У Харкові відкрилася художня виставка до 300-річчя Григорія Сковороди

27 грудня 2022 р. в Харкові відбулося відкриття ювілейної виставки «Григорій Сковорода у художній спадщині харківських митців». Співорганізаторами заходу виступили Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна (зокрема, Центр українських студій та краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька, ЄрміловЦентр та Центральна наукова бібліотека) і Харківське відділення Національної спілки краєзнавців України.

Фото 1

На виставці представлені 12 листів графічних творів, серед авторів яких – член-кореспондент Академії мистецтв України Олександр Хмельницький, народні художники України Анатолій Насєдкін і Григорій Томенко, Валентин Сизиков і Євген Трегуб, заслужений художник України Петро Шигимага та інші знані митці. Цикл був підготовлений до 250-річчя Г. С. Сковороди, що відзначалося у 1972 році.

Фото 2

Присутні мали змогу не лише помилуватися творами мистецтва, а й переглянути тематичну книжкову виставку, а також насолодитися старовинними хоралами, кантами і романсами, слова та музику до яких написав Г. С. Сковорода.

За матеріалами Центру українських студій та краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *