За участі члена президії НСКУ Олега Бажана відбулася третя зустріч циклу інтелектуальних бесід «Биківнянський злочин: пошуки правди, пам’ять»

23 листопада 2022 року відбулася третя зустріч циклу інтелектуальних бесід «Биківнянський злочин: пошуки правди, пам’ять», започаткованого Національним історико-меморіальним заповідником «Биківнянські могили» у серпні цього року. Перед учасниками заходу виступив історик, дослідник репресій і державного терору в СРСР,  член президії НСКУ Олег Бажан.

Фото 1

Він підкреслив, що спецділянка НКВС у Биківнянському лісі перебуває в зоні особливої уваги дослідників таємних місць поховань жертв політичних репресій в СРСР. На його думку, попри відкритість багатьох документів, що стосуються роботи радянських репресивних органів, чимало питань щодо функціонування подібних спецоб’єктів, алгоритму поводження чекістів з тілами розстріляних, датування поховань, залишають досі нез’ясованими. Олег Бажан охарактеризував особливості спецділянки у Биківні, порівнявши її з Бутівським і Комунарським розстрільними полігонами (РФ), а також з НКВС-ними могильниками в Україні (Рутченкове поле, Дем’янів лаз та ін.)
Олег Бажан проаналізував розгортання Великого терору на Київщині, приділивши увагу діяльності міжрайонних оперативних груп НКВС і можливим місцям поховання їх жертв у Білій Церкві, Умані, Звягелі. Також історик у бесіді з науковцями Заповідника вказав на дискусійні моменти в історії Биківнянських поховань і наголосив на потребі подальших пошуків документів, пов’язаних не лише з спецопераціями НКВС, а й з реформою самої спецслужби чи, наприклад, інфраструктурного розвитку Києва та селища Биківня.
Відео доступне на Ютуб-каналі, тож його можна переглянути у будь-який час.

ЧЛЕНИ ПРЕЗИДІЇ НСКУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ «УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА В КОНТЕКСТІ БАГАТОВІКОВОЇ ВІЙНИ РОСІЇ З УКРАЇНОЮ: ЦИВІЛІЗАЦІЙНИЙ КОНФЛІКТ» (В.М.Даниленко, О.Є.Лисенко, Р.В.Маньковська)

17 листопада 2022 р. у відділі екранно-сценічних мистецтв та культурології (ЕСМІК) Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології  імені М. Т. Рильського відбувся круглий стіл «Українська культура в контексті багатовікової війни Росії з Україною: цивілізаційний конфлікт».

Фото Читати далі ЧЛЕНИ ПРЕЗИДІЇ НСКУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ «УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА В КОНТЕКСТІ БАГАТОВІКОВОЇ ВІЙНИ РОСІЇ З УКРАЇНОЮ: ЦИВІЛІЗАЦІЙНИЙ КОНФЛІКТ» (В.М.Даниленко, О.Є.Лисенко, Р.В.Маньковська)

ХІ «СІКОРСЬКІ ЧИТАННЯ» ВІДБУЛИСЯ

Цьогорічний Всеукраїнський історико-культурологічний форум «Сікорські читання», який традиційно проходить у Переяславі, відбувся всупереч усім негативним обставинам, що сьогодні супроводжують життя українців. В умовах триваючої російсько-української війни було змінено дату окремих заходів цьогорічного зібрання. Відкриття його роботи кілька разів довелося переносити через масовані повітряні удари з боку росії. Тож його урочиста та презентаційна частини відбулися 16 листопада. У програмі та інших друкованих матеріалах датою проведення вказано 12 жовтня.

Фото 1 Читати далі ХІ «СІКОРСЬКІ ЧИТАННЯ» ВІДБУЛИСЯ

Відбулося засідання президії Національної спілки краєзнавців України (9 листопада 2022 р.)

9 листопада 2022 року відбулося засідання Президії Національної спілки краєзнавців України у рамках якого було обговорено кілька важливих та поточних питань, відзначено активних краєзнавців та вручено премію академіка П. Тронька.

Фото 1 Читати далі Відбулося засідання президії Національної спілки краєзнавців України (9 листопада 2022 р.)

Вручення обласної премії в галузі краєзнавства імені Володимира Полєка

В Івано-Франківську в приміщенні Музею мистецтв Прикарпаття 26 жовтня вручили обласну премію в галузі краєзнавства імені Володимира Полєка – відомого громадського діяча, науковця та літературознавця.

Фото 1 Читати далі Вручення обласної премії в галузі краєзнавства імені Володимира Полєка

Відійшов у вічність член правління Національної спілки краєзнавців України Лев Васильвич БАЖЕНОВ

8 листопада 2022 р. відійшов у вічність член правління Національної спілки краєзнавців України, український історик, професор, академік Української академії історичних наук (УАІН), директор Центру дослідження історії Поділля Інституту історії України НАН України Лев Васильвич БАЖЕНОВ.

Баженов Л.В. Читати далі Відійшов у вічність член правління Національної спілки краєзнавців України Лев Васильвич БАЖЕНОВ

Історичні подорожі Полтавщиною

Полтавська обласна організація Національної спілки краєзнавців України, яку очолює д.і.н., проф., ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій Нестуля, продовжує зберігати історичну пам’ять про минуле України, популяризує результати історико-краєзнавчих досліджень, організовує історичні подорожі видатними місцями Полтавщини.

Фото 1 Читати далі Історичні подорожі Полтавщиною

Вручення загальноукраїнської Премії імені академіка Петра Тронька

В Івано-Франківську відбулось вручення  національної Премії імені академіка Петра Тронька Національної спілки краєзнавців України краєзнавцям Івано-Франківщини за вагомий внесок у справу вивчення, дослідження і популяризації історико-культурних і природних багатств рідного краю. Привітав та вручив премію голова Національної спілки краєзнавців України: Реєнт Олександр Петрович — доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, заступник директора Інституту історії України НАН України, Заслужений діяч науки і техніки України.

Вручення премії_фото

Читати далі Вручення загальноукраїнської Премії імені академіка Петра Тронька

Краєзнавчі зустрічі на Прикарпатті

У Івано-Франківську, відбулась творча зустріч краєзнавців області з головою Національної спілки краєзнавців України Реєнтом Олександром Петровичем — доктором історичних наук, професором, членом-кореспондентом  НАН України, заступником директора Інституту історії України НАН України, Заслуженим діячем науки і техніки України та Лисенком Олександром Євгеновичем — завідувачем відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України, доктором  історичних наук, професором, Заслуженим діячем науки і техніки України членом президії Національної спілки краєзнавців України.

Фото 1 Читати далі Краєзнавчі зустрічі на Прикарпатті

У Кропивницькому відбулася регіональна науково-практична конференція про радянські голодомори в Центральній Україні

18 жовтня 2022 року у Кропивницькому у рамках плану заходів з відзначення в Кіровоградській області 90-х роковин Голодомору 1932 – 1933 років в Україні-геноциду Українського народу відбулась ІХ регіональна науково-практична конференція «Радянські голодомори 20 – 30-х років ХХ століття в Центральній Україні».Фото 1 Читати далі У Кропивницькому відбулася регіональна науково-практична конференція про радянські голодомори в Центральній Україні