Звіт Волинської обласної організації НСКУ за 2012–2016 рр.

Волинська-зв.Волинську обласну організацію НСКУ очолює Бондаренко Геннадій Васильович — завідувач кафедри документознавства і музейної справи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, кандидат історичних наук, Заслужений працівник освіти України.

Звіт Волинської обласної організації НСКУ за 2012–2016 рр.

Організаційна робота

За п’ять років проведено 25 засідань правління ВОО НСКУ, на яких розглянуто більше 100 питань щодо організації роботи правління і діяльності членів ВОО НСКУ.
Зокрема, такі важливі як:
– про прийом в члени НСКУ (Волинська обласна організація нараховує 147 членів Спілки);
– про систему організації краєзнавчої освіти у Волинській області та подальшу розробку програми курсу «волинезнавство»;
– про проведення краєзнавчих конференцій у Щацьку, Затурцях, Володимирі-Волинському, Ковелі, Маневичах, Рокинях і присвячених О. Ошуркевичу; М. Левицькому;
– про проведення краєзнавчих конференцій у Луцьку;
– про некрополі Волині, у Торчині;
– про організацію і проведення краєзнавчих читань, присвячених пам’яті Г. Гуртового;
– про участь у відзначенні 200–річчя від дня народження Т. Шевченка; вирішено:
а) підготувати інформацію про пам’ятники і пам’ятні місця Т. Шевченка в області,
б) подати статтю у журнал «Краєзнавство»,
в) подати матеріали у Президію НСКУ до книги про Т. Шевченка «Краєзнавча Шевченкіана України»;
– про 145-ти річчя від дня народження Лесі Українки;
– про підсумки роботи і відзначення 25-ти річчя ВОО НСКУ;
– про проведення звітно-виборної конференції ВОО НСКУ у листопаді 2014 р., на якій було обрано Правління ВОО НСКУ і обрано Головою Г.В. Бондаренка.

Розглядалися також питання координації роботи Центру дослідів Волині при Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки та лабораторії волинезнавства при Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти; про роботу з учнівською та студентською молоддю і співпрацю викладачів вишів: про підготовку до відзначення 75-ти річного ювілею Волинського Центру туризму спорту та екскурсій 70-ти річчя історичного факультету.

Відбулося представлення членів Спілки до премій НСКУ: імені Петра Тронька — Г. В. Бондаренка (2013); імені Миколи Сікорського — О. Остапюка (2014), О. Середюка і П. Хомича (2016).
Щороку відбувається висунення кандидатів на обласні премії у номінаціях імені М. Куделі, імені О. Цинкаловського та імені В. Кмецинського у Камінь-Каширському районі та висунення відомих краєзнавців на стипендії облдержадміністрації.

Важливим є постійне питання про співпрацю з часописами «Країзнавство», «Літопис Волині», «Яровиця» і «Педагогічний пошук» та підготовку публікацій, книг і статей на актуальні теми членами ВОО НСКУ.

Активізували свою роботу краєзнавчі осередки: Володимир-Волинський (В. Стемковський), Ковельський (Анатолій Семенюк), Камінь-Каширський (В. Хитрик), Любомльський (О. Остапюк), Маневицький (П. Хомич). Організовано і проведено більше 30 історико-краєзнавчих конференцій «Минуле і сучасне Волині та Полісся», на рівні міжнародному і всеукраїнському.
15 грудня 2016 року у Луцьку була проведена конференція присвячена 150–річчю від дня народження Модеста Левицького, видано збірник конференції (вип. 60) і вибрані твори М. Левицького. На цій конференції обрано на 6 з?їзд НСКУ трьох делегатів:
Бондаренка Геннадія Васильовича — голову ВОО НСКУ, професора СНУ ім. Лесі Українки;
Силюка Анатолія Михайловича — заступника голови ВОНСКУ, директора Волинського краєзнавчого музею;
Шваба Анатолія Георгійовича – заступника голови ВОНСКУ, декана історичного факультету СНУ ім. Лесі Українки.

Члени спілки взяли участь в таких краєзнавчих заходах Волинської області 2012–216 рр.

