Краєзнавча проблематика завжди присутня на конференціях з історії та етнографії Півдня України і навіть сусідніх Молдови та Румунії. Ось і цього разу в Одесі і в Тульчі (Румунія) 11–14 вересня 2018 року пройшли дев’яті етнографічні читання факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, співорганізатором яких є і Одеська обласна організація Національної спілки краєзнавців України.
У роботі конференції взяли участь 49 учасників, із різних міст і установ України, зокрема Національної академії наук України – 4, Державних наукових центрів – 3, музейних установ – 3, закладів вищої освіти – 18, України, Білорусі, Румунії.
Під час роботи конференції заслухано 42 доповіді з проблем дослідження пограниччя, українсько-румунського зокрема, діяльності Одеської обласної державної адміністрації, проектів співпраці Одеської національної наукової бібліотеки з українською діаспорою.
Відбулася презентація навчального посібника декана факультету історії та філософії, голови Одеської обласної організації НСКУ, доктора історичних наук, професора В.Г.Кушніра «Історія і культура українців Північної Добруджі» для дітей-українців в Румунії, Віргілія Ріцька «Українці в Добруджі», збірки матеріалів ІХ міжнародної конференції Одеські етнографічні читання «Українське пограниччя: варіативність традиційної культури» (Одеса, 2018).