15 березня 2019 року в бібліотеці-філії №1 міста Мирнограда, що на Донеччині, відбулася презентація другої частини книги «Покровський район: Час і особистості».
Її героями книги стали люди, які залишили помітний слід в історії краю. Присутні на заході автори видання розповіли про нелегкий шлях від задуму по випуску книги.
Покровський район: Час і особистості: Краєзнавчий нарис. – Книга 2. – Авт. колектив: Луковенко С. та ін. / Передмова В.Романько, І.Зоц. – Львів: Вид-во «Левада», 2018. – 224 с.
Авторами книги стали члени НСКУ І.Шинкаренко, А.Мєдведєв, Д.Бєлоконь, А.Рожкова, С.Луковенко, Т.Костюченко, Г.Носкова, а також відомі краєзнавці, науковці, журналісти: В.Алтухов, А.Тищенко, О.Винниченко, О.Кашивська, Л.Моїсеєнко, В.Перепелиця. У ній вміщено дві передмови, які написали земляки, уродженці цього ж, Покровського району, відомі краєзнавці Валерій Романько, голова Донецької обласної організації НСКУ, та його заступник, Почесний краєзнавець України Ігор Зоц.
У книзі «Покровський район: час і особистості» подано нариси про особистостей, про яких ми раніше або зовсім нічого не чули, або знали дуже мало, про композиторів Сергія Прокоф’єва та Миколу Леонтовича, письменника-страдника Саву Божка, священика Прокопія Драгожинського, який пройшов жорстокі випробування трьома революціями, двома війнами та кількома окупаційними режимами; фотолітописця краю Марка Микитовича Залізняка.
Не менш цікаві долі і в інших героїв книги, про яких нам розповіли автори: Нонна Копержинська, театральна актриса, яка навчалася в школі №28 (зараз це ЗОШ №1); Нечипір Губа, про якого розповів краєзнавець з міста Добропілля Анатолій Мєдвєдєв. Дуже цікава сторінка життя гірничого інженера Олексія Казаринова. З книги ми дізнаємося про Голодомор 1932–1933 років (автор Д.Білоконь), про Українську революцію в Гришинському районі. Невід’ємною складовою політичного життя всього регіону наприкінці 30-х – на початку 40-х років минулого століття були політичні репресії… Згадали видатних українців Данила Шумука та Анатолія Лупиноса, ім’я яких пов’язані з Донеччиною, які віддали своє життя за незалежність України. Більш детальніше присутні дізналися про Федора Трохимовича Моргуна – державного діяча, вченого-агронома, письменника, учасника Другої світової війни.
Завершують книгу тексти Олесі Кашивської «Навічно в серці України» та Анатолія Тищенка «Доброволець з Мирнограда» – про сімох героїв-земляків із зони АТО, які своїм життям заплатили за волю і єдність України. Це: Мандрик Віталій Олегович, загинув 23 лютого 2015 року в прифронтовому Маріуполі; Романов Григорій Георгійович, помер у військовому госпіталі м.Харкова 13 грудня 2016 року; Кириченко Сергій Ілліч, загинув від отриманих поранень в с.Піски 24 вересня 2015 року; Ксенчук Андрій Сергійович, загинув 26 січня 2017 року під час мінометного обстрілу під Маріуполем; Шрамко Костянтин Миколайович, загинув 19 листопада 2016 року у с.Піски; Казарін Владислав Вадимович, загинув 10 серпня 2016 року в зоні АТО під Дебальцевим в результаті обстрілу з боку бойовиків; Олексій Чернишов, загинув 14 вересня 2014 року неподалік населеного пункту Невельське.
Присутні подякували відповідальному редактору книги «Покровський район: час і особистості», члену НСКУ, голові Мирноградського осередку Національної спілки краєзнавців України Сергію Пантелійовичу Луковенку за його працю над книгою.
Видання допоможе користувачам наших книгозбірень, особливо учнівській молоді, вчителям та краєзнавцям краще пізнати історію рідного краю, пройнятися повагою до його минувшини і сучасності, сприятиме налагодженню духовного зв’язку між людьми різних поколінь.
Матеріал підготувала член НСКУ
Наталія Боброва
Здравствуйте, где можно было бы приобрести эту книгу?
Рекомендуємо звернутися до керівництва обласної організації: rom1952@ukr.net