Шановні колеги!
Запрошуємо вас до участі у «круглому столі» з актуальних проблем столичної топонімії «Топонімія Києва: вчора, сьогодні, завтра» (робоча назва), який відбудеться 9 вересня 2011 року в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вул. Мельникова, 36/1) у рамках Першого фестивалю міської культури та історії. Початок роботи – о 14-00 у залі Вченої ради інституту (ІІІ поверх).
На обговорення учасників цьогорічного Cтолу планується винести, зокрема, такі питання:
– топоніми як носії інформації (географічної/топонімічної, історичної, соціокультурної, лінгвістичної тощо) у системі топонімічного ландшафту Києва;
– київська топонімія як компонент історико-культурного надбання та індивідуального образу міста («київського міфу»);
– відповідність назв сучасних внутрішньоміських об’єктів Києва вимогам часу (зокрема, проблема існування в столиці України численних топонімів – продуктів тоталітарної доби);
– роль топонімів у формуванні образу столиці України в очах іноземних туристів (з огляду на майбутній Чемпіонат Європи з футболу 2012 року);
– різні аспекти топонімічної політики місцевої і центральної влади;
– ставлення суспільства до актуальних проблем столичної топонімії;
– можливості впливу засобів масової інформації на топонімічну ситуацію у столиці й державі загалом.
Закликаємо долучитися до формування переліку тем і напрямів дискусії, який є відкритим для доповнень і уточнень.
Серед запрошених до участі у КС цього року – Лідія Пономаренко, Михайло Кальницький, Олександр Бригинець, Сергій Вакулишин, Ігор Гирич, Олександр Пономарів, Максим Стріха та інші.
Просимо підтвердити вашу участь. Будемо вдячні й за відповіді на питання нашої анкети.
АНКЕТА УЧАСНИКА «КРУГЛОГО СТОЛУ»
«ТОПОНІМІЯ КИЄВА: ВЧОРА, СЬОГОДНІ, ЗАВТРА»
1. Які проблеми в сучасній київській топонімії Ви визначили б як найактуальніші?
2. Ваша оцінка топонімічної політики київської міської влади часів незалежності.
3. Чи вся топонімія Києва може розглядатися як складова частина історико-культурного надбання міста і в яких випадках, на Вашу думку, можливе/потрібне адміністративне втручання до топонімічного ландшафту міста?
4. Ваше ставлення до проблеми існування в столиці України численних топонімів – реліктів тоталітарної епохи (зокрема, з огляду на проведення в Києві заходів Чемпіонату Європи з футболу 2012 року).
5. Як би Ви оцінили діяльність ЗМІ з висвітлення топонімічних проблем?
Контакти організаторів Столу: (098) 429 16 69 (Дмитро Данильчук) + dimidan@ukr.net; (095) 371 01 16 (Євгенія Гринь) – Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вул. Мельникова, 36/1), кафедра мови та стилістики (кімн. 201; тел. 481 45 10)