Своє чергове засідання, що відбулося 25 травня 2017 року, краєзнавчий клуб «Моя Черкащина», організований Черкаською обласною організацією НСКУ, присвятив Всеукраїнському Дню краєзнавства.
Відкриваючи засідання, голова облорганізації НСКУ Василь Мельниченко зазначив, що Черкащина має славні краєзнавчі традиції та зупинився на сторінках історії краєзнавчого руху, приділивши увагу подвижникам краєзнавства, завдяки яким краєзнавство набуло розвитку у 1920-х рр., зазнало репресій, але вистояло в часи тоталітарного режиму і відродилося в роки незалежності. Зокрема, були названі такі краєзнавці довоєнного часу як Теодосій Мовчанівський з Умані, Софія Терещенко та Михайло Іванченко зі Звенигородщини, Дмитро Бочков з Черкас, дослідники рідного краю наступного періоду Костянтин Кушнір-Марченко з Чорнобаївщини, Олександр Найда з Чигиринщини, Михайло Пономаренко із Золотоноші, Іван Городинець із Драбівщини, Марія Шкаліберда з Кам’янки, Іван Волошенко з Монастирища, Іван Сорокопуд з Канева, Павло Соса, Фаїна Непийвода і Микола Щербина з Черкас та багато інших. У виступі Василя Мельниченка йшла мова і про сучасні справи краєзнавців області.
Валентин Лазуренко — голова конкурсної комісії з присудження обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича, повідомив, що з 1994 року її лауреатами стали 27 краєзнавців та 12 авторських колективів Черкащини. З наступного року передбачено ще одну номінацію цієї премії — за активну роботу з розвитку громадського музейництва.
На постаті відомого уродженця Черкащини, фундатора українського краєзнавства Михайла Максимовича зупинився член НСКУ Григорій Голиш — директор наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Він наголосив, що саме Михайло Максимович поклав початок науковому дослідженню окремих регіонів України, в тому числі й Черкащини. Гідним продовжувачем його справи був золотоніський краєзнавець Михайло Пономаренко.
Про здобутки краєзнавців Кам’янського району проінформували голова районного осередку НСКУ Олександр Шамрай і директор Кам’янського історико-культурного заповідника, член НСКУ Галина Таран. В районі вже традиційними стали учнівські історико-краєзнавчі конференції, конкурси на кращі роботи, видання краєзнавчої літератури про історію краю та його людей. Заступник директора заповідника, член НСКУ Таміла Чупак виконала кілька авторських пісень, присвячених Кам’янщині.
Автор книги «Куцівський бурлака» про Тодося Осьмачку, краєзнавець з Ротмистрівки Сергій Мошенський розповів про свої творчі здобутки, привів кілька сюжетів із своїх шевченкознавчих напрацювань.
Висвітленню засідання клубу і здобутків краєзнавців Черкащини будуть присвячені тематичні передачі на телебаченні та радіо телерадіокомпанії «Рось» 28 травня.
Наступні засідання клубу, створення якого схвально сприйняте громадськістю, присвячуватимуться актуальним і цікавим темам історії та сучасності Черкащини.
Василь Мельниченко,
голова Черкаської обласної організації НСКУ