Цьогорічний Всеукраїнський історико-культурологічний форум «Сікорські читання», який традиційно проходить у Переяславі, відбувся всупереч усім негативним обставинам, що сьогодні супроводжують життя українців. В умовах триваючої російсько-української війни було змінено дату окремих заходів цьогорічного зібрання. Відкриття його роботи кілька разів довелося переносити через масовані повітряні удари з боку росії. Тож його урочиста та презентаційна частини відбулися 16 листопада. У програмі та інших друкованих матеріалах датою проведення вказано 12 жовтня.
Архів категорії: Київська обласна організація
Ректору Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталію Коцуру присвоєно звання «Почесний краєзнавець України»
У вівторок, 17 травня 2022 року, в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі, відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Україна в контексті соціогуманітарних викликів сучасності: історичний досвід та перспективи».
У ході конференції, голова Національної спілки краєзнавців України, член-кореспондент НАН України Олександр Реєнт виконав почесне доручення – нагородив ректора Університету Григорія Сковороди в Переяславі, доктора історичних наук Віталія Коцура свідоцтвом «Почесний краєзнавець України» за значний внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини та природи скарбів.
Відбувся Всеукраїнський онлайн-міст «Дорога до Акту Злуки»
21 січня 2022 р. відбувся Всеукраїнський онлайн-міст «Дорога до Акту Злуки».
Ініціатором проведення заходу виступила кафедра новітньої історії України історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Київська обласна організація Національної спілки краєзнавців України.
Читати далі Відбувся Всеукраїнський онлайн-міст «Дорога до Акту Злуки»
На Київщині проведено історико-краєзнавчий виховний захід «Пам’ятай про Крути»
Битва під Крутами – один із важливих сюжетів сучасної української історичної пам’яті.
Ця історична подія має важливе значення для українського народу та української ідентичності. Вона знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її.
Визначально, що жертовна любов зародилася в серцях молодих людей – найкращих представників українського студентства.
Читати далі На Київщині проведено історико-краєзнавчий виховний захід «Пам’ятай про Крути»
У Фастівському краєзнавчому музеї відбулася презентація книги члена Правління НСКУ Євгена Букета
21 січня 2022 року, у Фастівському державному краєзнавчому музеї відбулася презентація книги “Фастів козацький і гайдамацький”, автором якої є член Правління НСКУ, Почесний краєзнавець України Євген Букет.
Видання є узагальнювальним дослідженням із історії одного з найвідоміших центрів козацтва на Правобережній Україні – міста Фастів та пов’язаних із ним подій Національно-визвольної війни українського народу 1648-1657 років, висвітлюється діяльність знаменитого полковника Семена Палія, гетьманів Івана Мазепи, Пилипа Орлика, період Коліївщини 1768-1770 років та діяльність повстанців-гайдамаків.
21 січня відбудеться онлайн-міст “Дорога до Акту Злуки” (анонс)
21 січня 2022 р. відбудеться онлайн-міст “Дорога до Акту Злуки”.
Початок заходу заплановано на 11:00. Приєднатись до участі можна за посиланням: meet.google.com/uuq-jpec-xzu
Серед організаторів: Національна спілка краєзнавців України (координатор заходу – голова Київської обласної організації, професор Григорій Савченко).
Читати далі 21 січня відбудеться онлайн-міст “Дорога до Акту Злуки” (анонс)
Звітно-виборча конференція Київської обласної організації Національної спілки краєзнавців України
13 січня 2022 року проведено чергову звітно-виборчу конференцію Київської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.
У зв’язку зі складною епідеміологічною ситуацією, конференція відбулася в онлайн-режимі.
Делегатів привітав голова НСКУ, член-кореспондент НАН України Олександр Реєнт. У своєму виступі він висловив подяку краєзнавцям Київщини, голові обласної організації НСКУ, професору Київського національного університету імені Тараса Шевченка Григорію Савченку за активну науково-видавничу і просвітницьку роботу на краєзнавчій ниві та окреслив завдання, які стоять сьогодні перед Спілкою і будуть обговорені на черговому з’їзді НСКУ.
Викладачі шкіл на Київщині ознайомилися з історією сталінських репресій проти православного духовенства
22 грудня 2021 р. викладачі історії загальноосвітніх шкіл міста Бровари Київської області ознайомилися з історією сталінських репресій проти православного духовенства Броварського району в 1930-ті рр. за матеріалами слідчих справ НКВС.
Захід для викладачів міста було проведено у приміщенні Броварського краєзнавчого музею. Організатором виступив Центр вивчення спадщини Новомучеників та Сповідників ХХ століття за підтримки Управління освіти і науки Броварської міської ради, Броварського краєзнавчого музею та Київської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.
У Броварах на Київщині проведено заходи з вшанування пам’яті репресованого духовенства
12 листопада 2021 р. у Броварському краєзнавчому музеї, за підтримки Броварської міської ради та організаційної участі Національної спілки краєзнавців України, було проведено заходи з вшанування пам’яті репресованого духовенства Броварщини, в яких взяли участь представники місцевої влади, депутати, відомі науковці, краєзнавці, представники духовенства різних конфесій та громадськості.
Читати далі У Броварах на Київщині проведено заходи з вшанування пам’яті репресованого духовенства
Заходи з вшанування пам’яті репресованого духовенства (м. Бровари, 12–13 листопада 2021 р.)
У м. Бровари (Київська обл.) 12–13 листопада 2021 р. Центром вивчення спадщини Новомучеників та Сповідників ХХ ст.,за підтримки Броварської міської ради та Національної спілки краєзнавців України, заплановане проведення заходів з вшанування пам’яті репресованого православного духовенства Броварщини, яке мученицьки загинуло у роки репресій комуністичного режиму проти Церкви.
13 листопада 1937 р. у Києві в застінках НКВС були розстріляні настоятель Троїцької церкви м.Бровари о.Павло Сударенко та настоятель Петропавлівської церкви м.Бровари о.Андрій Тесельський.
Пізніше, 8 січня 1939 р., у київській в’язниці НКВС загинув інший священик Петропавлівської церкви м. Бровари о.Іоан Русанович, який родом був з с.Гоголів Броварського району.