Туристичне краєзнавство Прикарпаття: досвід і перспективи — візит делегації НСКУ на Івано-Франківщину

IMG_60251-2 березня 2018 року делегація Національної спілки краєзнавців України (у складі голови Спілки, члена-кореспондента НАН України О.П.Реєнта, членів Президії НСКУ, професора О.Є.Лисенка і прес-секретаря В.І.Милька, завідувача відділу Інституту історії України НАН України М.П.Рудя) здійснила науково-краєзнавчу поїздку на Івано-Франківщину.

IMG_6065Основною метою візиту, який відбувся за організаційної підтримки Івано-Франківської обласної організації НСКУ (зокрема її голови, директора Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Косила Михайла Юрійовича та завідувача видавничо-інформаційного відділу Центру Косило Ірини Вікторівни), стало ознайомлення із розвитком краєзнавства в регіоні та його туристично-рекреаційним потенціалом, діяльністю Івано-Франківського ОДЦТКУМ.

1 березня, у рамках програми поїздки, відбулося засідання круглого столу “Туристичне краєзнавство: досвід і перспективи” в якому взяли участь місцеві краєзнавці, науковці-історики, представники влади та творчих спілок області, музейні працівники, ЗМІ тощо.

IMG_6049Модератор заходу М.Ю.Косило озвучив завдання зустрічі, проінформував про діяльність місцевої краєзнавчої організації Спілки, наголосив на підтримці з боку Відділу туризму Івано-Франківської обласної адміністрації IMG_6045та відзначив потужний туристичний потенціал регіону. Голова НСКУ, член-кореспондент НАН України О.П.Реєнт підкреслив активну діяльність очолюваного М.Ю.Косилом обласного осередку Спілки та вручив йому Орден імені Героя України Михайла Сікорського. Присутній на засіданні круглого столу заступник декана IMG_6062Факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, лауреат Премії імені Дмитра Яворницького М.В.Сигидин ознайомив присутніх зі станом історико-краєзнавчих досліджень в університеті та закликав долучатися до видавничого проекту “ЗУНР: історична IMG_6057енциклопедія”. Начальник Відділу туризму Івано-Франківської обласної адміністрації В.П.Передерко відзначив лідируючі позиції області за показниками туристичної привабливості та підкреслив спільність завдань туристичної галузі і краєзнавства, які виконують важливу роль для українського державотворення. Голова правління Івано-Франківської обласної організації Національної спілки архітекторів України М.М.Капак констатував наявність в області великої кількості історико-культурних та архітектурних пам’яток, які необхідно захищати, відновлювати, а також брати на облік раніше невідомі. IMG_6054Директор Івано-Франківського краєзнавчого музею Я.Є.Штиркало розповів про розвиток музейництва в регіоні, наголосив на необхідності оновлення експозицій і посилення їх освітньо-виховного потенціалу, вдосконаленні чинного законодавства для розширення прав музеїв із метою залучення якнайбільшої кількості відвідувачів.

IMG_6052Учасники круглого столу підкреслили, що Прикарпаття вабить людей своїми неповторними рекреаційними місцинами, унікальними пам’ятками архітектури та історії, гостинністю його жителів.

Цього дня, голова НСКУ О.П.Реєнт зустрівся із керівництвом Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, зокрема Факультету історії, політології і міжнародних наук, та взяв участь у заході, приуроченому до 50-річчя члена Правління НСКУ, декана Факультету туризму, доктора історичних наук, професора Великочого Володимира Степановича. Очільник Спілки вручив ювіляру вітальну адресу від Спілки та Інституту історії України НАН України.

IMG_6080Програма наступного дня візиту делегації НСКУ на Прикарпаття (2 березня) мала практичне спрямування і передбачала ознайомлення із здобутками в галузі туризму та досвідом роботи місцевих краєзнавців. На цьому етапі до краєзнавців із Києва приєднався кандидат історичних наук І.В.Ільницький.

IMG_6068М.Ю.Косило презентував експозиції музею «Відлуння» Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, розповів історію його створення та діяльності.

IMG_6077Далі впродовж дня краєзнавці завітали до села Заріччя Надвірнянського району, побували на Яблуницькому перевалі (931 м), який розташований на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей.

IMG_6076Завершенням візиту стала поїздка до найбільшого гірськолижного курорту України Буковель та відвідування дитячої турбази “Говерла” Івано-Франківського IMG_6072ОДЦТКУМ у Ворохті. Директор комплексу М.Б.Зарецький провів пізнавальну екскурсію тутешнім музеєм та ознайомив із практичним досвідом туристично-краєзнавчої роботи.

IMG_6070За ці два дні делегація Національної спілки краєзнавців України проїхала Івано-Франківщиною понад 230 кілометрів, узяла участь у декількох науково-просвітницьких заходах, зустрілася із низкою місцевих краєзнавців, діячів туристичної галузі, педагогів, музейників та ін. Ця робота продемонструвала наявність невичерпного туристично-краєзнавчого потенціалу регіону, плідну діяльність обласної організації НСКУ та важливу роль Івано-Франківського ОДЦТКУМ у залученні підростаючого покоління до активної діяльності з вивчення історії рідного краю та довкілля.

Текст та фото:
прес-секретар НСКУ
Володимир Милько

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *