Вийшов друком черговий номер журналу “Краєзнавство” (2021, #1-2)

Краєзнавство, 1-2,2021Вийшов друком підготовлений Національною спілкою краєзнавців України черговий випуск журналу “КРАЄЗНАВСТВО”
(2021, №1-2).

Повнотекстовий варіант випуску

Представлені у номері статті згруповано за декількома “класичними” рубриками: “Історія України у світлі регіональних досліджень”, “Краєзнавство в особах”, “Регіональні аспекти історичної демографії”, “Медичне краєзнавство: суть та науково-дослідницький потенціал”, “Джерела та біографічні студії”.

Читати далі Вийшов друком черговий номер журналу “Краєзнавство” (2021, #1-2)

Скарби й святині Козельщинського краю – публікація у газеті “Зоря Полтавщини” про виїзне засідання краєзнавців

Зоря ПолтавщиниЧудодійна ікона Божої Матері, сторожова козацька вежа, таємничі артефакти Шаргори, цілюща криниця – це лише найвідоміші скарби Козельщинського краю.

В історії цього мальовничого куточка Полтавщини багато не просто цікавого, а захопливого, неймовірного, ексклюзивного і навіть містичного. У цьому впевнилися учасники виїзного засідання Полтавської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, яке нещодавно відбулося в Козельщині.

Читати далі Скарби й святині Козельщинського краю – публікація у газеті “Зоря Полтавщини” про виїзне засідання краєзнавців

У Сумах відбулася V Міжнародна наукова конференція «Історико-краєзнавчі дослідження: традиції та інновації»

Сум ДПУ

11–12 листопада 2021 року на базі Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка було проведено V Міжнародну наукову конференцію «Історико-краєзнавчі дослідження: традиції та інновації».

Проведення конференції здійснювалося на дистанційній платформі Google Meet у співпраці з кількома українськими та закордонними закладами вищої освіти (Польщі, Грузії, Румунії, Білорусь, Еквадору), а також Українським Інститутом національної пам’яті, Національною спілкою краєзнавців України, Сумським обласним краєзнавчим музеєм, Державним архівом Сумської області.

Читати далі У Сумах відбулася V Міжнародна наукова конференція «Історико-краєзнавчі дослідження: традиції та інновації»

У Броварах на Київщині проведено заходи з вшанування пам’яті репресованого духовенства

Бровари_виставка12 листопада 2021 р. у Броварському краєзнавчому музеї, за підтримки Броварської міської ради та організаційної участі Національної спілки краєзнавців України, було проведено заходи з вшанування пам’яті репресованого духовенства Броварщини, в яких взяли участь представники місцевої влади, депутати, відомі науковці, краєзнавці, представники духовенства різних конфесій та громадськості.

Читати далі У Броварах на Київщині проведено заходи з вшанування пам’яті репресованого духовенства

Заходи з вшанування пам’яті репресованого духовенства (м. Бровари, 12–13 листопада 2021 р.)

baner-brovary-muzeiУ м. Бровари (Київська обл.) 12–13 листопада 2021 р. Центром вивчення спадщини Новомучеників та Сповідників ХХ ст.,за підтримки Броварської міської ради та Національної спілки краєзнавців України, заплановане проведення заходів з вшанування пам’яті репресованого православного духовенства Броварщини, яке мученицьки загинуло у роки репресій комуністичного режиму проти Церкви. 

13 листопада 1937 р. у Києві в застінках НКВС були розстріляні настоятель Троїцької церкви м.Бровари о.Павло Сударенко та настоятель Петропавлівської церкви м.Бровари о.Андрій Тесельський.

Пізніше, 8 січня 1939 р., у київській в’язниці НКВС загинув інший священик Петропавлівської церкви м. Бровари о.Іоан Русанович, який родом був з с.Гоголів Броварського району.

Читати далі Заходи з вшанування пам’яті репресованого духовенства (м. Бровари, 12–13 листопада 2021 р.)

