Програма Міжнародної науково-практичної конференції “Треті києвознавчі читання: історія та етнокультура”

Програма_III_КЧ_2020У зв’язку з пандемією коронавірусу COVID-19 та запровадженням карантину оргкомітет Міжнародної науково-практичної конференції “Треті києвознавчі читання: історія та етнокультура”, проведення якої було заплановане на 27 березня 2020 р., прийняв рішення про відмову від традиційного формату проведення заходу та обмежитися укладанням програми конференції в електронному вигляді та виданням збірника матеріалів у друкованому вигляді.

Програма конференції

Оргкомітет перейшов до наступного етапу роботи – упорядкування збірника матеріалів конференції та підготовки його до друку.

Читати далі Програма Міжнародної науково-практичної конференції “Треті києвознавчі читання: історія та етнокультура”

28 травня відзначається Всеукраїнський день краєзнавства

ВУДК-2Щорічно 28 травня відзначається Всеукраїнський день краєзнавства – свято, започатковане Національною спілкою краєзнавців України у 2017 р.

Його метою є поглиблення дослідження та популяризації історії, культури, мови, звичаїв і традицій українського народу, репрезентація практичних здобутків у цьому напрямку; залучення до вивчення та пізнання рідного краю широких верств населення; підвищення суспільної уваги до діяльності краєзнавців; поглиблення співпраці з державними органами влади, закладами культури та освіти, науковими установами, громадськими організаціями зацікавленими у розвитку краєзнавства.

Читати далі 28 травня відзначається Всеукраїнський день краєзнавства

Вітаємо із 50-річчям доктора історичних наук, професора Орлика Василя Михайловича

Орлик В.М24 травня 2020 року виповнюється 50 років Орлику Василю Михайловичу – члену НСКУ, завідувачу кафедри суспільних наук, інформаційної та архівної справи кафедри суспільних наук, інформаційної та архівної справи Центральноукраїнського національного технічного університету, доктору історичних наук, професору.

Орлик Василь Михайлович – автор та співавтор понад 250 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі низки монографій, збірників документів та інших архівознавчих видань. Поєднуючи професійні знання історика та юриста в галузі державних фінансів він високофахово займається дослідженням відповідної проблеми періоду кінця XVIII – початку XX ст., історією грошового обігу та монетарної політики в період середньовіччя, а також краєзнавчими аспектами минулого Центральної України.

Читати далі Вітаємо із 50-річчям доктора історичних наук, професора Орлика Василя Михайловича

З нагоди Дня науки краєзнавці-історики отримали державні нагороди

президент15 травня 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ “Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня науки”.

Відповідно до його тексту “за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу України, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм”:

Читати далі З нагоди Дня науки краєзнавці-історики отримали державні нагороди

До міжнародного дня музеїв: музеї – це цікаво і креативно

День музеїв18 травня світова спільнота відзначає Міжнародний день музеїв.

У сучасному житті роль музеїв помітно зростає. Вони виконують відповідальну місію в інтелектуальному вдосконаленні особистості, формуванні її дбайливого ставлення до історії, традицій та природи краю, подоланні духовної ентропії, утвердженні національної свідомості в суспільстві.

У діяльності Національної спілки краєзнавців України музейна справа займає чільне місце.

Читати далі До міжнародного дня музеїв: музеї – це цікаво і креативно

До Дня науки: любов до Батьківщини розпочинається з вивчення власного родоводу

Слайд1

Національна спілка краєзнавців України об’єднує в своїх лавах дослідників рідного краю – науковців, освітян, музейників, архівістів – потужний інтелектуальний потенціал нашої держави.

Спілчани плідно розвивають наукові галузі України, успішно впроваджують освітянські проекти для молоді, здійснюють суспільно значимі культурно-просвітницькі проекти.

У рамках співпраці НСКУ та Київської малої академії учнівської молоді запроваджено освітньо-краєзнавчий проект «Генеалогія роду: пізнай себе».

Читати далі До Дня науки: любов до Батьківщини розпочинається з вивчення власного родоводу