 2012 рік:

27 березня. Історико–краєзнавча конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Стара Вижівка».
30 березня. Любартівські читання. ІКЗ «Старий Луцьк».
Квітень. Конкурс школярів Луцького району з історії. ЗОШ с.Рованці.
5 травня. 1020 років Волинської єпархії. Володимир-Волинський.
11–12 травня. Минуле і сучасне Волині та Полісся. Україна та Волинь у Наполеонівських війнах. Луцьк.
15 травня. Фестиваль науки у ВНУ. Луцьк.
16–18 травня. Фестиваль музеїв. Луцьк.
25 травня. Луцьк. Презентація альбому В. Літевчука «Луцьк у давніх листівках, гравюрах і фотографіях» (Луцьк: Ініціал, 2012).
29 травня. Луцьк. Презентація книги О. Савчука «Свої серед своїх. Депортації українців з Холмщини й Підляшшя в 1944–1947 р.» (Луцьк, 2011. — 240 с.).
20 вересня. Ратне — Кортеліси. Минуле і сучасне Волині та Полісся. Ратнівщина в історії України та Волині. XLII Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція, приурочена 70–річчю Кортеліської трагедії 1942 року.
30 вересня — 1 жовтня. Засідання Правління Національної спілки краєзнвців України.
18–19 жовтня. Луцьк. ЛТНУ. Перша Всеукраїнська науково–практична конференція «Освіта і культура Волині: історія та сучасність».
25 жовтня. Меджибіж. Історико–культурний заповідник. Восьма науково-краєзнавча конференція «Стародавній Меджибіж в історико-культурній спадщині України: архітектурна спадщина оборонних споруд від найдавніших часів до кінця XVIII ст.»
8 листопада. Луцьк. Палац учнівської молоді. Голова журі конкурсу «Ми волиняни».
14–15 листопада. Луцьк. Духовна семінарія. ІІІ науково-практична конференція «Історія та сучасність Православ’я на Волині».
22 листопада 2012 р., Луцьк. ВКМ. XLIII Волинська обласна наукова історико-краєзнавча конференція, присвячена 200-річчю від дня народження, 175–річчю переїзду на Волинь та 125-річчю від дня смерті відомого польського письменника Юзефа Ігнація Крашевського.

 2013 рік:

15 травня. Луцьк. Фестиваль науки у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки.
25 травня. Любартівські читання. ІКЗ «Старий Луцьк».
Травень. Луцьк. Презентація книги. В. Шабаровського «Караїми на Волині».
3–5 червня. Київ — Світязь — Луцьк. Виїзне засідання Президії правління Національної спілки краєзнавців країни.
14 червня. Конференція. Затурці. Минуле і сучасне Волині та Полісся. Локачинській район в історії України та Волині.
16–18 травня. Фестиваль музеїв. Луцьк.
19–20 червня. Конференція. Луцьк — Володимир-Волинський. Минуле і сучасне Волині та Полісся, присвячена 1025-річчю Християнства і 1025-річчю Володимира-Волинського.
19–20 червня. Луцьк. Всеукраїнська наукова конференція «Волинська трагедія: через історію до порозуміння».
22–23 червня. Рокині. Волинь — край козацький. ІІІ історико-краєзнавча конференція.
Червень. Луцьк. Презентація книги А. Бондарчука «Луцьке Хрестовоздвиженське братство».
12 липня. Київ. Участь у засіданні Пленуму НСКУ і на врученні премії імені академіка Петра Тимофійовича Тронька членам ВОО НСКУ В. Комзюк, В. Мельнику і Н. Пушкар.
21–23 серпня. Маневичі. Краєзнавча міжнародна конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Історія єврейської громади Волинської області».
27–28 серпня. Луцьк. ХХ міжнародна наукова конференція «Волинська ікона: дослідження та реставрація», м. Луцьк.
3 вересня. Володимир–Волинський–Зимне. Міжнародна наукова богословсько-історична конференція «Володимир-Волинська єпархія духовно-культурна спадщина Київської Русі».
12–14 листопада. Луцьк. IV науково-практична конференція Історія та сучасність православ’я на Волині. Матеріали 12–14 листопада 2013 р.
У вересні–листопаді проведено з Луцьким Палацом учнівської молоді пізнавально-краєзнавчий конкурс «Ми волиняни», присвячений історії випускників шкіл і району, де розташовані школи.
У листопаді в Луцькому педагогічному коледжі проведено науково-краєзнавчу конференцію «Волинь напередодні Першої світової війни».
12–13 грудня. Ковель. Краєзнавча конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Ковель і Ковельщина в історії України та Волині».
Проведено сім конференцій «Минуле і сучасне Волині та Полісся»