НСКУ запропонувала кандидатури на призначення державної стипендії видатним діячам культури і мистецтва

МКІППрезидія НСКУ, на основі подань регіональних організацій, надіслала пакет документів кількох кандидатур щодо призначення державної стипендії видатним діячам культури і мистецтва з метою стимулювання творчої праці та засвідчення видатних особистих досягнень.

ДАММОРозглянувши звернення, які надійшли із Міністерства культури та інформаційної політики України, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти проінформувало, що кандидатури Спілки було внесено до списку претендентів та будуть розглянуті на черговому засіданні Комісії з питань призначення державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва.

Читати далі НСКУ запропонувала кандидатури на призначення державної стипендії видатним діячам культури і мистецтва

Всеукраїнська науково-практична конференція «100 років української культури в екзилі» (анонс)

100 років української культури в екзиліЗапрошуємо до участі у Всеукраїнській науково-практичній конференції «100 років української культури в екзилі», яка відбудеться 9–10 грудня 2021 р.

Основні напрями роботи:

  • Здобутки української культури 1917–1921 р. в умовах національно-культурного відродження.
  • Стан культури в радянській Україні.
  • Дифузійні процеси української культури на західноукраїнських теренах.
  • Європейські осередки розвитку української культури, освіти та науки ХХ ст.
  • Світові осередки розвитку української культури поза Європейським континентом (Північна і Південна Америка, Австралія, Азія).
  • Комеморативні практики українців за кордоном як культурний феномен.
  • Визначні діячі української культури в діаспорі.
  • Розвиток культурологічної думки української діаспори: націоцентричний вимір.

Інформаційний лист

Читати далі Всеукраїнська науково-практична конференція «100 років української культури в екзилі» (анонс)

Співпраця НСКУ з кафедрою історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка

Полтава

НСКУ – потужна творча спілка, яка постійно перебуває в динамічному пошуку нових форм співпраці, можливостей презентації наукових здобутків окремих науковців і місцевих організацій.

Кафедра історії України ПНПУ імені В.Г.Короленка вже понад два десятиліття розвиває різноманітні форми зв’язків з науковцями Інституту історії України НАН України, які є членами Спілки. Це й спільна робота з виконання державних наукових програм «Реабілітовані історією», «Звід пам’яток історії і культури України», проведення наукових конференцій, видання наукових збірників та ін.

Читати далі Співпраця НСКУ з кафедрою історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка

«Кримські татари та українці: віхи спільної боротьби». Документальне кіно про солідарність двох народів

На кримськотатарському телеканалі ATR відбула прем’єра нового циклу документальних телепрограм «Кримські татари та українці: віхи спільної боротьби та солідарності».

У ньому розповідається про ключові епізоди спільної боротьби кримськотатарського та українського народів за часів середньовіччя, жовтневого перевороту, сталінського терору, а також про події повернення кримськотатарського народу на історичну батьківщину після депортації та початку російської анексії Криму 2014 року.

Читати далі «Кримські татари та українці: віхи спільної боротьби». Документальне кіно про солідарність двох народів

«Сумські історико-краєзнавчі студії»: відбулася конференція дослідників минулого рідного краю

28 жовтня на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти в режимі онлайн відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Сумські історико-краєзнавчі студії».

Серед співорганізаторів заходу – Національна спілка краєзнавців України, а низка учасників входить до складу НСКУ.

Особливістю цьогорічного форуму стала значна кількість учасників, а також розширення географії участі – більшість конференціалів представляла різні регіони України (Київ, Вінниця, Житомир, Кам’янець-Подільський, Запоріжжя, Полтава, Ніжин тощо). Потужне представництво мали й міста Сумщини: Тростянець, Ромни, Путивль й Кролевець.

Читати далі «Сумські історико-краєзнавчі студії»: відбулася конференція дослідників минулого рідного краю