Архів категорії: Сумська обласна організація

У Сумах відбувся круглий стіл, присвячений Дню захисників і захисниць України «Військові традиції в Україні: від давнини до сьогодення»

Круглий_стiл_08.10.2021_58 жовтня 2021 року у Сумах, на базі Навчально-наукового інституту історії, права та міжнародних відносин Сумського державного педагогічного університету ім.А.С.Макаренка, відбувся круглий стіл, присвячений Дню захисників і захисниць України «Військові традиції в Україні: від давнини до сьогодення».

Круглий_стiл_08.10.2021_1До участі в заході долучилися члени Національної спілки краєзнавців України, представники Сумської обласної державної адміністрації, Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, учасники російсько-української війти, викладачі та студенти.

Модератором заходу виступив Олександр Вовк, член Правління Сумської обласної організації НСКУ, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України.

Продовжувати читання У Сумах відбувся круглий стіл, присвячений Дню захисників і захисниць України «Військові традиції в Україні: від давнини до сьогодення»

У Сумах відбувся Всеукраїнський семінар-тренінг з національно-патріотичного виховання

Всеукр_семiнар_НПВ_23.09.2021_123-25 вересня 2021 року у м.Суми на базі Управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації відбувся Всеукраїнський семінар-тренінг з національно-патріотичного виховання.

До участі в заходах долучилися члени Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, котрі складають основу Експертної групи обласної Координаційної ради з національно-патріотичного виховання.

Продовжувати читання У Сумах відбувся Всеукраїнський семінар-тренінг з національно-патріотичного виховання

Вітаємо із 70-річчям Почесного краєзнавця України Шаміля Акічева

128 вересня 2021 року виповнюється 70 років Почесному краєзнавцю України, науковому співробітнику Конотопського міського краєзнавчого музею імені О.М.Лазаревського Шамілю Акічеву.

Детально про ювіляра можна почитати на порталі Конотоп.city

У цей святковий день щиросердно бажаємо Шамілю Мулламовичу крицевого козацького здоров’я й довголіття, особистого щастя й добробуту, творчої наснаги й подальших плідних здобутків на ниві дослідження історії України та Конотопщини зокрема, терпіння, сил, мудрості, щасливого сьогодення та радісного майбуття, здійснення усіх творчих і життєвих планів!

Продовжувати читання Вітаємо із 70-річчям Почесного краєзнавця України Шаміля Акічева

Підведено підсумки Х краєзнавчого, історико-культурологічного конкурсу імені П.М.Коцура

конкурсу імені П.М.Коцура-2021У Недригайлівському краєзнавчому музеї – відділі Державного історико-культурного заповідника «Посулля» 18 вересня 2021 року відбулося підведення підсумків Х краєзнавчого, історико-культурологічного конкурсу імені П.М.Коцура – відомого на Сумщині та в Україні краєзнавця, публіциста, педагога.

конкурс імені П.М.КоцураРік видався врожайним на матеріали конкурсу, тому, мабуть, і зібралося цього року так багато зацікавлених людей у стінах музею. Людей небайдужих до історії рідного краю, сповнених любові до рідної землі, які прийшли підтримати цю славну традицію вдячних синів до пам’яті свого батька.

Продовжувати читання Підведено підсумки Х краєзнавчого, історико-культурологічного конкурсу імені П.М.Коцура

V Міжнародна наукова конференція «Історико-краєзнавчі дослідження: традиції та інновації»

конференція_2021Запрошуємо взяти участь у роботі V Міжнародної наукової конференції «Історико-краєзнавчі дослідження: традиції та інновації», що відбудеться 11–12 листопада 2021 р. на базі навчально-наукового інституту історії, права та міжнародних відносин СумДПУ імені А.С.Макаренка.

Планується робота за такими напрямами:

 • історія України
 • історичне минуле Сумщини
 • всесвітня історія та міжнародні відносини
 • етнологія
 • археологія
 • джерелознавство, історіографія та спеціальні історичні дисципліни
 • історичне краєзнавство, охорона пам’яток культурної спадщини, музеєзнавство, туризм
 • культура, освіта, наука, право в минулому та сучасному

Інформаційний лист

Продовжувати читання V Міжнародна наукова конференція «Історико-краєзнавчі дослідження: традиції та інновації»

ІІ Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Сумські історико-краєзнавчі студії»

Сумські краєзнавчі студії - 2021Запрошуємо взяти участь у роботі ІІ Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Сумські історико-краєзнавчі студії», яка відбудеться 28 жовтня 2021 року на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Тематичні напрями роботи конференції:

 • Історіографічні та джерелознавчі проблеми регіональних досліджень
 • Біографічні та генеалогічні дослідження
 • Історія регіонів України
 • Історія освіти Сумської області
 • Історія населених пунктів Сумщини
 • Історичні процеси на Сумщині

Інформаційний лист

Продовжувати читання ІІ Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Сумські історико-краєзнавчі студії»

Книга Л.Іванченко та Л.Проценка “Сторінки історії села Дубовичі Глухівського повіту Чернігівської губернії”

001._титулВийшла друком книга краєзнавців Лесі Іванченко та Леоніда Проценка “Сторінки історії села Дубовичі Глухівського повіту Чернігівської губернії: XVIII – початок XX ст. (за матеріалами парафіяльних та інших джерел)” (К., 2021).

Видання схвалено до друку на засіданні Президії Національної спілки краєзнавців України 30 червня 2020 р.

У книзі представлено відомості про жителів села Дубовичі кінця XVIII – початку XX ст. Оприлюднення фрагментів із наявних на сьогодні парафіяльних джерел Рідзво-Богородицької церкви поповнить архів біографічної документації новими іменами, вважають автори.

527b8c_be038e31fc884c4eaed74ae983f24baf_mv2

Продовжувати читання Книга Л.Іванченко та Л.Проценка “Сторінки історії села Дубовичі Глухівського повіту Чернігівської губернії”

У Сумах відбулася презентація книги Олега Корнієнка «Шляхами предків: засади національно-патріотичного (козацького) виховання»

Шляхами предків1 липня 2021 року о 14.00 в Конгресс-центрі Сумського державного університету (вул. Петропавлівській) відбулася презентації книги Олега Корнієнка «Шляхами предків», виданої Сумською обласною організацією НСКУ.

На презентації були присутні краєзнавці, представники виховних організацій військові та члени Координаційної ради з національно-патріотичного виховання Сумської облдержадміністрації.

Продовжувати читання У Сумах відбулася презентація книги Олега Корнієнка «Шляхами предків: засади національно-патріотичного (козацького) виховання»

На Сумщині відбувся науково-методичний семінар “Подолання історичних міфів у вивченні історії”

IMG_47382 червня 2021 р. на базі Навчально-наукового інституту історії, права та міжнародних відносин Сумського державного педагогічного інституту імені А.С.Макаренка відбувся науково-методичний семінар «Подолання історичних міфів у вивченні історії».

IMG_4684До його проведення долучилося  більше 70 учасників, зокрема викладачі ВНЗ, вчителі історії, викладачі історичних дисциплін різних навчальних закладів Києва, Сум, Конотопа, Глухова, Шостки, Ромен, Недригайлова та ін.

Семінар було організовано спільними зусиллями кафедри історії України, кафедри  всесвітньої історії, міжнародних відносин та методики навчання історичних дисциплін СумДПУ імені А.С.Макаренка, Українським інститутом національної пам’яті, Сумською обласною організацією НСКУ.

Продовжувати читання На Сумщині відбувся науково-методичний семінар “Подолання історичних міфів у вивченні історії”

На ресурсі “Сумський історичний портал” розміщено розширену версію обласного тому “Книги Пам’яті України”

До Дня пам’яті та примирення на ресурсі “Сумський історичний портал” розміщено розширену й уточнену електронну версію обласного тому “Книги Пам’яті України” в якій поіменно увічнені уродженці та мешканці Сумської області – жертви Другої світової війни 1939-1945 рр.

Окремі файли подані по 7 містах обласного значення та 18 районах згідно старого поділу (до 2020 року).

Продовжувати читання На ресурсі “Сумський історичний портал” розміщено розширену версію обласного тому “Книги Пам’яті України”