Реєнт О.П., Рекрут В.П. Нариси життя Літинщини 1917-1921 рр.: революційні події та повсякденність

Нариси життя ЛітинщиниВийшла друком книга голови Національної спілки краєзнавців України Олександра Реєнта та члена правління Вінницької обласної організації НСКУ Валерія Рекрута “Нариси життя Літинщини 1917-1921 рр.: революційні події та повсякденність”.

Реєнт О.П., Рекрут В.П. Нариси життя Літинщини 1917-1921 рр.: революційні події та повсякденність; наук. ред. акад. В.А.Смолій. – К.: Інститут історії України НАН України, 2017. – 298 с.

Повний текст книги

У нарисах з історії Літинщини за різних політичних режимів 1917-1921 рр. висвітлено перебіг революційних подій та повсякденне життя населення краю. Простежено суспільно-політичні й соціально-економічні зміни у часи Української Центральної Ради, гетьманату Павла Скоропадського, Директорії УНР, більшовицької влади. Показано настрої та очікування мешканців, громадське життя різних соціальних верств населення. Окрему увагу приділено розвитку національно-культурної та освітньої сфери Літинщини, участі у цих процесах кооперативних та земських організацій.
Видання розраховане на науковців, краєзнавців, викладачів, студентів та всіх, хто цікавиться історією України, Поділля й Літинщини на початку ХХ ст.

Науковий редактор книги: директор Інституту історії України НАН України, член Президії НСКУ, академік НАН України Валерій СМОЛІЙ. Видання рекомендоване до друку Вченою радою Інституту історії України НАН України.

DSC_1863“Взаєморозуміння влади та суспільства завжди було одним із вирішальних чинників стабільного розвитку будь-якої держави, незалежно від форми правління. Неодноразово це правило підтверджував український народ у 1917-1921 рр., у тому числі й жителі Подільського краю, зокрема Літинщини. Як показав перебіг подій, усі політичні режими не приділяли належної уваги роботі з населенням, з’ясуванню його нагальних потреб та вирішенню проблем повсякденного життя. Так, незважаючи на остаточне встановлення влади більшовиків у результаті революційних подій, можна впевнено стверджувати, що жоден режим не мав стабільної та довготривалої підтримки більшості жителів Літинщини…
Рекрут ВалерійДля Літинщини період 1917-1921 рр. став не лише уособленням непідготовленості української влади до самостійного державного управління, а й демонстрацією її нездатності протистояти методам політичної боротьби, які виходять за рамки демократії та гуманізму”
– підсумували автори у післямові.

Із книгою можна ознайомитися у бібліотеках Національної спілки краєзнавців України та Інституту історії України НАН України, а також найближчим часом вона з’явиться в деяких центральних бібліотеках України.

Інформація про авторів:
РЕЄНТ Олександр Петрович – голова Національної спілки краєзнавців України, заступник директора Інституту історії України НАН України, член-кореспондент НАН України, доктор історичних наук, професор, Почесний краєзнавець України.
РЕКРУТ Валерій Пилипович – заступник директора Вінницької філії Центру дослідження історії Поділля Інституту історії України НАН України, член правління Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, кандидат історичних наук, радник голови НСКУ, Почесний краєзнавець України.

Повний текст книги

2 thoughts on “Реєнт О.П., Рекрут В.П. Нариси життя Літинщини 1917-1921 рр.: революційні події та повсякденність”

    1. Книга надрукована Інститутом історії України НАН України, тому в продаж надходити не буде. З приводу її можливого отримання можете звернутися до центрального офісу НСКУ (вул. Михайла Грушевського, 4, офіс 212
      м. Київ, тел. 044-279-13-88, 044-278-02-38)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *