За участі члена президії НСКУ Олега Бажана відбулася третя зустріч циклу інтелектуальних бесід «Биківнянський злочин: пошуки правди, пам’ять»

23 листопада 2022 року відбулася третя зустріч циклу інтелектуальних бесід «Биківнянський злочин: пошуки правди, пам’ять», започаткованого Національним історико-меморіальним заповідником «Биківнянські могили» у серпні цього року. Перед учасниками заходу виступив історик, дослідник репресій і державного терору в СРСР,  член президії НСКУ Олег Бажан.

Фото 1

Він підкреслив, що спецділянка НКВС у Биківнянському лісі перебуває в зоні особливої уваги дослідників таємних місць поховань жертв політичних репресій в СРСР. На його думку, попри відкритість багатьох документів, що стосуються роботи радянських репресивних органів, чимало питань щодо функціонування подібних спецоб’єктів, алгоритму поводження чекістів з тілами розстріляних, датування поховань, залишають досі нез’ясованими. Олег Бажан охарактеризував особливості спецділянки у Биківні, порівнявши її з Бутівським і Комунарським розстрільними полігонами (РФ), а також з НКВС-ними могильниками в Україні (Рутченкове поле, Дем’янів лаз та ін.)
Олег Бажан проаналізував розгортання Великого терору на Київщині, приділивши увагу діяльності міжрайонних оперативних груп НКВС і можливим місцям поховання їх жертв у Білій Церкві, Умані, Звягелі. Також історик у бесіді з науковцями Заповідника вказав на дискусійні моменти в історії Биківнянських поховань і наголосив на потребі подальших пошуків документів, пов’язаних не лише з спецопераціями НКВС, а й з реформою самої спецслужби чи, наприклад, інфраструктурного розвитку Києва та селища Биківня.
Відео доступне на Ютуб-каналі, тож його можна переглянути у будь-який час.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *