Севастопольська міська організація

Севастопольська міська організація Національної спілки краєзнавців України була створена з ініціативи Кримської організації та місцевої краєзнавчої громадськості в 2013 році. Головними натхненниками створення стали викладачі історії та науковці музеїв міста. Переслідуючи спільну мету збереження духовної та історичної пам’яті севастопольські активісти об’єднали кращі краєзнавчі сили. На початковому етапі ними була сформована ініціативна група, що зайнялася питаннями реєстрації організації та розробки плану дій з її популяризації.
26 червня 2013 році в будівлі Українського культурно-інформаційного центру відбулася установча конференція, що обрала правління міської організації. Пройшовши необхідні юридичні процедури 6 вересня 2013 року Головне управління юстиції Севастополю видало свідоцтво про реєстрацію організації.

Керівником правління було обрано Андрія Андрійовича Соколова.

Севастопольська організація, починаючи із проведення Установчої конференції, включилася в активну роботу по розробці регіональної краєзнавчої програми з вивчення історичного минулого міста. У перші місяці роботи було проведено дванадцять публічних лекцій у трьох університетах за темами: «Історія Севастополя в особах» і «Севастополь в камені та бронзі». Міська організація спільно з Управлінням культури стала ініціатором проведення громадського огляду стану пам’яток Кримської війни, що пройшов у 7‒10 жовтня 2013 і охопив 52 об’єкти.
Члени Севастопольської міської організації НСКУ впродовж серпня-грудня 2013 року здійснили масштабну роботу в Центральній міській бібліотеці імені Л.Толстого з вивчення рідкісних періодичних видань. У фондах Державного архіву міста Севастополя ними було проведено пошук документів, які розкривають сторінки історії Херсонеського монастиря, Собору Святого Володимира, храму Архістратига Михаїла тощо.

На даний час, у зв’язку із окупацією Кримського півострову Російською Федерацією, Севастопольська міська організація НСКУ призупинила свою діяльність.