Луганська обласна організація

На даний момент робота Луганської обласної організації НСКУ ускладнюється окупацією частини Луганської області, перебуванням багатьох населених пунктів під владою терористичної організації “ЛНР”.

Коротка історична довідка

Установчі збори засновників Луганської обласної організації Національної спілки краєзнавців України відбулися 3 березня 2010 р. Про створення осередку доповідав В.С.Курило, про затвердження Положення та обрання керівництва організації — І.Ю.Савенкова. Головним результатом зборів було створення Луганської ОО НСКУ. Головою її правління обрали В.С.Курила; членами правління стали — О.В.Борисова, А.О.Климов, К.І.Красильников, Г.В.Манциз, О.І.Неживий, О.В.Приколота, В.І.Подов, І.П.Риб’янцева, І.Ю.Савенкова, В.Ф.Семистяга; членами Ревізійної комісії — Т.Ю.Анпілогова, М.П.Бернацький, В.Г.Крюков. Цього ж дня присутні затвердили «Положення Луганської обласної організації Національної спілки краєзнавців України».

Свідоцтво про реєстрацію творчої спілки «Луганська обласна організація Національної спілки краєзнавців України» видано Головним управлінням юстиції у Луганській області 13 травня 2010 р. (№ 9).

Діяльність Луганської обласної організації НСКУ полягала, головним чином, в організації та проведенні конференцій (зокрема, наукової історико-краєзнавчої конференції «Краєзнавство на Луганщині за 20 років незалежності України: основні здобутки та перспективи»), підготовці та реалізації різноманітних культурно-просвітницьких (наприклад, Всеукраїнського проекту електронної бібліотеки «Культура України») та наукових (щорічного «Календарю знаменних і пам’ятних дат», «Лемки на Луганщині: сторінки історії і культури») проектів, проведенні ювілейних та творчих вечорів-зустрічей (зокрема до 70-річчя від дня народження луганського письменника І.Д.Низового (1942–2011), до 85-річчя Луганського обласного радів та ін.) тощо.

У 2012 р. членами ЛОО НСКУ при кафедрі історії України ЛНУ ім. Т.Шевченка створено кафедральне наукове студентське товариство, діяльність якого стосується питань історії та культури Луганщини.

Вагомим практичним здобутком стала підготовка та реалізація на базі Луганської обласної наукової бібліотеки імені О.М.Горького проекту «Краєзнавчі студії».

За участі організації в Луганському Українсько-канадському центрі «Відродження» восени 2013 року відбулася виставка «Луганська Шевченкіана», що проходила в рамках заходів до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

На початку 2014 р. в Луганську відбулася громадська патріотична Акція «Гривня — на пам’ятник Тарасові Шевченку у місті Стаханові Луганської області»; реалізовано веб-проект «Тарас Шевченко», створений на базі офіційного сайту ЛНУ імені Тараса Шевченка з нагоди 200-річчя Кобзаря та 75-річчя присвоєння Ворошиловградському державному педагогічному інституту (зараз — ЛНУ) імені Тараса Шевченка (на сторінках проекту репрезентовано Луганську Шевченкіану).

Після початку бойових дій на Сході України діяльність Луганської обласної організації НСКУ була ускладнена та тимчасово призупинена.

У 2015 р. у співробітництві з Луганським обласним краєзнавчим музеєм та Старобільським гуманітарно-педагогічним коледжем Луганською ОО НСКУ було організовано волонтерську акцію «Вшануй пам’ять своїх предків» у межах якої студенти коледжу прибрали зачну частину старовинного кладовища міста Старобільськ. Крім того, за сприяння Луганської обласної організації НСКУ студенти факультету української філології та соціальних комунікацій ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» взяли участь у Міжнародному конкурсі студентської молоді «Мій рідний краї — 2015» у м. Львові; було організовано фестиваль-конкурс образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Луганщина — світанок України»; відкрито в ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» стенд-меморіал загиблим в АТО героям Старобільщини.

Загальна кількість членів організації на грудень 2019 р. – 81 осіб.

КЕРІВНИЦТВО
(обрано у 2019 р.)

Голова Правління: Курило Віталій Семенович — голова Луганської обласної організації НСКУ, Народний депутат України (2006–2019), голова Вченої ради ради Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, академік НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України.

Заступник голови Правління — Бадер Антон Васильович.
Відповідальний секретар Луганської ОО НСКУ — Забудкова Ольга Андріївна.

Місцезнаходження юридичної особи:
пл. Гоголя, 1 (каб. 209), Старобільськ, Луганська область, Україна, 92703
e-mail: lugoo_nsku@ukr.net

Новини Луганської обласної організації