Один із розділів праці – “Благодійництво української родини Симиренків”, інший – “Напрямки культурно-освітньої та меценатської діяльності родини графів Балашових ХІХ – початку ХХ століть”. Автор праці є кандидат історичних наук, працювала доцентом кафедри педагогіки і методики початкового навчання Інституту педагогіки і психології Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, член Національних спілок краєзнавців і журналістів України. 2015 р. Т. М. Курінна відзначатиме ювілей 30 років діяльності на пощуково-дослідницькій ниві.
Раніше подібні заходи відбулися перед науковцями Інституту помології ім. Л. П. Симиренка НААН України (див. світлину Курінна на трибуні в залі засідань Інституту) і школярами-пошуківцями в рідному с.Млієві на Черкащині. Також у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії Черкаської обласної, універсальної, наукової бібліотеки проходила ювілейна краєзнавча виставка книг, статей, фотоматеріалів “Тетяна Курінна науковець, краєзнавець, викладач” 30-річної пошуково-дослідницької, краєзнавчої діяльності і презентація двох згадуваних, у цій інформації, брошур (Див. світлина із тележурналістами). Дослідник, краєзнавець зробила вагомий внесок у справу вивчення, дослідження і популяризації історико-культурних багатств, традицій рідного краю.
На світлинах автор праці Тетяна Миколаївна Курінна із запрошеними на краєзнавчий захід відпочиваючими санаторію “ Україна” міста Черкас. 16 червня 2015 р. Це десятий краєзнавчий захід Тетяни Курінної на Черкащині. Паралельно на зустрічі-презентації у санаторії “ Україна” міста Черкас і на попередніх краєзнавчих заходах Тетяна Миколаївна презентувала cвою працю “Топоніми Млієва: історичний аспект” (Дивись титулу на світлині). Брошура містить відомості про історію походження назв (топонімів) кутків, вулиць, хуторів, зокрема Платонового, Яхнового і ярів, полів рідного села та ін.
Тетяна Курінна постійно займається науково-організаційною краєзнавчих заходів і проектів та просвітницькою діяльністю благодійності і меценатства родин Середнього Подніпров’я і України та просвітницькою діяльність в краєзнавстві, бере участь у проведенні конференцій, круглих столів, семінарів, читань, популяризації краєзнавства, читає лекції.