14 грудня 2021 р. відбудеться XVI Всеукраїнська наукова конференція «Українське краєзнавство як націєтворчий феномен: спадщина, стан і перспективи» (до 30-річчя проголошення незалежності України).
Мета конференції: розширення знань про діяльність Національної спілки краєзнавців України. Важливим на науковому форумі є розгляд таких питань:
- краєзнавство як комплексна складова вивчення та популяризації історії краю;
- методика краєзнавчої роботи як одна з важливих форм донесення інформації про літописи населених пунктів у закладах освіти та в громадській роботі;
- упорядкування досліджень про рідний край та їх джерельна база, способи їх використання, форми організації краєзнавчої діяльності, застосування краєзнавчих знань в освітньому процесі;
- організація краєзнавчої, пошукової, музейної, пам’яткоохоронної діяльності в закладах освіти, музейній, бібліотечній та архівній роботі.
Організатори: Міністерство освіти і науки України, Національна спілка краєзнавців України, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (Факультет історії, політології і міжнародних відносин, Факультет туризму), Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Івано-Франківський національний медичний університет, Івано-Франківська обласна організація НСКУ, Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.
Матеріали на конференцію просимо подавати за такими тематичними блоками:
- освітянське краєзнавство;
- музейне краєзнавство;
- етнографічне краєзнавство;
- мистецьке краєзнавство;
- літературне краєзнавство;
- краєзнавча персоналістика.
До участі у Всеукраїнській науковій конференції запрошуємо вчених, молодих науковців, краєзнавців, студентів, вчителів, музейних і архівних працівників, представників громадських організацій.
Матеріали доповідей будуть опубліковані у збірнику матеріалів конференції.
Робота конференції буде проводитися у формі дискусійних панелей за такими темами:
- Витоки і становлення українського історико-краєзнавчого руху у ХІХ–ХХ ст.
- Історико-краєзнавча спільнота України після 1991 року: сучасний стан і перспективи розвитку.
- Новітні науково-методологічні підходи у вивченні історико-краєзнавчого районування України, Прикарпаття.
- Тематичне розмаїття краєзнавчого пошуку у 1991–2021 рр.: локальні форми, регіональна специфіка, проєкція на українство (соборницький концепт).
- Перспективи краєзнавчих об’єктів Івано-Франківщини в контексті ностальгійного туризму.
- Локальна історія Прикарпаття як містознавство (крізь призму урбаністики).
Для участі в конференції необхідно до 20 жовтня 2021 р. зареєструватися в онлайн (або звичайній) формі на сайті Факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (https://ipmv.pnu.edu.ua/) й Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (http://tourismcenter.if.ua/) та до 1 листопада 2021 р. направити статтю (доповідь) згідно вимог (додаток 1).
Для реєстрації можна використати Google-форму за посиланням: https://forms.gle/2K8xkK7iHAJMvX3f7
Робоча мова конференції – українська
E–mail: if.oblpnz@gmail.com
Адреса оргкомітету: Івано-Франківська обласна організація Національної спілки краєзнавців України та Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, вул. Нечуя Левицького, 19, м. Івано-Франківськ; факультет історії, політології і міжнародних відносин та факультет туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, вул. Шевченка, 57, 76018, м. Івано-Франківськ.
Контактні телефони:
Милько В.І. – 097 82 17 775
Королько А.З – 096 745 26 43
Райківський І.Я. – 096 920 59 85
Качкан В.А. – 068 475 32 02
Великочий В.С. – 050 373 42 11
Малярчук О.М. – 095 897 52 72
Косило М.Ю. – 067 72 78 464
Просимо зазначену вище інформацію довести до відома керівників закладів освіти, представників органів державної влади, місцевого самоврядування та громадських організацій.
З повагою,
ОРГКОМІТЕТ КОНФЕРЕНЦІЇ
One thought on “XVI Всеукраїнська наукова конференція «Українське краєзнавство як націєтворчий феномен: спадщина, стан і перспективи» (анонс)”