 2014 рік:

28–29 червня. с. Колодяжне. Конференція: Минуле і сучасне Волині та Полісся. Олена Пчілка, Леся Українка і родина Косачів в історії української та світової культури.
21 липня. Луцьк. Волинська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олени Пчілки. Презентація книги «Золоті зірки Волині».
13 серпня. Ковель, Вербка, Нечимне. Семінар, присвячений 5-ти річчю музейної експозиції «Лісової пісні» в ур. Нечимне і 25-ти річчю ВОО НСКУ.
16–17 жовтня. Луцьк, Волинська ікона: дослідження та реставрація. ХХІ міжнародна наукова конференція.
11 листопада. Луцьк. Волинська духовна семінарія. Історія та сучасність православ’я на Волині.
20 листопада. Луцьк. Проведено обласну звітно-виборну конференцію ВОО НСКУ, на якій заслухано звіт керівних органів і обрано новий склад правління. Головою обласної організації обрано професора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Заслуженого працівника народної освіти України, Лауреата премії імені Дмитра Яворницького Геннадія Бондаренка на наступні 5 років.
20 листопада. 52-га Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція, присвячена 25-ти річчю з часу створення Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Розвиток краєзнавства і краєзнавчої освіти на Волині».
26 листопада. Луцьк. Волинський краєзнавчий музей. Музейна педагогіка. Семінар.
26 листопада. Луцьк. Палац учнівської молоді. Фінал конкурсу краєзнавчо-пізнавальної програми «Ми волиняни».
26 грудня. Торчин. Краєзнавчі читання пам’яті Григорія Гуртового.

2015 рік:

16 січня. Волинськка облдержадміністрація. Засідання Громадської ради.
27 січня. Управління культури. Консультативна рада. Про нові пам’ятки в області. Ковельський район.
27 січня. ВІППО. Луцьк. Круглий стіл. 70 років від дня народження Є. І. Франчука.
28 січня. СНУ. Музей Лесі Українки. Вечір, присвячений 145-й річниці художника Андроника Лазарчука . Волинська інтелігенція в кінці ХІХ — початку ХХ ст.
Лютий. Виставка. Волинський регіональний музей історії українського військ «Волинські чехи в роки Першої світової війни».
5 травня. Обласна бібліотека. Презентація книги О.Дем’янюка і Г.Гулька «Волинський пантеон».
20 травня. Стара Вижівка — Сереховичі. Минуле і сучасне Волині та Полісся. Сереховичі та Старовижівщина у світовій та українській історії. LIII Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція, присвячена 24-й річниці Незалежності України.
22 травня. Луцьк, ЛІКЗ «Старий Луцьк». ХІ наукова конференція «Любартівські читання», присвячена 930–й річниці першої писемної згадки про м. Луцьк та 30-й річниці створення Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку.
28 травня. Луцьк. Обласна бібліотека ім. Олени Пчілки. LIV Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція, присвячена 75-ти річчю від дня заснування Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки.
8 вересня. Луцьк. ВКМ. Круглий стіл «Волинь у Другій світовій війні» до 70-ти річчя завершення війни.
20–23 жовтня. Луцьк. СНУ ім. Лесі Українки, кафедра документознавства і музейної справи. Науково-методичний семінар. Державний музей Михайла Грушевського у Львові.
21–22 жовтня. Луцьк. ВКМ. Волинська ікона: дослідження та реставрація. 22 міжнародна наукова конференція.
23 жовтня. Володимир–Волинський. Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція.
26 жовтня. Палац учнівської молоді. Конкурс, 1-й тур «Ми — волиняни».
30 жовтня. Меджибіж. ХIV науково-краєзнавча конференція «Стародавній Меджибіж в історико-культурній спадщині України: містечка Правобережної України — історія проблеми, перспективи розвитку».
6 листопада. Київ. Всеукраїнська наукова конференція «особистість в українській історії: погляд крізь віки (до 100-річчя від дня народження академіка НАНУ П. Т. Тронька)».
10 листопада. Палац учнівської молоді. Конкурс, 2-й тур «Ми — волиняни».
25 листопада. ВКМ. Науково-краєзнавча конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Некрополі Волині».

