Відійшов у вічність член Закарпатської обласної організації НСКУ Михайло Юрійович Волощук

16427723_952517918213126_5851952622062073894_n5 лютого 2017 року на 83 році життя пішов у вічність член Закарпатської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Михайло Юрійович Волощук.

Не тільки краєзнавці усі закарпатці щиро шанували Михайла Юрійовича, який народився 10 листопада 1934 року в гірському селі Майдан Міжгірського району Закарпатської області в селянській сім’ї. Після закінчення семирічної школи навчався у Мукачівському кооперативному технікумі.

Йому випало працювати на різних відповідальних посадах від обкому комсомолу, Воловецького  району, Ужгорода до Києва, в апараті ЦК Компартії України. І завжди в полі його зору була турбота про людей, думка про допомогу містам і селам краю. З 1974 по 1984 роки Михайло Юрійович обирався головою Закарпатської обласної ради народних депутатів та одночасно головою облвиконкому. Є його вагомий вклад і у зміцнення матеріально-технічної бази Ужгородського національного університету, де він працював упродовж п’яти років проректором.

Суворим випробуванням стало для нього перебування на високій керівній посаді в області у складний період зміни соціально-економічної орієнтації в результаті розпаду СРСР. Але труднощі не зламали його. Відданість М. Ю. Волощука державницькій позиції свідчить, зокрема, його 15-річне представництво Закарпатської області у Верховні Раді України.

Михайло Юрійович завжди прагнув почути вагому думку народу, рахуватися з нею в роботі. Він причетний до створення та діяльності Громадської ради при обласній державній адміністрації, активно виступав за розвиток Закарпаття та України в цілому.

Важливе значення для розвитку краєзнавчого руху Закарпаття мала участь М. Ю. Волощука у роботі обласної краєзнавчої організації з часу її створення. Він прагнув усіляко підтримувати роботу творчої громадської організації, був професійним помічником і щирим порадником у добрих справах.

Світла пам’ять про Михайла Юрійовича Волощука назавжди залишиться в серцях його рідних, багаточисленних друзів, закарпатців і співвітчизників,  які працювали з ним і знали його.

Вічна йому пам’ять!

Правління Закарпатської обласної організації
Національної спілки краєзнавців України

P.S.: Президія Національної спілки краєзнавців України приєднується до слів співчуття, висловлених закарпатськими краєзнавцями.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *