12 вересня 2021 року на запрошення колективу Національного музею-заповідника М.В.Гоголя група членів краєзнавчої спільноти Полтавщини побувала у селі Гоголеве Миргородського району.
Діяльність обласної організації НСКУ (голова – д.і.н., проф., ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій Нестуля) є важливим складником формування інтелектуального, дослідницького, патріотичного середовища в Полтаві й Полтавській області. Тематичні заходи, нові книги й публікації, презентації цікавих проєктів і здобутків, популяризація досліджень з історії регіональних локацій, наукові конференції – це далеко неповний перелік діяльності членів краєзнавчої спільноти.
Практика організації виїзних засідань НСКУ була запропонована її головою Олександром Реєнтом і довела свою ефективність.
![Члени Правління ПОО НСКУ, д.і.н., проф. Л.Л. Бабенко, к.географ.н., доц. Л.М. Булава](http://nsku.org.ua/wp-content/uploads/2021/09/DSC_0497-1024x662.jpg)
Під час поїздки колектив співробітників Національного музею-заповідника М.В.Гоголя на чолі з директоркою Лідією Єнко познайомив науковців із локаціями музейного комплексу, історією його створення, пам’ятками й колекціями музею.
Краєзнавці також ознайомилися з фондами бібліотеки та архіву науково-культурного центру Національного музею-заповідника. Якщо з науковими цілями гостями Центру здебільшого були літературознавці, дослідники творчості Миколи Гоголя, то історики і краєзнавці вперше обговорювали перспективи подальшої співпраці, можливості музейного комплексу і науково-культурного центру.
![Вручення Почесної грамоти НСКУ Ярославу Єнку](http://nsku.org.ua/wp-content/uploads/2021/09/20210912_152920-189x300.jpg)
Науковий співробітник музею-заповідника Ярослав Єнко презентував документальний фільм про чоловічий Свято-Михайлівський монастир, вперше дослідивши його історію ХVІІ–ХІХ ст.
Співробітники музею-заповідника продемонстрували креативні форми екскурсій для відвідувачів, в тому числі театралізовані, з представленням сюжетів і героїв творів Миколи Гоголя.
Учасники виїзного засідання подякували за організацію зустрічі та високо оцінили її результативність.
![Члени ПОО НСКУ Сергій Клепко, Мирослав Аліман, Ірина Петренко, Людмила Бабаенко, Карина Пивоварська](http://nsku.org.ua/wp-content/uploads/2021/09/242189280_636699147313756_6940244384240556687_n.jpg)