Краєзнавчий марафон до Всеукраїнського Дня краєзнавства

28 травня 2024 року в місті Києві в рамках Краєзнавчого марафону було проведено Спільне засідання Президії НСКУ та Президії Київської міської організації НСКУ, на якому обговорювалась низка важливих питань. 

Фото 1

Читати далі Краєзнавчий марафон до Всеукраїнського Дня краєзнавства

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КРАЄЗНАВЧОГО ВИДАННЯ У ПОЛТАВІ

5 червня 2024 року в гостинній залі Полтавського університету економіки і торгівлі (ПУЕТ) відбулася презентація книги краєзнавця, к.географ.н. Леоніда Булави “СІННА ПЛОЩА”, на території якої розташовано ПУЕТ.

Фото 1 Читати далі ПРЕЗЕНТАЦІЯ КРАЄЗНАВЧОГО ВИДАННЯ У ПОЛТАВІ

У ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ КРАЄЗНАВСТВА У М.ЧЕРКАСИ ПРОВЕЛИ ЗАСІДАННЯ КРАЄЗНАВЧОГО КЛУБУ «МОЯ ЧЕРКАЩИНА»

28 травня 2024 р., у Всеукраїнський день краєзнавства,  Черкаська обласна організація Національної спілки краєзнавців України на базі авторської школи, Черкаської гімназії № 9 імені О.М. Луценка Черкаської міської ради, провела засідання краєзнавчого клубу «Моя Черкащина»

Фото 1

Відкриваючи засідання краєзнавчого клубу очільник краєзнавців Черкащини зазначив: “Щиро вітаю всіх подвижників краєзнавчого руху в нашій державі, і зокрема, на Черкащині, з професійним святом! Нехай сьогоднішня потужна патріотична складова діяльності кожного краєзнавця наближає нашу Перемогу над рашизмом. Слід зазначити, що краєзнавці Черкащини сьогодні і в лавах Збройних Сил України, і в територіальній обороні, і у активному волонтерському русі. Тож сьогодні, у Всеукраїнський день краєзнавства, щиро вітаю їх зі святом. І пишаюсь тим, що очолюю сьогодні дружну родину краєзнавців Черкащини”.

Під час засідання голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, доктор історичних наук, професор, проректор з гуманітарно-виховних питань Черкаського державного технологічного університету Валентин Лазуренко за дорученням голови Національної спілки краєзнавців України, доктора історичних наук, професора, член-кореспондента НАН України Олександра Реєнта вручив посвідчення членів НСКУ вчителю історії Черкаської гімназії №9 Андрію Стецюку та завідувачці відділу краєзнавства Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка Оксані Писанко. До речі, учасникам клубу «Моя Черкащина» Андрій Стецюк представив цікаві національно-патріотичні креативні проєкти, які реалізують учні гімназії.

Фото 2

Фото 3

З вітальними словами до учасників заходу в онлайн-режимі звернувся почесний краєзнавець України, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації з гуманітарних питань Олександр Шамрай.

Привітати учасників засідання завітала директор гімназії, заслужений працівник освіти України, депутат Черкаської обласної ради Ірина Топчій, яка відзначила важливість краєзнавчого напряму під час навчального процесу.

«Наш колектив усвідомлює важливість краєзнавчої роботи, що ви здійснюєте. Ми ж несемо цю інформацію до наших дітей, батьків. Беремо активну участь у краєзнавчих проєктах. Наприклад, курс «Моя Черкащина» реально працює, подобається учням. І вихід на міжгалузеві проєкти здійснюється завдяки цьому факультативу і спрямований саме на краєзнавче пізнання. Ми намагаємося втілювати ваші ідеї і напрацювання в практичне навчання», – зазначила Ірина Вікторівна.

Фото 4

Валентин Лазуренко відзначив, що невипадково обрали гімназію №9 Черкас локацією для засідання президії обласної спілки краєзнавців та проведення клубу, адже колектив навчального закладу приділяє багато уваги краєзнавчим ініціативам. Голова обласної організації спілки вручив Почесну грамоту Ірині Топчій за непохитну національно-патріотичну та громадянську позицію, небайдужість до історії рідного краю, вагомий внесок у формування української ідентичності.

Також під час засідання презентувати цьогорічну МАНівську роботу мала можливість учениця 10-В класу гімназії, переможниця обласного етапу конкурсу у секції “Історичне краєзнавствоНіка Доан. Вона досліджувала історію зародження та розвитку партнерських відносин і співробітництва між містом Черкаси (Україна) та зарубіжними містами-побратимами. Учасники клубу задавали чимало питань юній краєзнавиці, серед яких були і питання щодо активізації взаємин міст-побратимів Черкас в умовах сучасної російсько-української війни.

Упродовж засідання краєзнавчого клубу «Моя Черкащина» також виступили члени Національної спілки краєзнавців України: директор Державного архіву Черкаської області Тетяна Клименко; археолог, методист секції «Історія» Черкаського обласного центру роботи з обдарованими дітьми Тетяна Нераденко; доктор історичних наук, професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Лариса Синявська; вчитель історії Черкаської гімназії №9 Андрій Стецюк; директор Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка Людмила Дядик; кандидат історичних наук, доцент, завідувачка кафедри історії та права ЧДТУ Ірина Стадник.

фото 5

Принагідно голова Черкаської обласної організації НСКУ Валентин Лазуренко презентував нещодавно видану разом із своїми дітьми Євгеном і Міланою дитячу краєзнавчу книгу оповідань «Дитячі подорожі до історичного Суботова» та вручив відзнаки обласної організації НСКУ краєзнавцям регіону з нагоди Всеукраїнського дня краєзнавства.

КРАЄЗНАВЦІ ЧЕРКАЩИНИ ЄДИНІ: УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!

Богдан КУЛИНИЧ, 

член Національної спілки краєзнавців України

Член Президії НСКУ Олег Бажан узяв у авторській програмі Світлани Леонтьєвої ” Код ідентичності”

Член Президії НСКУ Олег Бажан узяв у авторській програмі Світлани Леонтьєвої ” Код ідентичності” на телеканалі “ДІМ”, присвяченій яскравим особистостям руху шістдесятників ( ІА. Горська та Є. Сверстюк). Дивитися відео тут

Фото 1