У Переяславі відбулося засідання круглого столу «Фактор простору в історичних дослідженнях»

DSC0599131 травня 2018 року  в НІЕЗ «Переяслав» відбулося засідання круглого столу «Фактор простору в історичних дослідженнях». Цей науковий захід проходив у приміщенні колишнього переяславського колегіуму, де нині розташований Меморіальний музей Г.С.Сковороди.

DSC_1237У роботі круглого столу взяли участь представники кількох провідних установ та організацій, які працюють у галузі вивчення історичного минулого, зокрема: Інституту археології НАН України, Інституту історії України НАН України (в тому числі члени Президії Національної спілки краєзнавців України, заступник голови НСКУ Р.В.Маньковська та відповідальний секретар НСКУ В.І.Дмитрук), Центру охорони та досліджень пам’яток археології Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації та Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав».

DSC_1233У доповідях, виголошених під час засідання, було озвучено питання використання просторових методів та підходів у різних галузях історичної науки. Загалом окреслено п’ять тематичних напрямків: використання методики просторового аналізу та даних дистанційного зондування Землі в археологічних дослідженнях; DSC05982категорія простору в історичній регіоналістиці;  музейний простір як складова музеєзнавчої науки; просторові аспекти етнографічних досліджень; простір як предмет історико-краєзнавчих студій.

Проголошені доповіді супроводжувалися презентаціями, що унаочнювали предмет наукового пошуку, запитаннями та активним загальним обговоренням. Загалом формат заходу та представництво його учасників забезпечили високий рівень наукової дискусії до якої долучались усі учасники заходу. По завершенні роботи круглого столу гостям було запропоновано екскурсії музеями заповідника.

DSC06007До початку роботи круглого столу доповіді учасників було опубліковано у збірнику матеріалів «Фактор простору в історичних дослідженнях».

Організатори заходу висловлюють щиро подяку всім його учасникам за плідну роботу.

Більше фото.

Джерело:
НІЕЗ «Переяслав»

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *