Севастопольська міська організація

На даний час, у зв’язку із окупацією Кримського півострова Російською Федерацією, Севастопольська міська організація НСКУ призупинила свою діяльність.

Коротка історична довідка

Севастопольська міська організація Національної спілки краєзнавців України була створена за ініціативою Кримської організації та місцевої краєзнавчої громадськості в 2013 році. Головними натхненниками її організації стали викладачі історії та науковці музеїв міста. Переслідуючи спільну мету збереження духовної та історичної пам’яті севастопольські активісти об’єднали кращі краєзнавчі сили. На початковому етапі ними була сформована ініціативна група, що зайнялася питаннями реєстрації організації та розробки плану дій з її популяризації. 26 червня 2013 в будівлі Українського культурно-інформаційного центру відбулася установча конференція, що обрала правління міської організації. Пройшовши необхідні юридичні процедури 6 вересня Головне управління юстиції Севастополя видало свідоцтво № 11 про державну реєстрацію організації. Керівником був обраний Андрій Андрійович Соколов.

Севастопольська організація, починаючи з дня проведення Установчої конференції, включилося в активну роботу по розробці регіональної краєзнавчої програми з вивчення історичного минулого міста. У перші три місяці роботи було проведено дванадцять публічних лекцій у трьох університетах за темами: «Історія Севастополя в особах» і «Севастополь в камені та бронзі». Міська організація спільно з Управлінням культури стала ініціатором проведення громадського огляду стану пам’яток Кримської війни, що пройшов у 7–10 жовтня 2013 і охопив 52 об’єкти.

Члени НСКУ впродовж серпня-грудня 2013 здійснили масштабну роботу в Центральній міській бібліотеці ім Л.М. Толстого з вивчення рідкісних періодичних видань. У фондах Державного архіву міста Севастополя ними було проведено пошук документів розкривають сторінки історії Херсонеського монастиря, Собору Святого Володимира, храму Архістратига Михаїла.