2016 рік:

19 січня 2016 р. Луцьк. Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки. Історичний факультет. Засідання вченої ради факультету з нагоди 70–річчя Г. В. Бондаренка і презентація книг: Бондаренко Г. В. Спеціальні історичні дисципліни: навчальний посібник / Геннадій Бондаренко. — Луцьк: Вежа–Друк, 2015. — 424 с.; Бондаренко Г. В. Теорія і методологія історії: поняття і категорії історичного пізнання. Словник-довідник / Г. В. Бондаренко. — Луцьк: Надстир’я, 2015. — 92 с.; Бондаренко Г. Історична топоніміка Волинської області: назви населених пунктів / Г. Бондаренко, В. Кихтюк. — Луцьк: Надстир’я, 2016. — 368 с.
5 лютого. ВІППО. Презентація книг і творча зустріч Г. Бондаренка із слухачами ВІППО.
12 лютого. Луцьк. Творча зустріч з нагоди 60-річчя В. С. Мельника — члена Національної спілки краєзнавців України і члена Національної спілки журналістів України.
18 лютого. Луцький палац культури. Вечір пам’яті сенаторки Олени Левчанівської з нагоди 135-річчя від дня народження. Виступ.
19 лютого. ВКМ. Презентація книг і творча зустріч Г. Бондаренка з працівниками Волинського краєзнавчого музею.
24–25 лютого. Колодяжне. VIII Всеукраїнська науково–практична конференція, присвячена 145-річчю від дня народження Лесі Українки.
1 березня. Історичний факультет. Науковий семінар з питань збереження та реставрації давнього човна-довбанки виявленого у Маневицькому районі.
17 квітня. Луцький історико-культурний заповідник. Урочистості до Дня пам’яток історії та культури. Відкриття виставки архітектора Р. Метельницького.
18 квітня. Волинський краєзнавчий музей. Вечір портрет. «Життєвий і творчий шлях Л. Маслова — архітектора, вченого, дослідника, патріота».
18–22 травня. ВКО ВУТ «Просвіта» і СНУ ім. Лесі Українки. Луцьк–Світязь. Конференція «Просвіта» і розвиток громадсько-культурного життя в Україні: історія та сучасність.
19 травня. Луцьк. Богословська академія. Конференція з історії церкви.
25 травня. ВКМ. Відкриття виставки художніх робіт і колекції вишивок Олександра Шума — воїна АТО.
27 травня 2016 р. ІКЗ «Старий Луцьк». Любартівські читання.
20 серпня. Історико-культурний заповідник. Луцьк. VI Міжнародна науково-практична історико-краєзнавча конференція конференції «Дзвони в історії і культурі народів світу».
20 серпня. Історико-культурний заповідник. Луцьк. VI Міжнародна науково-практична історико-краєзнавча конференція «Дзвони в історії і культурі народів світу».
23 серпня. Виступ на Волинському телебаченні «Схід і Захід разом». Про геральдику в Україні до Дня Українського Прапора.
23 серпня. Виступ на Волинському телебаченні «Схід і Захід разом». Про геральдику в Україні до Дня Українського Прапора.
29 вересня, смт Торчин, Будинок культури, музей імені Г.Гуртового. Другі Всеукраїнські краєзнавчі читання, присвячені пам’яті Григорія Гуртового.
2 жовтня — 12 жовтня. Луцьк. Відзначення 70-річчя історичного факультету СНУ. Презентації діяльності кафедр факультету. 6 жовтня урочистості в актовому залі історичного факультету, за участю і вшануванням викладачів і випускників різних років.
21 жовтня. Луцьк. Волинський регіональний музей воєнної історії та українського війська. Презентація «Книги пам’яті» воїнів, які загинули в АТО. Видання включає Волинську і ще сім областей.
1 листопада. Палац учнівської молоді. Конкурсна програма «Ми – волиняни». Півфінал.
8 листопада. Волинська духовна семінарія. Конференція «Історія та сучасність православ’я на Волині».
23 листопада. Палац учнівської молоді. Конкурсна програма «Ми — волиняни». Фінал.
25 листопада. ВКМ. LIX Всеукраїнська історико-краєзнавча «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Голодомор в Україні 1946–1947 років».
25 листопада. СНУ ім. Лесі Українки. Наукова конференція з питань польсько–українського конфлікту часів Другої світової війни.
15 грудня. Луцьк. ВКМ. LX Всеукраїнська історико-краєзнавча «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Модест Левицький в історії України і Волині та проблеми формування інтелектуальної еліти».

Звіт Волинської обласної організації НСКУ за 2012–2016 рр.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *