У Бердичеві відбулася VIII Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція “Бердичівська земля як феномен розвитку європейської культури та мистецтва”

Науковий_збiрник_матерiалiв_конференцii«Бердичівська земля як феномен розвитку європейської культури та мистецтва» – тема Всеукраїнської науково-краєзнавчої конференції, що зібрала краєзнавців, науковців, істориків та вчителів 20 червня 2019 року в Музеї історії Бердичева.

Присвятили цьогорічну конференцію 220-річчю від Дня народження відомого французького письменника Оноре де Бальзака та 160-річчю від Загал_не_фото_учасникiвДня народження класика єврейської літератури Шолом-Алейхема. За останні 20 років це 8-ма науково-краєзнавча конференція у Бердичеві, каже голова Житомирської обласної організації НСКУ Павло Скавронський, два десятки літ тому, перша – була присвячена теж річниці, 200-літтю, від Дня народження Оноре де Бальзака.

Серед присутніх у залі, звісно, найбільше бердичівлян, проте 2-Привiтання_Сидоржевського_Михайлаучасниками конференції також були науковці, історики, письменники із Києва, Житомирщини, Полтави, Херсона, Вінниці. Приїхав на рідну Бердичівщину й голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський. До речі, письменник нині працює над книгою і готує її вихід про історію рідного села, Старого Солотвина. 3-Привiтання_Адаменко_В.В.Кількома роками раніше вийшла його книга “Пам’ять нашого роду”.

Привітала учасників науково-краєзнавчої конференції заступник міського голови Бердичева Валентина Адаменко.

4-Вручення_посвiдчення_новим_членамУ рамках конференції голова Житомирської обласної організації НСКУ Павло Скавронський вручив посвідчення новому члену Спілки; звання “Почесний краєзнавець України” отримали доктори історичних наук, професори Володимир Студінський та Іван Ярмошик. У 5-Почесний_краeзнавець Украiни_Ярмошик_I.I.новому збірнику за авторства Івана Ярмошика стаття – про першовитоки історії Бердичева.

Науково-краєзнавчий захід тривав не одну годину. У рамках конференції була гарна нагода придбати чи побачити, окрім цікавих краєзнавчих книг, різноманітну сувенірну продукцію із постатями французького письменника Оноре де Бальзака та кохання його життя – Евеліни Ганської.

Джерело:
ТРК “ВІК”

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *