У грізний час військового сьогодення наш народ із незламною вірою в Перемогу став на боротьбу з російським неоімперіалізмом та багатовічним ворогом України за свою Волю і Свободу. Нині кожен українець тримає лінію фронту!
Важливо, щоб регіональні організації НСКУ приділяли належну увагу наданню допомоги біженцям і внутрішньопереміщеним особам, створенню реєстру пошкоджень і руйнувань нерухомих пам’яток України, посиленню співпраці із закладами вищої освіти тощо.
Краєзнавці, усвідомлюючи важливість гуртування молоді довкола історико-культурних ідеалів нашого минулого, продовжують на освітньому напрямку плекати майбутнє незалежної України.
Національна спілка краєзнавців України з Київською малою академією наук учнівської молоді з березня 2022 р. в межах спільного освітньо-культорологічного проєкту «Музейна педагогіка в освітньо-культурному просторі Києва: проблеми, сьогодення, перспективи» щовівторка проводить онлайн-лекторій «Видатні діячі на захисті культурної спадщини України» та щоп’ятниці – «Музейний марафон – 2022 р.». Основна ідея вебінарів – об’єднати учнівську молодь, освітян, педагогів, науковців, краєзнавців, музейників, пам’яткознавців довкола актуальних проблем збереження культурних цінностей в умовах війни, вивчення історичного досвіду попередніх поколінь, діяльності видатних особистостей України з відстоювання та захисту історико-культурного надбання нашого народу.
22 березня розмову з молоддю проводила Руслана Маньковська – заступниця голови Національної спілки краєзнавців України, провідна наукова співробітниця Інституту історії України НАН України, докторка історичних наук.
Учасники зустрічі вшанували хвилиною мовчання полеглих за нашу державу українців, згадали подвиг одного із мужніх захисників, Героя України, льотчика-аса Олександра Оксанченка, який 25 лютого 2022 р. загинув в повітряному бою в небі над Київщиною.
Висвітлюючи стійкість українців, які в усі часи захищали національну історико-культурну спадщину, спікерка розповіла про видатного державного та громадського діяча, засновника та багаторічного голову Національної спілки краєзнавців України, Героя України, академіка НАН України Петра Тимофійовича Тронька. Життєвий подвиг цього великого українця надихає молодих людей цінувати і оберігати, захищати та відстоювати кожну пам’ятку в рідному селі, краї та державі.
Цікавими та пізнавальними для учнів стали зустрічі з Антоніною Піпко, науковою співробітницею відділу фондової роботи Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності та Олегом Топилком, начальником відділу музейно-освітньої роботи Національного заповідника «Києво-Печерська Лавра».
Музейники розповіли про діяльність своїх закладів зі збереження культурних пам’яток, зупинилися на долях видатних постатей, які передали наступним поколінням унікальну культурну спадщину.
ВІДСТОЇМО І ЗБЕРЕЖЕМО УКРАЇНУ, ЇЇ НАРОД І КУЛЬТУРУ!