Понад усе він любив Україну – відійшов у вічність краєзнавець Іщенко Михайло Єфремович

Iщенко МихайлоУ ці січневі дні на 88-му році обірвалася земна дорога добре знаного на Черкащині і в Україні громадського діяча, учасника відродження українського краєзнавства і полум’яного патріота України Михайла Єфремовича Іщенка.

Із життя пішла щира, з активною життєвою позицією людина, яскрава і непересічна особистість. Його життєвий шлях – зразок людської гідності і принциповості.

Народився М.Є.Іщенко 11 грудня 1933 року, пізнав усі труднощі свого покоління, здобув вищу медичну освіту, працював лікарем. Був активним учасником демократичних процесів і борцем за незалежність України.

Iщенко Михайло-2Вів активну краєзнавчо-пошукову та просвітницько-патріотичну роботу, приділяючи значну увагу проблемам шевченкознавства, вивченню та популяризації історії Канівщини. Автор багатьох краєзнавчих публікацій. Учасник міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференцій. Обирався делегатом I–IV з’їздів, з 1990 по 2012 рр. – членом Президії правління Всеукраїнської (Національної) спілки краєзнавців України, членом редколегії журналу «Краєзнавство». Очолював Благодійний фонд «Тарасова земля», був членом наглядової ради Шевченківського національного заповідника у Каневі. Почесний громадянин міста Канів.

Iщенко Михайло-3Був членом Національної спілки краєзнавців України та Національної спілки журналістів України. Активна і багаторічна діяльність М.Є.Іщенка на ниві краєзнавства відзначена званням «Заслужений працівник культури України» (1993), преміями імені Дмитра Яворницького (2008) та імені Олекси Гірника (2003).

Розділяємо скорботу і біль рідних, друзів – усіх, хто знав і працював із Михайлом Єфремовичем Іщенком. Світла пам’ять про подвижника краєзнавства і патріота України назавжди збережеться у наших серцях.

Краєзнавча спільнота України з глибоким сумом зустріла цю звістку і висловлює щирі співчуття родині, близьким, колегам, усім, хто знав М.Є.Іщенка та працював із ним.

Черкаська обласна організація НСКУ

Президія Національної спілки
краєзнавців України

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *