28 серпня 2021 року, з нагоди 30-річчя Незалежності України, у форматі історико-краєзнавчої експедиції, члени Національної спілки краєзнавців України завітали до міста Корсунь-Шевченківський, що на Черкащині.
У рамках одноденної поїздки краєзнавці ознайомилися із тутешніми історико-архітектурними та природними пам’ятками, культурно-освітніми установами, ландшафтними краєвидами.
До складу делегації увійшли представники керівних органів Спілки та професорсько-викладацького складу Університету Григорія Сковороди у Переяславі, які формують основу місцевого осередку НСКУ, зокрема: голова НСКУ, член-кореспондент НАН України Олександр Реєнт, ректор Університету Григорія Сковороди у Переяславі, академік НАПН України Віктор Коцур (заступник голови), докторка історичних наук Руслана Маньковська (заступниця голови), докторка історичних наук Надія Коцур (завідувачка кафедрою Університету Григорія Сковороди у Переяславі), кандидати історичних наук Оксана Костенко (доцентка Університету Григорія Сковороди у Переяславі) та Володимир Милько (прес-секретар НСКУ).
У якості місцевого координатора експедиції виступила директорка місцевого видавництва Ірина Майдаченко, а пізнавальну екскурсію провела завідувачка музею історії Корсунь-Шевченківської битви Тетяна Полякова.
Під час візиту основну увагу було приділено екскурсії до Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника.
Краєзнавці мали можливість оглянути експозиції історичного музею, який розміщується в шести залах, і детально ознайомитися із минулим Корсунщини в контексті історії України від найдавніших часів до сьогодення.
Натомість у художній галереї (14 експозиційних залів) представлено твори живопису та скульптури, починаючи з кінця XVIII ст. і до наших днів.
Огляд експонатів музею історії Корсунь-Шевченківської битви дозволив детальніше зрозуміти перебіг цієї наступальної операції на загальному тлі подій Другої світової війни на українських теренах.
Також у рамках експедиції делегація НСКУ ознайомилася із місцевим палацовим ансамблем заповідника, який побудовано наприкінці XVIII ст. (із пізнішими добудовами), що відомий як Садиба Лопухіних і розташований на гранітних скелях берегу річки Рось. Унікальний зовнішній вигляд, історія побудови і розвитку архітектурної пам’ятки наочно засвідчує необхідність більш вагомої державної підтримки задля її реставрації та збереження.
Насамкінець, краєзнавці прогулялися навколишнім ландшафтним парком та оглянули витвори природи, рукотворні скульптурні пам’ятки та архітектурні композиції.
Наприкінці експедиції голова НСКУ, член-кореспондент НАН України Олександр Реєнт, разом із заступниками, вручив відзнаки місцевим краєзнавцям та активістам Спілки, подякував за плідну роботу і привітав присутніх із нещодавно відзначеним 30-річчям Незалежності України.