Краєзнавці взяли участь у презентації збірник архівних документів «Голод 1921-1923 років у Центральній Україні»

21 листопада 2024 року в День Гідності та Свободи, а також напередодні Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів у Державному архіві Кіровоградської області відбулася презентація збірника архівних документів «Голод 1921-1923 років у Центральній Україні». Упорядники видання: Тетяна Гончарова, Дмитро Кобзар, Лілія Маренець, Сергій Юрченко. Рецензенти збірника: доктор історичних наук Юрій Митрофаненко кандидатка історичних наук Світлана Проскурова та заступник голови Кіровоградської обласної організації НСКУ, директор Центральноукраїнського обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко.

Фото 1

Модератором заходу виступила Тетяна Гончарова, яка зазначила, що колектив упорядників здійснив ґрунтовну роботу з виявлення та опрацювання архівних документів та матеріалів періоду Голоду 1921-1923 років з метою відновлення історичної справедливості та вшанування пам’яті жертв голодоморів.

Фото 2

Зі вступним словом виступила директорка Державного архіву Кіровоградської області Лілія Маренець, яка звернула увагу всіх учасників на вагомості архівних джерел як незамінної бази для історичних досліджень.

Фото 3

У заході взяв участь заступник начальника обласної військової адміністрації Юрій Миколаєнко, який наголосив на важливості збереження та примноження історичної пам’яті українського народу, оскільки кожна сторінка в нашій історії є прикладом необхідності докладання героїчних зусиль у боротьбі за існування нашої держави та незалежність.

Фото 4

Автор передмови збірника, доктор історичних наук Олександр Житков зауважив, що особливістю цього видання є те, що до його підготовки долучилися поряд із працівниками Державного архіву Кіровоградської області також і викладачі та аспіранти-історики Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, що є унаочненням практичних підходів роботи університету з напряму «Історія та археологія».

Презентували видання співупорядники збірника Сергій Юрченко та Дмитро Кобзар, які у своїх виступах описали його складові, а саме головні акценти в розділах та архівні документи з ретроспективи тогочасних реалій.

Перед учасниками заходу також виступили рецензенти збірника Юрій Митрофаненко та Борис Шевченко, які наголосили на необхідності дослідження подій минувшини нашого краю задля убезпечення наступних поколінь від повтору трагедій.

Маємо надію, що цей збірник архівних документів буде однією з головних ланок у побудові майбутніх досліджень істориків та краєзнавців в рамках популяризації наукового пізнання!

За інформацією Кіровоградської ОО НСКУ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *