Відбувся всеукраїнський симпозіум «Дмитро Яворницький як дослідник та музеєзнавець»

19 жовтня 2023 р. у рамках роботи Всеукраїнського симпозіуму «Дмитро Яворницький як дослідник та музеєзнавець» відбулося оголошення Олександром Реєнтом, головою комісії з присудження Премії імені Дмитра Яворницького, що цьогорічним Лауреатом краєзнавчої нагороди став Володимир Іванович Милько.

Фото 1

Читати далі Відбувся всеукраїнський симпозіум «Дмитро Яворницький як дослідник та музеєзнавець»

У Переяславі відбувся Всеукраїнський культурологічний форум «Сікорські читання»

18 жовтня на базі Університету Григорія Скороводи у Переяславі, за участі керівництва НСКУ відбувся Всеукраїнський культурологічний форум «Сікорські читання». Організаторами форуму стали НСКУ, Університет Григорія Скороводи, Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав».

Фото 1

Форум був присвячений 100-річчю з Дня народження Михайла Сікорського. Захід розпочався з вітальнього слова ректора Університету Григорія Скороводи Віталія Коцура, члена НСКУ.

До учасників культорологічного форуму звернуся голова НСКУ Олександр Реєнт, який відзначив важливість таких заходів як для України, так і такого історико-кульрного регіону як Переяславщина, адже він зібрав фахівців у різних сферах краєзнавців, істориків, музеєзнавців, діячів культури, мовознавців, тощо.

Фото 2

Олександр Реєнт вручив нагороди лауератам Премії ім. Героя України Михайла Сікорського. Вручення Премії відбулося уже 12 раз й було нагороджено понад 40 лауератів

Лауератами Премії ім. Героя України Михайла Сікорського 2023 року стали:

  • Жим Михайло Іванович (1931-2022) (посмертне відзначення) – музейний діяч, пам’яткоохоронець¸ краєзнавець.
  • Товкайло Микола Тихонович – історик, археолог.
  • Ткач Віра Оксентіївна – директорка комунального закладу «Краєзнавчий музей ім. Устима Кармелюка», краєзнавець.

IMG-5951

У рамках Всеукраїнського культурологічного форум «Сікорські читання» відбулося спільне засідання Президії НСКУ та Переяславського міського осередну НСКУ на якому було народжено активістів краєзнавчого руху, а також відбулася презентація краєзнавчих видань 2023 року.

IMG-5966

IMG-5983

 

НСКУ в галузі Освітянського краєзнавства значну увагу приділяє шкільному музейництву

Краєзнавці України, освітяни та музейники проводять велику та системну роботу з популяризації музейних збірок у навчальному процесі, залучення учнівської молоді до музейної діяльності, створюють та розвивають музейні осередки у своїх навчальних закладах.Краєзнавці є ініціаторами та організаторами цілої низки проєктів з музейної педагогіки: літні онлайн- школи з музейної педагогіки, музейні онлайн-лекторії, створення  онлайн-музею “Україна – моя Батьківщина”,  підготовка рекламних презентацій про шкільні музеї, участь у всеукраїнських та регіональних тематичних конференціях з музейної тематики, конкурсах на кращий шкільний музей, на кращого екскурсовода шкільного музею тощо.

Банер Читати далі НСКУ в галузі Освітянського краєзнавства значну увагу приділяє шкільному музейництву

Туристичне краєзнавство в умовах воєнного стану

Національна спілка краєзнавців України в своїй діяльності під час російсько-української війни приділяє увагу усім актуальним напрямам краєзнавства. Зокрема, туристичне краєзнавство, яке тісно пов’язане з важливими питаннями відродження історичної пам’яті українців, просування історичної минувшини в широкий суспільний простір, а в умовах воєнного стану – сприяти висвітленню і представленню українській спільноті героїзму наших захисників, наслідків варварських злочинів російських окупантів на українській землі, розробляти/відновлювати туристичні маршрути на території, де точилися кровопролитні бої з ворогом, та розповідати про страждання українців у окупації.

Фото 1

Читати далі Туристичне краєзнавство в умовах воєнного стану

ОСВІТЯНСЬКИЙ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧИЙ ПРОЄКТ «МОЯ ЧЕРКАЩИНА» ПРАЦЮЄ НА ПЕРЕМОГУ

Починаючи з нинішнього навчального року в усіх школах Черкаської області запроваджено вивчення історії рідного краю. Курс має необхідне навчально-методичне забезпечення, розроблене в рамках регіонального освітнього проєкту «Моя Черкащина».

Читати далі ОСВІТЯНСЬКИЙ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧИЙ ПРОЄКТ «МОЯ ЧЕРКАЩИНА» ПРАЦЮЄ НА ПЕРЕМОГУ

Голова НСКУ Олександр РЕєнт відвідав Івано-Франківщину

28 вересня 2023 року голова НСКУ Олександр Реєнт взяв участь в урочистях Академії з нагоди 20-річчя з дня заснування факультету туризму Прикарпатського національного університету Імені Василя Стефаника. Присутніми були керівництво університету, представники місцевої та обласної влади, викладачі та студенти.

Фото_банер Читати далі Голова НСКУ Олександр РЕєнт відвідав Івано-Франківщину

Всеукраїнський конкурс історичних есе «Герої в боротьбі за Незалежність України: дослідження національної ідентичності в суспільних трансформаціях поч. ХХІ ст.» імені Романа Ратушного

Національна спілка краєзнавців України спільно з Київською МАН з 18 вересня проводять Всеукраїнський конкурс історичних есе, до участі в якому запрошуються учні 6-11 класів. Учасники мають можливість дослідити боротьбу українського народу у відстоюванні незалежності та соборності України в ХХІ ст., включно з Помаранчевою революцією 2004 р., Революцією Гідності 2013–2014 рр. та російсько-українською війною 2014–2024 рр.

Роман Ратушний

Читати далі Всеукраїнський конкурс історичних есе «Герої в боротьбі за Незалежність України: дослідження національної ідентичності в суспільних трансформаціях поч. ХХІ ст.» імені Романа Ратушного