaknsku.com.ua, який був презентований в Ужгородському прес-клубі і систематично знайомить з діяльністю творчого об?єднання, є добре відомим, зокрема серед краєзнавців, істориків і працівників засобів масової інформації. Для нього характерне регулярне оновлення, наповнення цікавою та різноманітною інформацією і фотоілюстраціями, репортажами. Сайт багатогранний як і саме життя, його веде особисто голова Закарпатської ОО НСКУ.

Високою професійністю, діловитістю, відповідальністю та оперативністю, творчими підходами до робот, активними і результативними діями заявили про себе члени Закарпатської ОО НСКУ С.М.Аржевітін, В.С.Габорець, Ю.Ф.Глеба, В.П.Густі, В.В.Делеган, М.В.Олашин, В.В.Пагиря, М.М.Петровці, В.Ю.Печко, Ю.В.Туряниця, С.Д.Федака, Д.М.Федака, О.І.Філіппов, М.В.Шетеля, П.П.Штаєр та інші.

Голова Правління — Делеган Михайло Васильович — провідний науковий співробітник Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького, кандидат історичних наук.

Правління:

  • Аржевітін Станіслав Михайлович
  • Габорець Василь Степанович
  • Густі Василь Петрович
  • Делеган Михайло Васильович — голова Правління
  • Ерфан Франциск Павлович
  • Офіцинський Роман Андрійович —  заступник голови правління
  • Шеба Василь Станіславович

Президія Правління:

  • Аржевітін Станіслав Михайлович
  • Густі Василь Петрович
  • Делеган Михайло Васильович — голова Правління
  • Офіцинський Роман Андрійович — заступник голови Правління
  • Шеба Василь Станіславович

Відповідальний секретар:

  • Коцан Василь Васильович

Ревізійна комісія:

  • Петровці Михайло Михайлович — голова комісії
  • Сюгай Анатолій Миколайович
  • Тіряниця Юрій Васильович

Місцезнаходження юридичної особи: 88001, м. Ужгород, вул. Капітульна, 33.
Електронна пошта: mvd53z@ukr.net
Контактний телефон: +38 099 041 19 53
Веб-сайт: http://zaknsku.com.ua/

Новини Закарпатської обласної організації

20 thoughts on “Закарпатська обласна організація”

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *