У Чернівцях відбулося чергове засідання історико–краєзнавчого гуртка «ДИВОпошук»

IMG_20220527_093347Із нагоди Всеукраїнського дня краєзнавства 18 травня 2022 року у Чернівцях відбулося чергове засідання історико–краєзнавчого гуртка «ДИВОпошук».

Його керівником є викладач основ філософських знань Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну, член НСКУ Микола Семенюк.

IMG_20220527_093336

Гостями, запрошеними на цей захід, були професор Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича Юрій Макар та викладач української мови та літератури, голова циклової комісії філологічних дисциплін коледжу Марина Юзефович.

IMG_20220527_093321У вступному слові Микола Семенюк оголосив для присутніх тему роботи засідання «Як правильно написати пошуково–дослідницьку роботу з історичного краєзнавства» і з радістю повідомив, що бібліотека закладу освіти поповнилася новими книгами, виданими Національною спілкою краєзнавців України. Зокрема такими як «Краєзнавство в Україні: історичні традиції і стратегія розвитку» (автор доктор історичних наук, голова спілки Олександр Реєнт), «Основи краєзнавства. Підручник для студентів закладів вищої освіти» та «Історичне краєзнавство. Як написати науково-дослідницьку роботу: запитання та відповіді».

IMG_20220527_093407Під час зустрічі зі студентською молоддю професор Юрій Макар розповів студентам–гуртківцям про власний багаторічний досвід, звернув особливу увагу на найбільш відомі сучасні методики написання історико–краєзнавчих статей і книг.

IMG_20220527_093419Викладачка української мови та літератури Марина Юзефович акцентувала увагу на тому, що мова і стиль конкретного дослідження має відповідати нормам і критеріям сучасної української мови, зокрема її наукового стилю, що склався під впливом так званого академічного мовного етикету.

Також на засіданні був присутній керівник обласного методичного об’єднання викладачів математики Василь Близнюк, який розповів про своє багаторічне захоплення краєзнавством і важливістю його популяризації.

FB_IMG_1653633182418Завдяки активній діяльності гуртка студенти поглиблюють свої знання з історії та звичаєвої культури рідного краю, набувають навичок пошуково–дослідницької роботи, працюючи над власними краєзнавчими розвідками, тематичними проєктами, які презентують на його засіданнях та науково–практичних конференціях. Усвідомлюючи важливість популяризації української мови, збереження культурної спадщини, гуртківці беруть активну участь в історико–краєзнавчих заходах.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *