20 лютого 2018 року в КЗ КОР “Київська обласна бібліотека для дітей” відбувся круглий стіл “Київщина в контексті Української революції 1917-1921 років: події, факти, дискурс”, присвячений 100-річчю Української революції 1917-1921 рр. та Дню Героїв Небесної Сотні, під патронатом та за безпосередньої участі управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації в особі начальника управління Ігоря Подолянця та головного спеціаліста відділу культури, мистецтв, охорони культурної спадщини Наталії Карпової.
У засіданні круглого столу взяли участь директори, наукові співробітники музеїв, краєзнавці-дослідники, директори районних централізованих бібліотечних систем, бібліотечні спеціалісти, відомі працівники культури Київської області.
Відкрив засідання круглого столу директор КЗ КОР “Київська обласна бібліотека для дітей” Микола Зніщенко. Головуючим круглого столу було обрано начальника управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації, Заслуженого працівника культури України Ігоря Подолянця.
Учасники круглого столу мали можливість оприлюднити результати своїх наукових досліджень та історичних розвідок з такої важливої теми, як визвольна боротьба за незалежність України на Київщині 1917-1921 рр. та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, Революції Гідності 2013-2014 рр.
Виступи учасників круглого столу були науково обґрунтовані, підкріплені відео- та фотоматеріалами, містили в собі важливі факти та історичні свідчення, які базуються на сучасних методологічних засадах стосовно значення подій та ролі історичних особистостей в боротьбі за незалежність держави періоду 1917-1921 рр. в Україні загалом, і на Київщині зокрема.
Під час круглого столу начальником управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації Ігорем Подолянцем було запропоновано низку конкретних пропозицій та поставлено завдання перед працівниками культури Київської області стосовно діяльності і ролі закладів культури, зокрема музеїв та бібліотек, з активізації та якісного наповнення їх роботи в напрямку сприяння формуванню національно-патріотичного свідомого суспільства на теренах Київської області.
Конкретні завдання перед краєзнавцями-дослідниками поставив заступник голови Київської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, головний редактор газети “Культура і життя” Євген Букет та інші учасники зібрання.
Всі пропозиції були взяті за основу “Ухвали”, за яку учасники круглого столу проголосували одноголосно.