За участі краєзнавців Сумщини проведено круглий стіл «Військові традиції в Україні: всеукраїнський та місцевий виміри»

Суми-круглий стіл

3 грудня 2020 року на базі Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка було організовано і проведено круглий стіл, присвячений Дню збройних сил України «Військові традиції в Україні: всеукраїнський та місцевий виміри».

У заході взяли участь представники Сумської обласної організації НСКУ.

Модератором заходу виступив Олександр Вовк, кандидат історичних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри історії України Навчально-наукового інституту історії, права та міжнародних відносин СумДПУ ім.А. С. Макаренка, член Правління Сумської ОО НСКУ.

З цікавими доповідями виступили голова правління Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Корнієнко (тема доповіді «Українські військові формування доби Революції 1917-1921 рр. на території нинішньої Сумщини»), кандидат історичних наук, доцент, член правління Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин Валерій Власенко (тема доповіді «Українська Революція 1917-1921 рр., місцевий вимір: проблеми пошуку інформації»), кандидат історичних наук, старший викладач кафедри державно-правових дисциплін та українознавства Сумського національного аграрного університету, Секретар Правління Сумської обласної організації НСКУ Микола Михайліченко («Військові поховання на території м. Суми: відновлення пам’яті»), викладачі історичних кафедр та студенти спеціалізації «Військова історія» Навчально-наукового інституту історії, права та міжнародних відносин.

Суми-круглий стіл-1

У межах круглого столу було обговорено найбільш актуальні питання військової історії України: від воєнного мистецтва скіфів та військової тактики запорізьких козаків до діяльності українських збройних формувань у ХХ столітті.

На окрему увагу заслуговують виступи Олега Корнієнка та Валерія Власенка, присвячені військовим подіям доби Революції 1917-1921 рр. на території Сумщини, що межувала з більшовицькою Росією, особливо в контексті того, що у 2021 р. виповнюється 100 років від закінчення Української революції 1917–1921 рр. – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії українського народу у ХХ столітті.

Суми-круглий стіл-2

Учасниками круглого столу було обговорено і висловлено низку пропозицій щодо поліпшення умов розвитку історичних досліджень, присвячених військовій тематиці, у Сумському регіоні, зокрема: відновлення діяльності редакційної групи при Сумській ОДА, підготовка істориками-краєзнавцями довідникового видання про учасників військових подій на Сумщині, проведення раз у два роки регіональної краєзнавчої конференції, активне доручення студентів до пошуково-краєзнавчої роботи.

Джерело:
Навчально-науковий інститут історії,
права та міжнародних відносин

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *