Всеукраїнська краєзнавча конференція

28 – 29 квітня ц.р. у м. Києві була проведена Всеукраїнська краєзнавча конференція “А ми тую славу збережемо”, присвячена 70-й річниці перемоги над нацизмом у Європі в роки Другої світової війни (далі – конференція). Конференцію проводив Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді у партнерстві з Радою Організації ветеранів України та Національною спілкою краєзнавців України.

Урочисте відкриття конференції відбулося в Меморіальному комплексі “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років”.

Виставка пошукових матеріалів учасників конференції та робота секцій за напрямами краєзнавчих досліджень проводились на базі школи І-ІІІ ступенів № 236 м. Києва.

Захід пройшов у святковій, дружній атмосфері. Учасники продемонстрували велику пошукову роботу з дослідження подій і фактів Другої світової війни, героїчних і трагічних подій на українській землі.

Успішному проведенню важливого Всеукраїнського заходу сприяли навчальні заклади міста-героя Києва.

Щиро дякуємо Вам особисто, шановна Олено Григорівно, за підтримку і допомогу у справі патріотичного виховання учнів.

Організатори конференції також висловлюють вдячність за професійну солідарність і співпрацю колективам:

– Центру творчості дітей та юнацтва “Шевченківець” (директор Масякова І.Ю.) і, зокрема, Народному художньому колективу “Пульс” (художній керівник Борсук Н.В.);

– педагогам і учням Ліцею міжнародних відносин № 51 (директор Шевцова С.М.);

– педагогам і учням спеціалізованої школи І ступеня № 322 (директор Ковалевська І.В.);

– колективу школи I – III ступенів № 236 (директор Гарбаренко І.В.);

– колективу Міжнародного центру дитячо-юнацького туризму (директор Муковніна О.С.).

«А ми тую славу збережемо»

семінар 003Івано-Франківська обласна організація Національної спілки краєзнавців України, Департамент освіти і науки облдержадміністрації разом з обласним державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді провели 28 квітня 2015 року краєзнавчу конференцію учнівської молоді «А ми тую славу збережемо», присвячену 70-й річниці Перемоги у Другій світовій війні. Зокрема з доповіддю «Акція учнівської молоді «А ми тую славу збережемо», як засвоєння уроків історії Другої світової війни» виступив голова правління ОО НСКУ Косило Михайло Юрійович.

Було організовано виставки пошукових матеріалів, зібраних юними краєзнавцями та історико-краєзнавчої літератури.

На конференції виступила з доповіддю «Використання архівних документів про період Другої світової війни у фондах Державного архіву Івано-Франківської області» член НСКУ Соловка Любов Михайлівна, заступник начальника відділу інформації та використання документів Державного архіву Івано-Франківської області.

В конференції взяли участь юні краєзнавці та їх наставники з навчальних та позашкільних закладів освіти області, переможці та лауреати Всеукраїнської історико-краєзнавчої акції «А ми тую славу збережемо», присвяченої 70-й річниці Перемоги у Другій світовій війні.

Після повідомлення керівників секцій та підведення підсумків роботи конференції відбулося нагородження активних учасників конференції, переможців та активістів Всеукраїнської акції «А ми тую славу збережемо».семінар 002

Краєзнавчі конференції в Дніпрі

Край конф НГУ 27.03.1527 березня 2015 р. в ДВНЗ «Національний гірничий університет» в Народному музеї історії НГУ ім. О.М.Поля відбулася IV-ї Всеукраїнська краєзнавча конференція «Громадські та державні діячі Придніпров’я XVIII-XX ст.», присвячена 100-річчю з дня народження почесного професора НГУ, академіка НАН України Петра Тимофійовича Тронька.

Було подано 21 матеріал з Дніпропетровська, Запоріжжя, Кривого Рогу, Херсону.

Пленарне засідання відкрилося доповіддю голови Дніпропетровської обласної організації НСКУ І.О. Кочергіна «Роль академіка П.Т. Тронька у збереженні пам’яток історії та культури України і відродження краєзнавства як науки».

Теми доповідей стосувалися відомих постатей та органів місцевого самоврядування Придніпровського краю від часів козаччини до сьогодення: про діяльність запорозьких депутатів в законодавчій комісії 1767–1768 рр. розповіла доцент кафедри історії та політичної теорії НГУ Н.В. Ченцова; про директорський корпус Катеринославської казенної суконної фабрики на рубежі XVIII–XIX ст. доповіла професор кафедри історії та політичної теорії НГУ Г.К. Швидько; про діяльність органів місцевого самоврядування в Катеринославі доповів завідуючий відділом Дніпропетровського історичного музею М.Е. Кавун; про сімейно-педагогічні гуртки Катеринослава на початку ХХ ст. розповіла заступник директора наукової бібліотеки ДНУ Л.М. Лучка; про історико-культурну діяльність директора Криворізького музею Я.Г. Ракітіна доповіла співробітник Криворізького історико-краєзнавчого музею Г.Ф. Чурко; про засновнка музею історії лоцманів дніпрових порогів розповіла зберігач фондів Народного музею історії лоцманства В.В. Бовкун.Конференция 27.03.15Конференция 17.04.15

24 квітня 2015 р. у Дніпропетровському національно університеті ім. О. Гончара на базі історичного факультету відбулася ІХ Дніпропетровська обласна історико-краєзнавча конференція «Історія Дніпровського Надпоріжжя»

В програмі конференції було представлено 50 матеріалів з Дніпропетровська, Києва, Дніпродзержинська, Кривого Рогу.

На пленарному засідання були заслухані доповіді: головного наукового співробітника науково-дослідної лабораторії археології та історії Придніпров’я ДНУ І.С. Стороженка «Чи була на Микитиному Розі Запорозька Січ?»; завідувача відділу Інститут української археографії та джерелознавства НАН України В.А. Брехуненко «Євреї у Війську Запорозькому у 16–18 с.»; завідувача кафедри Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України Л.Л. Прокопенко «Розвиток професійної освіти на Катеринославщині у другій половині ХІХ – початку ХХ ст.»; декана історичного факультету ДНУ С.І. Світленко «Українські наукові інтелектуальні комунікації Д.І. Яворницького»; професора кафедри східноєвропейської історії В.В. Іваненко «Реалізація загальнодержавної програми Реабілітовані історією на Дніпропетровщині».

Обговорювалися теми за такими напрямками: 1) історичні постаті Придніпровського регіону; 2) історія міст і сіл Дніпровського Надпорожжя; 3) Суспільно-політичне життя на Придніпров’ї; 4) Освіта, наука, духовність а культура краю.

 

Ігор Олександрович Кочергін

голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України